Skocz do zawartości
darek_k

2010 rok: Samsung seria C7000: Samsungowe HDTV 3D od 26 lutego opinie, komentarze, test

Rekomendowane odpowiedzi

Tv oglądam z odległości 4,5m i jeszcze raz powtarzam 55'' wcale nie jest za duży. Programy SD z N-ki dobre (6,5/10). GOD OF WAR na PS3? -no kumplowi kopara opadła, a jeszcze dałem 2D-3D, brele na nos i siedział u mnie godzinę dłużej.

Mówi: teraz to jest granie! I to fakt. Jeśli chodzi o podświetlanie to przy wyłączonym sygnale mam widoczne z lewej strony ekranu dwie jasniejsze smugi, ale po podaniu sygnału nie jest to widoczne. Zanim zdecydowałem się na ten zakup dużo czytałem i z tym też się liczyłem. Seria 8000 różni się chyba tylko tym że ma srebrną ramkę. Zabudowany Mediaplayer odtwarza wszystkie pliki do TS włącznie. Nie widzi M2TS. Nie ma pełnej navigacji DVD, ładuje każdy VOB oddzielnie. Nie czyta FLACK (audio). Jeśli jest w pliku DVD DTS 5.1 (twardziel WD Caviar 360) po USB, to po opticalu (toslink) z TV po ustawieniu w Tools -dżwięk, na ampli leci również DTS 5.1. No dla tych co nie mają odtwarzacza multimedialnego to gratka. Co do dżwięku zał. i wył. na razie nie wiem jak do wyeliminować. To na razie tyle .

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam c7000 od kilku tygodni i jestem pod wielkim wrazeniem jakosci obrazu tego tv.Przede wszystkim obraz jest bardzo przestrzenny jak na lcd.Dotychczas bylem zwolennikiem plazm ale ten lcd jest naprawde dobry.Oczywiscie plazma to plazma.Mamy w tej chwili 3 tv.Plazma panasa 42PY80EY i philipsa lcd seria 6 sprzed 2 lat to sprzet do ktorego moge porownac ten tv.Philips wypada bardzo blado w stosunku do samsunga ale to nic dziwnego zwazywszy na uplyw czasu.Natomiast plazma ciagle lepsza w naturalnosci kolorow ale biel niestety nie.Pod tym wzgledem Samsung wygrywa.Czern jest bardzo dobra jak na lcd wydaje sie czasami lepsza od plazmy ale jest to osiagniete pewna utrata szczegolow.Wynika to oczywiscie z ograniczen technologii lcd.Tak wiec polecam ustawienie opcji tylko na"ciemna".Niewatpliwa wada jest nierownomierne podswietlenie matrycy jesli komus to bardzo przeszkadza lepszym wyborem bedzie c7500 bez LED.Obraz bardzo dobry a pozbawiony tej wady.Ja kupilem led bo zalezalo mi na jak najmniejszej grubosci tv.Rowniez design jest moim zdaniem ciekawszy niz c7500.Jesli chodzi o katy widzenia matrycy bardzo dobre moim zdaniem.Zadnych problemow przy ogladaniu z boku nawet 3D.Obraz pieknie wychodzi z ekranu a niektore przedmioty nawet na 2m.Konwersja 2D do 3D to juz nie to samo.Efekt ciekawy ale moim zdaniem nie warty ogladania na dluzsza mete.Co do jakosci wykonania tego tv to uzyto materialow najwyzszej klasy.

Edytowane przez meganert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się już zestawy, które do tej pory dostępne były tylko w UK :

* pierwszy zestaw : 2 pary okularów zasilanych na baterie (tańszy model SSG-2100AB/XC) + bajka BLURAY 3D "Potwory i spółka"

* drugi zestaw : 1 para okularów zasilanych na akumulatory (droższy model SSG-2200AR)

Zestawy-startowe-496x372.jpg

W MEDIAMARKT zestaw z jedną parą okularów kosztuje 599 zł :| lekka przesada.. na ceneo.pl najniższa cena to 426 zł (ponad 100 zł taniej) -> http://www.ceneo.pl/7403215

Więcej ->

http://hdtvmania.pl/2010/06/13/promocje-na...c-w-trojwymiar/

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez uwazam ,ze nie ma znaczenia odległosc od ekranu w HD nawet im bliżej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktoś w końcu wyjaśni jakie modele samsunga 3D są wykonane w tej aluminiowej srebrnej obudowe - bo tu juz tyle zdjec ze nie mozna sie połapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niech mi ktoś w końcu wyjaśni jakie modele samsunga 3D są wykonane w tej aluminiowej srebrnej obudowe - bo tu juz tyle zdjec ze nie mozna sie połapać

na pewno model C8000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bryli troche przesadzona. W krainie deszczowców te zasilane na baterie kosztują 80 E,zaś akumulatorowe 100 euro za sztukę.

Dzisiaj widziałem w sklepie 40c750 za 1200 E, 40c7000 ciągle tyle samo czyli 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena bryli troche przesadzona. W krainie deszczowców te zasilane na baterie kosztują 80 E,zaś akumulatorowe 100 euro za sztukę.

Dzisiaj widziałem w sklepie 40c750 za 1200 E, 40c7000 ciągle tyle samo czyli 1700.

Cholera czym sie rózni SAMSUNG LE40C750 od C7000 czyzbym w ciagu dwóch tygodni stracił 2000 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnościa różni sie podświetlaniem i grubością, obudową, być może czyms jeszcze.

Wspomniana cena byla ceną promocyjną dnia w DiD Electric. Możliwe natomiast, że pomieszałem modele i w tym przypadku to był 40c7500 a nie 40c750. Teraz nie jestem pewien. Pewien zaś jestem, ze opis mówił, że jest 3D ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cholera czym sie rózni SAMSUNG LE40C750 od C7000 czyzbym w ciagu dwóch tygodni stracił 2000 zł ?

W C750 zastosowano tradycyjne podświetlenie CCFL natomiast w C7000 Edge LED.

W C750 nie występuje Woofer (głośnik niskotonowy), w odbiorze DTV brak MPEG-4

C7000 -> Mega Contrast, Wide Color Enhancer Plus

C750 -> Ultra Contrast, Wide Color Enhancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W C750 zastosowano tradycyjne podświetlenie CCFL natomiast w C7000 Edge LED.

W C750 nie występuje Woofer (głośnik niskotonowy), w odbiorze DTV brak MPEG-4

C7000 -> Mega Contrast, Wide Color Enhancer Plus

C750 -> Ultra Contrast, Wide Color Enhancer

Oki dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
C7000 -> Mega Contrast, Wide Color Enhancer Plus

C750 -> Ultra Contrast, Wide Color Enhancer

A czym to naprawdę się różni. Chodzi pewnie tylko o to ,że ledy świecą mocniej.

Jest może już ktoś kto kupił C750?

Edytowane przez ravel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na jutro 40c750 za 4,3tys i zastanawiam się czy brać. Tak naprawdę chciałem c7000 ale cena stoi w miejscu i te podświetlenie w rogach mnie zastanawia. Tak wogóle to co polecacie do 2.6m - 40 czy 46"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję za 5.800,00 brać 46C750, większa przekątna i rewelacyjny obraz, widziałem w akcji i bije C7000 z jego kiepskim LED-owym podświetleniem na głowę, a designem nie ustępuje LED-om

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odległość od TV to 6metrów a mam 46" . Żałuję, że nie wziąłem większego, bo przy 3D naprawdę działa ta zasada, że im większy tym lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nowe firmware ???? wiecie coś na ten temat.

FM/201005/20100531151335500/T-VALDEUC_1013.2.exe

(size : 100164 KBytes / updated : 2010-05-31 )

data założenia: 2010-05-31 Upgrade File

1. Title

2010 model Firmware

2. Applicable Model

UE**C6, 7, 8 Series

3. Carrier or Corporate Customer

Open Market

4. Description

T-VALDEUC-1013.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę!

UE40C7000 jest dla mnie prawie pewnikiem. Odstrasza mnie jednak ta nieco słabsza jakość obrazu w trybie 3D i słabe miejscowo podświetlenie. Czy PS50C7000 wypada lepiej pod tym względem?

Cena porównywalna.

Edytowane przez Rayearth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego , od kilku miesięcy szwędam się po różnych sklepach z RTV i testuje na własnych oczach tv wyświetlające obraz 3D ( bo właśnie jestem na etapie zakupu w przyszłym tygodniu takowego tv.) Testowałem soniaka XH 800 , Samsunga UE46C7000 , Samsunga UE46C8000 , Samsunga PS50C7000 3D i oczywiście Panasonica TX-P50VT20E . POWIEM Z CAŁKOWITĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ŻE: Technologia czy to lcd klasyczna czy to jeszcze gorsza tzw ledowa nie nadaje się całkowicie ( przynajmniej na dzień dzisiejszy ) do wyświetlania 3D . Śmiech na sali jak to ruszenie glową choćby o kilka stopni powoduje w tej technologii brak efektów 3d , a wogóle efekt 3d jest znikomy w porównaniu do plazm . Więc jak 3d na dzisiaj to tylko plazma . Więc zabrałem się na poważnie do testów dwóch wymienionych plazm , czyli : Samsunga PS50C7000 3D i Panasonica TX-P50VT20E . Cena oczywiście po stronie Samsunga bo tańszy o około 2000 zł ( jak komuś robi to różnice oczywiście ) , wygląd samego tv o klase lepszy aniżeli Panasonica , menu tak samo o klase nowocześniejsze w Samsungu . Pilot bez porównania na korzyść również Samsunga . No ale teraz to co najważniejsze czyli sama jakość obrazu . Głebia 3d po stronie Panasonica , ostrość i jasność 3d po stronie Panasonica , czerń zdecydowanie po stronie Panasonica. Do tego coś czego gdybym na własne oczy nie widział , nie uwierzyłbym . Na samsungu po kilkunastu minutach oglądania obrazu statycznego lub mało ruchomego , takie powidoki że tragedia , niby znikały po kilkunastu chwilach ale strach pomysleć co by było jak bym pograł 6 godzin w jakąś gre 3d .Nie wiem jak ze słynnym buczeniem Samsungów , bo przyznam się szczerze , że nie przysłuchiwałem się temu za bardzo , skupiając się nad samym obrazem .Tak więc wręcz zachwycony wyglądem Samsunga , ze smutkiem ale całkowicie w pełnym przekonaniu , zamawiam w przyszłym tygodniu Panasonica , pomimo większej ceny , jego brzydoty jak i przestarzałego menu . Bo w końcu sobie tak pomyślałem : po miesiącu zachwyt wyglądem minie , tak jak zachwyt nad wyglądem menu , a potem przyjdzie czas na zwykłe oglądanie obrazu na tym telewizorze i wtedy będę na co dzień zwracał uwage na sam obraz ( bo jak skalibruje i po ustawiam telewizor to już prawie wcale nie będe zaglądał do jego menu , tym bardziej że mnie zwisa net na tv czy inne gadżety ) . No i ważna uwaga dla kupujących tv do 3D : pamiętajcie że nigdy tv nie jest za duży . Jak bym miał wolny w pełni wybór to tylko 65 cali , no ale nie dam 17000 zł za tv. Dodam że jestem maniakiem telewizji HD całkowicie nie związanym z jaką kolwiek firmą produkującą tv , nie mam z tego kasy , a mój osąd jest całkowicie oparty na kilkugodzinnych testach różnych tv . Pozdrawiam

Edytowane przez peterka1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się uruchomić na TV Samsung C7000 n/w opcje "Dokumenty i SMSy" na TV za cholere mi to nie działa i nie mama pomysła?. Korzystam z telefonu Samasung Galaxy S.

Wiad. / Pliki / ScreenShare

Wyświetla listę telefonów komórkowych skonfigurowanych

do pracy z tym telewizorem przy użyciu funkcji Wiad., Pliki

lub ScreenShare.

✎Funkcja Pliki dostępna jest w telefonach komórkowych,

które obsługują funkcję AllShare.

■ Dozwol. / Odmów.: Dopuszczenie/zablokowanie

telefonu komórkowego.

■ Usuń: Usunięcie telefonu komórkowego z listy.

✎ Ta funkcja powoduje wyłącznie usunięcie nazwy

telefonu z listy. Jeżeli usunięte urządzenie zostanie

ponownie włączone lub nastąpi próba połączenia

z telewizorem, prawdopodobnie zostanie

ponownie umieszczone na liście.

Korzystanie z funkcji Wiad.

Za pomocą tej funkcji można wyświetlać nadchodzące

połączenia, wiadomości SMS i planowane zadań

ustawionych w telefonie komórkowym, oglądając

jednocześnie telewizję.

✎UWAGA

x Aby wyłączyć okno alarmu, ustaw opcję Wiad. na

Wyłączone w menu Ustawienia dla opcji AllShare.

x Jeśli zostanie wybrana opcja OK lub jeśli opcja

OK nie zostanie wybrana podczas trzykrotnego

wyświetlania wiadomości, wiadomość zostanie

usunięta. Wiadomość nie jest usuwana z telefonu

komórkowego.

x Okno alarmu może być wyświetlone podczas pracy

z określonymi aplikacjami, takimi jak Media Play

itd. Aby wyświetlić zawartość wiadomości, należy

przełączyć się na tryb oglądania telewizji.

x Gdy jest wyświetlana wiadomość odebrana z

nieznanego telefonu i chcesz go zablokować,

wybierz telefon w menu komunikatów w opcji

AllShare i wybierz polecenie Odmów..

Widok wiadomości

Jeśli nadejdzie nowa wiadomość tekstowa (SMS)

podczas oglądania telewizji, zostanie wyświetlone okno

alarmu. Treść wiadomości zostanie wyświetlona po

naciśnięciu przycisku OK.

✎ Możliwe jest skonfigurowanie ustawień

wyświetlania wiadomości SMS na telefonie

komórkowym. Procedury można znaleźć w

instrukcji obsługi telefonu komórkowego.

✎ Niektóre znaki specjalne mogą być wyświetlane

jako spacje lub nieprawidłowe symbole.

AllShare™

3/7

E Wybierz R Wróć e Wyjście

Ustawienia R Wróć

Ustawienia

Wiad.

Pliki

ScreenShare

Wiad. : On

Media : On

ScreenShare : On

TV name : TV domowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...