Skocz do zawartości
noobsoutside

Jaki tv do mojego pokoju ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam pokój 4,25x 4,45.

Myślałem nad TV do mojego pokoju głównie pod Xboxa360.

W opcje wchodzi tylko FullHD. Nie wiem czy kupić Plazmę czy LCD. Na Led'a mnie nie stać. Budżet ~ 2 tyś.

Chciałbym go powiesić na ścianie. Czy 42' nie będzie za duży ?

Myślałem nad LG 42LH3000, LG 42LF2510 i Philips 42PFL3604 (wgd ceneo najtansze)

A może coś innego? Może plazma? Doradźcie mi proszę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że będziesz siedział 3,5m od tv, 42" może być nawet za mały. Będziesz siedział ok. 140" od telewizora, a oglądać Full HD należy z odległości 1,5-3 przekątnych telewizora. Proponuję więc min. 46"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mały? Tego się nie spodziewałem. Będę siedział około 4 metrów ponieważ kanapę mam pod samą ściana. A plazma?Byłaby to duża różnica jakościowa? Mam około 2 tyś zł..

Edytowane przez noobsoutside

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę udawać mega eksperta. Czystą matematyczną teorię Ci przedstawiłem. Na tematy bardziej konkretne to już do praktyków, mających za sobą doświadczenie z większą ilością wyświetlaczy. Ja, okiem laika wolę LCD, większość ekspertów woli plazmy. Pewnie jednoznacznej odpowiedzi nikt Tobie nie udzieli, własne oczy powinny zdecydować. A za 2tyś. to rzeczywiście trudno będzie o coś większego niż 42". Jeśli szybko nie dozbierasz do większego to bierz 42", też będzie fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie najkorzystniejszym rozwiązaniem jest plazma od Panasonica - 42", choć musisz troszkę dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z plazmy Panasa to TX 42P10Y a z tych LCD co wymieniłeś to LG 42LH3000 a jak masz trochę więcej pieniędzy to może model LH4000 który różni się od 42LH3000 technologią 100Hz (TrueMotion) - http://www.ceneo.pl/2286511s . Oba na pewno są lepsze niż ten Philips (i dużo mniej awaryjne), poza tym mają wbudowany port USB który po zmianie firmware'u może służyć do odtwarzania filmów :)

Edytowane przez bdrey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...