Skocz do zawartości
Maciej_27

Czy można użyć dwie karty graficzne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy można korzystać z dwóch kart graficznych

Zintegrowana na płycie głównej + ATI

i teraz tak:

Do zintegrowanej podłączam TV LCD kablem HDMI-HDMI, a monitor do karty ATI albo NVIDIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj chociaż jaką masz kartę zintegrowaną/płytę główna i jaką chcesz kupic karte graficzną. I również jakiego systemu operacyjnego używasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna - gygabyte EG41MF-US2H

grafika: 9800GT albo HD5670

Windows 7

PS: Teraz mam kartę 9800GT (tymczasowo oddana do naprawy), od kilku dni posiadam w/w płytę.

Nie wiem jak tam jest grafika ale filmy SD,HD i Full HD chodzą rewelacyjnie

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisywana płyta posiada zintegrowany układ graficzny Intel X4500.

W żadnym wypadku nie będzie to tak działać jak sobie wymyśliłeś w pierwszym poście. Integry Intela nie współpracują w ten sposób z kartami firm trzecich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a windows 7 nie instaluje automatycznie sterowników wddm 1.1? Wtedy było by to mozliwe. Chyba że jest inna przyczyna niedziałania. X4500 nie są jeszcze takie stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest sens takiego rozwiązania? Przecież zewnętrzna grafika posiada dwa wyjścia i obsługę dwóch monitorów.Ja mam ATI 3870 i podpięty monitor do jednego wyjścia a tv do drugiego -działa bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm a windows 7 nie instaluje automatycznie sterowników wddm 1.1? Wtedy było by to mozliwe .....

... Nie byłoby możliwe. W sterownikach WDDM wymagane są karty graficzne tego samego typu, korzystające ze sterowników tego samego producenta.

Cytat ze strony Microsoftu:

... Multimonitor Support in WDDM....

If multiple graphics adapters are present in a system, all of them must use the same WDDM driver. If there are two graphics adapters with WDDM drivers from two different manufacturers, then Windows will disable one of them.

Poza tym na dobry początek, trzeba się upewnić czy w ogóle w biosie jest opcja "Always Enable" dla integry Intela. W przeciwnym wypadku dołożenie dowolnej karty dyskretnej, natychmiast wyłącza kartę zintegrowaną.

A tak w ogóle to po co tak kombinować i stwarzać sobie problemy. Skoro faktycznie na rynku jest multum kart dyskretnych posiadających kilka wyjść monitorowych wszelkiej maści. 2 to norma, 3 to częsty standard, a i takie z wyjściem na 4 monitory się zdarzają. Na dziś to nawet Integry potrafią posiadać 3 niezależne wyjścia monitorowe, patrz Intel w H55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Nie byłoby możliwe. W sterownikach WDDM wymagane są karty graficzne tego samego typu, korzystające ze sterowników tego samego producenta.

Słąwek, ale to sie odnosi tylko do wersji wddm 1.0 czyli tej w Windows Vista. Windows 7 (wddm 1.1) zniósł to ograniczenie. Tak więc w XP i 7 nie ma problemu można łączyć różne karty różnych producentów. To jest fakt.

A tak w ogóle to po co tak kombinować i stwarzać sobie problemy. Skoro faktycznie na rynku jest multum kart dyskretnych posiadających kilka wyjść monitorowych wszelkiej maści. 2 to norma, 3 to częsty standard, a i takie z wyjściem na 4 monitory się zdarzają. Na dziś to nawet Integry potrafią posiadać 3 niezależne wyjścia monitorowe, patrz Intel w H55.

hmm.. Może Maciej nie wiedział ze można odłaczyć karte zintegrowaną w biosie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słąwek, ale to sie odnosi tylko do wersji wddm 1.0 czyli tej w Windows Vista. Windows 7 (wddm 1.1) zniósł to ograniczenie. Tak więc w XP i 7 nie ma problemu można łączyć różne karty różnych producentów. To jest fakt.

Dobrze, niech i tak będzie. Nigdy tego nie sprawdzałem doświadczalnie, jak taki wynalazek działa. A to z prostej przyczyny i aktualnego także w tym konkretnym przypadku pytania: po co tak kombinować w ogóle?

WDDM... uzyskiwanie obrazu na wielu monitorach z kilku kart różnych producentów... nawet jeśli jest to teoretycznie możliwe i zadziała, to jest to wyłącznie sztuka dla sztuki, patrząc pod kątem HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, niech i tak będzie. Nigdy tego nie sprawdzałem doświadczalnie, jak taki wynalazek działa. A to z prostej przyczyny i aktualnego także w tym konkretnym przypadku pytania: po co tak kombinować w ogóle?

WDDM... uzyskiwanie obrazu na wielu monitorach z kilku kart różnych producentów... nawet jeśli jest to teoretycznie możliwe i zadziała, to jest to wyłącznie sztuka dla sztuki, patrząc pod kątem HTPC.

Panowie może opisze o co mi chodziło

Do komputera ma podłączony monitor i TV Lcd

i teraz tak:

TV Lcd miałby być podłączony do zintegrowanej grafiki, a w momencie kiedy monitor był by wyłączony to i może system W7 mógłby odłączyć kartę graficzną na złączu PCI-expres i tym samym pobierać miej energii. Karta włączała by się w momencie włączenia monitora, (oczywiście jeśli to możliwe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czułem, koledze chodziło o Hybrid Power.

Wszystko ok, ale takie cuda to tylko na płycie pod AMD, ze zintegrowanymi GF8200 albo GF8300 i z dedykowaną kartą graficzną Nvidii obsługującą funkcjonalność Hybrid Power. O co na dziś trudno, bo Nvidia zarzuciła rozwijanie tegoż w desktopach. Co nie znaczy, że się nie da, bo da się i dziś taki system zestawić.

Działanie Hybrid Power na przykładowym systemie, opisywałem w wątku: http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=18708

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...