Skocz do zawartości
lysy0800

Kolejne dyski A-110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kończy mi się miejsce na dysku wewn. 1TB. Nie chciałbym dysku wymieniać/powiększać, więc zakupię dysk zewnętrzny na USB.

Jednak pewnie i on się kiedyś "zapcha".

Czy jest jakiś patent na podłączenie kilku dysków usb przez jakiegoś huba?

Albo widziałem coś takiego, że podłączamy coś w rodzaju stacji pod usb, a w tej stacji jest miejsce na kilka eSata.

Czy któreś z tych rozwiązań by się sprawdziło?

Czy filmy przez usb (np. *.m2ts z blu-ray) będą się płynnie odtwarzać? (tak jak z dysku wewn.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Kończy mi się miejsce na dysku wewn. 1TB. Nie chciałbym dysku wymieniać/powiększać, więc zakupię dysk zewnętrzny na USB.

Jednak pewnie i on się kiedyś "zapcha".

Czy jest jakiś patent na podłączenie kilku dysków usb przez jakiegoś huba?

Albo widziałem coś takiego, że podłączamy coś w rodzaju stacji pod usb, a w tej stacji jest miejsce na kilka eSata.

Czy któreś z tych rozwiązań by się sprawdziło?

Czy filmy przez usb (np. *.m2ts z blu-ray) będą się płynnie odtwarzać? (tak jak z dysku wewn.)

cześć,

nie sprawdzałem hub-a USB, ale powiem Ci, że już podłączone 2 dyski po 1TB przez dwa porty USB powodują tak długi czas oczekiwania na menu po wciśnięciu przycisku "Source", że szlag mnie trafiał, więc ogólnie mając kilka zewnętrznych dysków wolę je podpinać pojedynczo, choć wstępnie planowałem to co Ty...

co do płynności odtwarzania to z dysków podłączonych przez USB nie miałem nigdy problemów łącznie z materiałem full HD ze ścieżką DTS HD czyli plikami m2ts zrzuconymi z BR.

chyba najwygodniejszym (najszybszym) rozwiązaniem (dla materiału do 720p, bo wyżej różnie bywa z płynnością) jest podpięcie po ethernecie do switcha z przepustowością 1GB/sek dysków sieciowych (niestety droższe rozwiązanie) i Popcorna.

Edytowane przez Remi_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup porzadny markowy HUB a nie chinski szmelc za 3 dychy to i problemów nie bedzie

Ja mam Logitecha za 70zł i zadnych problemów z transferami

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup porzadny markowy HUB a nie chinski szmelc za 3 dychy to i problemów nie bedzie

Ja mam Logitecha za 70zł i zadnych problemów z transferami

apropos? chwalisz się tym co masz? bo nie widzę związku?

napisałem wyraźnie, że juz dwa dyski podłączone do 2 portów popcorna doprowadzają mnie do białej gorączki przy odczytywaniu ich katalogów, po naciśnięciu "Source", a z płynnością pracy już po wczytaniu katalogów NIE ma żadnego problemu, nic nie pisałem, że podłączyłem to przez jakiegokolwiek huba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy "Source" to źródło mediów (sieć, SATA, USB1 lub USB2), czy także wybór rodzaju mediów (Photo, Music, Video itp)? Zapewne tyle czasu zajmuje indeksacja zawartości dysków pod kątem typów plików, aby je przyporządkować do poszczególnych kategorii mediów; jest jakaś opcja w setupie, by takie działanie wyłączyć?

Ja wciąż jestem przed kupnem media player'a, a ponieważ sieć mi "nie leży", kombinowałem użycie przełącznika USB do ładowania dysków lub odtwarzania oraz właśnie hub'a USB, gdyby zabrakło TB... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy "Source" to źródło mediów (sieć, SATA, USB1 lub USB2), czy także wybór rodzaju mediów (Photo, Music, Video itp)? Zapewne tyle czasu zajmuje indeksacja zawartości dysków pod kątem typów plików, aby je przyporządkować do poszczególnych kategorii mediów; jest jakaś opcja w setupie, by takie działanie wyłączyć?

Ja wciąż jestem przed kupnem media player'a, a ponieważ sieć mi "nie leży", kombinowałem użycie przełącznika USB do ładowania dysków lub odtwarzania oraz właśnie hub'a USB, gdyby zabrakło TB... :unsure:

klawisz "Source" w Popcornie to wybów źródła mediów i dokładnie tak jak mówisz sieć, hd wbudowany, hd zewnętrzny i dokładnie tak jak napisałeś tyle czasu trwa indeksacja zawartości dysków, choć nie wiem czy od razu przyporządkowanie pod kątem kategorii mediów i co najgorsze wykonywana jest ona ZAWSZE po wciśnięciu tego przycisku, nawet kiedy już takie indeksowanie było zrobione 2 minuty wcześniej...

tej wady jest pozbawiony dysk sieciowy, bo on się indeksuje pewnie przy podłączeniu i/albo dopiero jak się wejdzie na niego w Popcornie wybierając go jako źródło mediów (troche gdybam, jako, że dysku takiego nie podłączałem, ale dyski wpięte do komputera po LANie 1 GBit/s do switcha i z niego do Popcorna kiedy zaczynam z nich korzystać nie wywołują tak długiego czasu odczytu ich zawartości, stąd sugestia, że może ten sposób przy dużej ilości dysków się sprawdzi. Wadą tego rozwiązania jest to, że filmy m2ts full HD z dźwiękiem DTS HD - duży bitrate potrafią już przerywać, choć zdarzały się i takie, które działały ok.)

Edytowane przez Remi_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apropos? chwalisz się tym co masz? bo nie widzę związku?

napisałem wyraźnie, że juz dwa dyski podłączone do 2 portów popcorna doprowadzają mnie do białej gorączki przy odczytywaniu ich katalogów, po naciśnięciu "Source", a z płynnością pracy już po wczytaniu katalogów NIE ma żadnego problemu, nic nie pisałem, że podłączyłem to przez jakiegokolwiek huba...

gdybym chciał sie chwalić co mam na pewno nie zaczynałbym od HUB'a...a na niewidzenie proponuję wizytę u lekarza - np od oczu

Ale czasami przydają sie tez inni specjaliści

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdybym chciał sie chwalić co mam na pewno nie zaczynałbym od HUB'a...a na niewidzenie proponuję wizytę u lekarza - np od oczu

Ale czasami przydają sie tez inni specjaliści

sądzę, że przydadzą Ci się obaj, skoro widzisz coś czego nie napisałem. eot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sądzę, że przydadzą Ci się obaj, skoro widzisz coś czego nie napisałem. eot.

Jestem bardzo wszystkim wdzięczny za rady dot. tematu, jednak bardzo bym prosił o nieprowadzenie bezsensownych sporów.

Z niecierpliwością czekam na kolejne rady dotyczące zewnętrznego HDD od Użytkowników :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...