Skocz do zawartości
JiPW

Centrum Multimedialne PC HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym złożyć komputer multimedialny

Wymagania:

- Tuner TV MPG-4 oczywiście z możliwością nagrywania

- obudowa z LCD z możliwością podglądu przełączanych opcji bez używania zewnętrznego monitora

- możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń do zgrywania materiałów VHS oraz cyfrowych na HDD

- BR-nagrywarka lub DVD

- no i oczywiście gry i internet.

Interesują mnie takie urządzenia: IAMM NTR82 lub IAMM NTR83 albo MBox R650 lecz jeśli udało by mi się złożyć PC z takimi możliwościami, to byłbym kontent za podpowiedzi? ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstępnie myślałem o:

- obudowach S21 lub S16 ale ta pierwsza to ok 4tys.

- karta graficzna radeon serja 5400 lub wyższa 5800

- w płyty główne jeszcze się nie wczytałem

osobiście wolę chipy intela

lecz jeśli potraficie coś doradzić, żeby w całości można było to obsługiwać z pilota z funkcjonalnością:

tvix 6600, kukurydzy a200 lub c200, lub MBox R650 albo NTR83 lub 82, to będę wdzięczny. :lol:

Rozumiem, że nie będzie to 1000 zł lecz jeśli czeka mnie kupno nowego PC-ta,

(obecny to stary i poczciwy Celeron 850) :) i jakiejś nagrywarki multimedialnej,

to zastanawiam się nad złożeniem tego w jedną kupę.

Szczerze pozdrawiam

Liczę na podpowiedzi.

PS A co z oprogramowaniem czy Windows 7 wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem podobny temat

lecz nie rozwija się w tym kierunku, który by mnie interesował

jeśli chodzi o telewizję to wolałbym DVB naziemną lub kablową

Jeśli nikt nie może mi pomóc, a chce coś więcej przeczytać, to odsyłam j.w.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jak macie już jakieś HTPC to podajcie mi swoją konfigurację...

Szczerze byłbym wdzięczny za systemy z LCD i tunerem telewizyjnym DVB naziemnym i kablowym (MPG-4 HD)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak z mojego zapytania nic się nie dowiecie :P

Niestety nikt nic mi nie chce pomóc, lecz z tego co wertuje na innych forach, to moje zainteresowanie daleko wybiega od innych założeń...

Przede wszystkim, z tego co wyczytałem, producenci obudów do HTPC, za wysoko się cenią, a to mi dało trochę do myślenia...

Ciekawy jestem czy za tymi obudowami, (zwłaszcza z panelami LCD) kryje się jakieś oprogramowanie do ich obsługi?

Poza tym urządzenia HTPC powiny być ciche i chłodne, dlatego z pewnością karta z serii radeon 5800 - chyba odpada...

Lecz z serii 54xx powinna być w sam raz

Dla tych, którzy zainteresowani są tematem PC Media Center odsyłam pod kolejny link:

Sprzęt pod HTPC (mini-itx)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam:

- proc: C2D E8400 (czeka na ciche chłodzenie - prawdopodobnie scythe big shuriken)

- karta graf: HD5770 (czeka na ciche chłodzenie - prawdopodobnie prolimatech mk-13 lub thermalright v2 vga + wiatrak od noctua)

- płyta główna: Asus P5Q-EM (to był błąd, bo nie potrzebuję wbudowanej grafiki)

- karta tv: AverMedia AVerTV Hybrid Volar HX (na USB)

- ram: 4gb

- obudowa: Antec NSK2480-EC

- klawiaturka: diNovo Mini (zamiast pilota) + zwykła do grania

Na tym mam Win7 oraz mythbuntu. Do grania w najnowsze tytuły w max detalach jest wystarczający (tv ma tylko 1280x720).

Edytowane przez voyteckst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nikt nie ma zbytnio zaciecia do uzytkowania HTPC i nie ma sie czemu dziwic.

Wprawdzie nie ma nic bardziej uniwersalnego i dajacego mozna powiedziec prawie wiecznego uzytkowania ale jest tez druga strona medalu.

Chodzi glownie o konfiguracje sprzetu i oprogramowania wlasnie w przypadku HTPC.

Sam jestem uzytkownikiem zarowno takiego HTPC jak rowniez normalnych rozwiazan w technologii SD i HD i musze przyznac, ze wlasnie HTPC nie jest latwym tematem.

Najgorsze jest to, ze jesli uda ci sie cos takiego poskladac to jedynie ty bedziesz wiedzial co i jak zrobic zeby to gralo tak jak powinno, ale jesli bedziesz mial wlasnie HTPC postawic jako skrzynka, ktora beda wykorzystywac wszyscy uzytkownicy w domu to zaczynaja sie schody.

Obecnie moje HTPC to:

-obudowa Thermaltake DH101 (7001) z wyswietlaczem LCD i iMon

-plyta glowna Asus P5 + Intel 6300+4 RAM

-grafa ATI 5750

-karta satelitarna Technotrend 3200+ czytnik na modul

-dzwiek Asus Xonar HDAV 1.3

-nagrywarka Blu Ray LG

-soft: Windows XP + Vista + Win7+PowerDVD+TMT+DreamView

-do sterowania uzywam pilota uniwersalnego Logitech 895+klawiatura bezprzewodowa Logitech+mysz

calosc podpieta pod amplituner Onkyo 905 oraz projektor Full HD Vivitek 1085 oraz monitor Hannspree 25 cali.

Duzo czasu spedzam przed komputerem, ktory traktuje jako maszyne, ktora nigdy mnie nie zawiedzie. Nawet jesli pojawi sie cos co nie bedzie mozna odtworzyc na normalnych stacjonarnych czy to tunerach czy tez odtwarzaczach, komputer po odpowiednim dozbrojeniu nie zawiedzie.

Niestety ta uniwersalnosc okupiona jest mozolna praca zwiazana z konfiguracja tego wszystkiego tak aby wymagalo jak najmniej pozniejszych manipulacji. I tutaj zaczynaja sie schody.

Kombinacje z kodekami, ktore albo dzialaja albo nie. Chodza lepiej lub gorzej. Oprogramowanie dedykowane iMon nie spelnia aktualnych wymagac zwiazanych z technologia Blu Ray itp. Karta satelitarna nie widzi niektorych transponderow itd itd.

Zazwyczaj trzeba wiec z gory przyjac, ze HTPC jesli ma byc na wysokim poziomie to musi byc uzywane przez zaawansowanego uzytkownika i wymaga cierpliwosci i niezlych nakladow finansowych.

Inaczej mozesz zapomniec o uniwersalnosci i skierowac sie w innym kierunku np urzadzenia typu MNT (Popcorn, Dune, WP). W tym przypadku inni uzytkownicy w domu nie beda wieszac na tobie psow ze znowu cos nie chodzi albo nie wiedza jak to wlaczyc.

To takie moje wywewnetrznienia po kilkunastu latach wiernego uzytkowania zaawansowanych i nowoczesnych podzespolow w PC-cie, ktory nie zluzy tylko do grania ale do odkrywania HD, Blu Ray, 3D i tego co bedzie w przyszlosci. Moj PC-t caly czas przechodzi zmiany i wymiany podzespolow. Jeszcze nigdy mnie nie zawiadl. Przeszedl testy pierwszych w Polsce nagrywarek Blu Ray i inne maglowania ale nigdy nie byl i nie bedzie nazwany przynajmniej przezemnie mianem HTPC HD z bardzo prostych wzgledow. Nie jest bezobslugowy co wg mnie powinno charakteryzowac HTPC i wciza wymaga nowych inwestycji :-)

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

braavoo bardzo trafnie opisales uzycie HTPC. Faktycznie z kodekami nieraz trzeba kombinowac, albo ja np musze zmieniac odswiezanie do ogladania filmu na 24 a do gier i innych rzeczy 60. Nikt inny z domu o tym nie wie hehe

Moj aktualny HTPC to:

-obudowa NOX Live 2 (Lcd IMon + pilot)

-plyta Asus p5kpl se

-2Gb ram

-proc E7400

-grafa Ati 5770

-karta dzwiekowa Asus Xonar DX

-wszystko dziala na Windows 7 32 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze nikt nie ma zbytnio zaciecia do uzytkowania HTPC i nie ma sie czemu dziwic.

Co prawda to prawda :D

Z drugiej strony jednak patrząc czy są jakieś alternatywy?

NMT/WP/Dune? A czy jest jakiś idealny? Taki który wszystko odtworzy (zdjęcia/muzykę/filmy/DVD/BR)? A przy tym będzie szybki i bezproblemowy ...

Marzenia ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda to prawda :D

Z drugiej strony jednak patrząc czy są jakieś alternatywy?

NMT/WP/Dune? A czy jest jakiś idealny? Taki który wszystko odtworzy (zdjęcia/muzykę/filmy/DVD/BR)? A przy tym będzie szybki i bezproblemowy ...

Marzenia ... :D

Czasami straszę żonę, że jak mnie szlag trafi to nie włączy sobie nawet tv, o HTPC już nie wspomnę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak prawdę mówiąc ,to o konfiguracji sprzętowej htpc jest w necie i na hdtvpolska pełno.Bo złożenie htpc jest równie proste

jak złozenie peceta.Cała sztuka teraz polega na dobraniu i "złożeniu" softa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że zaspamuje trochę, ale próbuje się pozbyć takiego oto komputera, można z niego zrobić fajny HTPC wymieniając grafę np. na coś z seri 5400 (mogę dołożyć ati hd4350) i zmieniając obudowę. a hd2900 u mnie nawet bioschocka 2 ciągnie ładnie w 1024x768 i 720p http://www.allegro.pl/item964437080_pc_blu...nia_szansa.html jest blu-ray, jest dobry procek i fajna płyta główna z pilotem, cichy zasilacz Qoltec oraz nowy radiator na procesorze.

Ja sam stwierdziłem, że nie mam siły się bawić i chcę maca+ jakieś urządzonko blu-ray/mkv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...