Skocz do zawartości
nilam

Karta TV / USB dla XBMC pod linux'em

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sobie zbudowany HTPC na linuxowej wersji XBMC, wszystko chodzi pięknie, nie narzekam - jestem zadowolony. Chciałbym dodać do tej konfiguracji kartę TV. Wiem, że XBMC natywnie nie obsługuje TV, ale można to jakoś połączyć z Mythtv. I tu poszukuje kogoś, kto coś takiego już zrobił. Chciałbym się dowiedzieć:

- Jak wygląda takie połaczenie XBMC i MythTv ? ma się wrażenie spójnej całości ? da się obsługiwać mając tylko pilota ?

- Jak to działa na linuxie - czy shifting i nagrywanie działa bez problemu czy ? odbierane są programy HD ?

- czy mając kartę od Nki lub cyfry/polsatu można bez kłopotów oglądać ich programy ?

- Jaką ma kartę TV ? i jaką wybrać kartę TV (usb musi być bo mam ION'a bez slotów) by nie mieć problemów ze sterownikami pod ubuntu.

dzięki

MaliN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli chodzi o współdziałanie MythTV z XBMC to po zainstalowaniu MythTV można uruchomić pod XBMC skrypt MythBox. Jest on nieźle zintegrowany (pod względem wyglądu) z XBMC. Niestety nie moge się wypowiedzieć nt. jego funkcjonowania, ponieważ nie posiadam karty TV. MythTV i skrypt MythBox zainstalowałem testowo, chcąc się przekonać czy da się połączyć MythTV z XBMC.

Co do pozostałych kwestii, w szczególności co do wyboru karty TV dla Ubuntu/XBMC (PCI w moim przypadku) chętnie podłącze się pod wątek.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie instalowałem tunera TV pod Linuxem, ale niedawno sam wybierałem tuner TV USB i przy okazji wpadło mi w oko, że jeden tunerów które brałem pod uwagę ma na stronie firmowe (tworzone i wspierane przez producenta) drivery do Linuxa, więc może Ci się przyda:

karta: AVerTV Hybrid Volar HX

drivery: Linux x86

Description: The following distributions, with their stock kernel, are officially tested and supported:

1. Open SuSE Linux 10.3

2. Mandriva Linux 2008

3. Fedora Core Release 6

4. Fedora Core Release 7

5. Ubuntu 7.10

6. Ubuntu 8.10

7. Ubuntu 9.04

8. Ubuntu 9.10

9. Mandriva Linux 2009

drivery: Linux x64

Description: The following distributions, with their stock kernel, are officially tested and supported:

1. Open SuSE Linux 10.3

2. Mandriva Linux 2008

3. Fedora Core Release 6

4. Fedora Core Release 7

5. Ubuntu 7.10

6. Ubuntu 8.10

7. Ubuntu 9.04

8. Ubuntu 9.10

9. Mandriva Linux 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...