Skocz do zawartości
W1lly

LE40B650 czy 42LH7000 - który wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem się zapytać znawców, który wybrać? Dla mnie różnica to około 500zl na korzyść Samsunga, ale czy nie warto dac wiecej i kupić LG?

Czy te różnice w odbiorze, użytkowaniu, funkcjonalności, obrazie są duże czy to w zasadzie to samo i można kupić tańszego Samsunga?

PS

Ojciec kupił 42LH7000 i ja słysze wyraźne buczenie dla mnie to wada, ale ojciec sie tym nie przejmuje.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

w1lly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, to są zasadniczo różne telewizory. Różnice są praktycznie w każdym aspekcie pracy. I nie chodzi tu o to, że jeden jest gorszy, czy też lepszy, ale o sam fakt zasadniczo różnej pracy w konkretnych zastosowaniach. Musisz bardziej sprecyzować potencjalne zastosowania i Twoje oczekiwania. Tylko nie pisz "chcę ten który ma najlepszy obraz", bo to nic nam nie powie.

Różnice są w matrycy, w skalerze, ogólnie w obróbce sygnału, w możliwościach multimedialnych, w kontraście i generowanej czerni, w zdolności do odwzorowania subtelnych odcieni itd. itp. Można by tak długo jeszcze wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję.

Wiec póki co jestem na etapie przekonywania mojej kochanej żony do N-ki a ci za tym idzie obecnie "jedziemy" na analogowej kablówce osiedlowej - żadna rewelacja.

Ale!!!

Rapid funduje mi co kilka dni nowości w mkv 720p, które to oglądamy na naszym 32' Soniaczu i to główny jak na razie materiał HD, który oglądamy, a który to ja sobie bardzo cenię.

Dodam, że materiał ten "leci" z laptopa DVI-HDMI do i optyk z przekonwertowanym już dźwiękiem w DD do kina. Zakup Bd-ka odłożony na później.

Żona twierdzi iż nie widzi różnicy między DVD a mkv 720p ale to może wina małego ekranu - oby ;)

Dla mnie najważniejszy jest obraz HD jest tez PS3 ale żadko podpinany u nas w pokoju gdyż to sprzęt tylko to gitarowego młodego Rockmana.

to tak z grubsza co sie u nas dzieje z TV.

Edytowane przez W1lly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam TV LG, ale mam samsunga LE55B650 i jestem z niego bardzo zadowolony(jak malo z czego), choc mam matryce cmo z poczatkowej fazy produkcjii ktora ma gorsze kąty.

MKV czy to 1080 czy to 720 smiga prawie wszystko. Nie chodzi DTS, dlatego tez trzeba film w DTS przekonwertowac do DD. TV wpolpracuje z dyskiem w kieszeni 1TB

Mam N i ogladam obraz z odleglosci 3,5 metra i moim zdaniem nawert SD wyglada bardzo dobrze - zadnych artefaktow nie widac(no chyba ze sie wlaczy discovery historia z bardzo starym materialem). Mysle ze podobne wyniki dla 40stk bedzioesz mial z odleglosci 2,8mb.

Wiadomo HD jest super niezaleznie od odleglosci. Moj Ojciec ma 52Z5500 od sony i bedac juz nascie razu u niego uwazam ze samsung odbiera lepiej - Mniej widocznych artefaktów z mniejszej odleglosci oraz w sony biel jest rożowawa. A generalnie to mi jest głupio bo ja mu polecilem sony jako lepszy od samsunga, a teraz mam wyrzuty sumienia.

Dlatego jak kupisz samsunga to jeszcze na Bluraya zostanie. A bedziesz zadowolony napewno. Najlepiej kupic z matryca samsunga - oznaczenie z boku TV SQ.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znam TV LG, ale mam samsunga LE55B650 i jestem z niego bardzo zadowolony(jak malo z czego), choc mam matryce cmo z poczatkowej fazy produkcjii ktora ma gorsze kąty.

MKV czy to 1080 czy to 720 smiga prawie wszystko. Nie chodzi DTS, dlatego tez trzeba film w DTS przekonwertowac do DD. TV wpolpracuje z dyskiem w kieszeni 1TB

Mam N i ogladam obraz z odleglosci 3,5 metra i moim zdaniem nawert SD wyglada bardzo dobrze - zadnych artefaktow nie widac(no chyba ze sie wlaczy discovery historia z bardzo starym materialem). Mysle ze podobne wyniki dla 40stk bedzioesz mial z odleglosci 2,8mb.

Wiadomo HD jest super niezaleznie od odleglosci. Moj Ojciec ma 52Z5500 od sony i bedac juz nascie razu u niego uwazam ze samsung odbiera lepiej - Mniej widocznych artefaktów z mniejszej odleglosci oraz w sony biel jest rożowawa. A generalnie to mi jest głupio bo ja mu polecilem sony jako lepszy od samsunga, a teraz mam wyrzuty sumienia.

Dlatego jak kupisz samsunga to jeszcze na Bluraya zostanie. A bedziesz zadowolony napewno. Najlepiej kupic z matryca samsunga - oznaczenie z boku TV SQ.

pozdr

Dziękuję za informacje, ale mam kolejne pytanie.

Czy skoro używasz już dysku zew. do mkv to czy kolego wyprowadzasz dxwiek po optyku z tv do jakiegoś kina?

Jeżeli tak to czy dźwięk (po uprzednim przekonwertowaniu z DTS na DD) wchodzi do kina w wersji DD 5.1?

To bardzo ważna informacja gdyż dzwięk przy mkv w DD5.1 (jaki mi wychodzi z kompa jest dla mnie dopełnienim obrazu HD.

z góry dziękiz sprawdzenie

pozdr

PS

co to znaczy to boczne oznaczenie TV SQ>

Edytowane przez W1lly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,co to znaczy to boczne oznaczenie TV SQ>,to znaczy,ze w danym modelu TV jest matryca S-PVA Samsunga.

Q-10bit.panel(np SQ01,02,03)W LE 40b650 najczesciej jest montowana matryca AUO-Acer Unipac Optronics.

A-MVA AUO- np.AA02,AA03- Version.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,co to znaczy to boczne oznaczenie TV SQ>,to znaczy,ze w danym modelu TV jest matryca S-PVA Samsunga.

Q-10bit.panel(np SQ01,02,03)W LE 40b650 najczesciej jest montowana matryca AUO-Acer Unipac Optronics.

A-MVA AUO- np.AA02,AA03- Version.pozdr.

AO - AUO Optronics

CO - Chimei

SQ - Samsung Quality :(

Do tego dochodzą numerki rewizji matrycy, już mniej istotne.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem do czynienia z tymi dwoma modelami i od siebie moge polecic samsunga. Slawek ma racje ze to dwa rozne telewizory. LG ma bardzo cienką obudowę, wszystko się w nim odbija, słabe 100Hz (jak to lubicie określać: teatr) czy nierównomierne podświetlenie. Ale sama jakość obrazu jest bardzo dobra. Po kalibracji doskonałe kolory i kontrast. Samsung to z kolei bogactwo dodatków (usb, filmy itp), dobre 100Hz z szeroką możliwością kalibracji tego ustawienia bo automatyczne ustawienia są złe, wysoka jakość czerni i kolorów. Z minusów Samsunga to odbijające się refleksy czy moim zdaniem słaba jakość wykonania. W tym wypadku kupiłbym Samsunga B650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już wybierać z dwóch, to prędzej pomiędzy 40B540, a LG 42SL8000, czy też 37SL8000, który to model uważam za jeden z lepszy w historii telewizorów LCD tej firmy.

Model ten, w wielu apsektach, już ostro daje do myślenia komuś kto się zastanawia B650, czy coś innego. 42LH7000 nie jest może jakoś specjalnie zły, ale jest po prostu mocno przeciętny, a akurat tę cechę w tym porównaniu uznałbym za wadę. W przypadku SL8000, absolutnie nie ma już mowy o przeciętności i to w wielu aspektach.

Właściwe pytanie powinno zatem brzmieć: "B650 czy SL8000".

LH7000 nie ma tu wiele do szukania. Chociaż i SL8000 powinno bardziej się porównywać w tym przypadku z B750. Byłoby chyba sprawiedliwiej.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,S-samsung,w starszych seriach matryc samsunga literka Q-oznaczala panel 10 bitowy.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,S-samsung,w starszych seriach matryc samsunga literka Q-oznaczala panel 10 bitowy.pozdr.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym. Wszelkie znane mi materiały serwisowe wskazują, że litera Q nie ma nic wspólnego z "bitowością" matrycy. Przeciwnie, nieliczne przypadki występowania matryc 10 bitowych w tym modelu, to matryce Chimei i bodajże jedna z AUO. Zresztą ten aspekt nie ma szczególnego znaczenia, gdyż elektronika i tak pracuje jak z matrycą 8bit. Sam typ zastosowanej matrycy (producent) przekłada się zasadniczo wyłącznie na kąty patrzenia, które w jednym przypadku są nieco większe, a w innym mniejsze. Można też mówić o różnicach w możliwej do osiągnięcia czerni bezwzględnej, ale to też jest bezpośrednią konsekwencją zdolności do generowania prawidłowego obrazu pod kątem.

Jeśli potrzeba to podeprę się cytatami z odpowiedniej dokumentacji serwisowej, ale z góry ostrzegam że jest ona po rosyjsku :(.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,prosze dokladnie sprawdzic,z tego co wiem to LG robi jeszcze 10bit.Kolego SlawekR to jest temat rzeka.Firmy tak mieszaja w montowanych panelach,ze glowa boli.A le to jest nie istotne,co do pozostalej czesci Twojej wypowiedzi to sie zgadzam w 100%.Jak znajde tego linka to wysle na priw.pozdr.Acha ja wybralbym Le40b650 lub 42LH5000,tylko nie mecz mnie dlaczego?(wymienie jeden istotny powod,nie umiem tak ladnie pisac,elokwentnie! jak TY kolego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,prosze dokladnie sprawdzic,z tego co wiem to LG robi jeszcze 10bit.

Różnica w niektórych matrycach LG polega na jednym istotnym fakcie, są to matryce IPSowe. Nie inaczej jest w modelu SL8000. Matryca ta posiada zasadniczo różne właściwości od matryc xVA. Ma swoje wady, ale ma też kupę zalet nie do pogardzenia.

I to jest istota sprawy i podstawowa różnica w odniesieniu do serii B650 Samsunga. Żeby nie wnikać w szczegóły, bo nie od tego jest bieżący wątek, ale czy Input Lag 10-20 ms może być ważnym czynnikiem czy też nie? A to jedna z mniej istotnych cech SL8000.

Kolego SlawekR to jest temat rzeka.Firmy tak mieszaja w montowanych panelach,ze glowa boli.

Potwierdzam, mieszają tak że łeb odpada. W tym samym modelu potrafią montować kilkanaście różnych matryc, kilku producentów. Mało tego, matryce te potrafią znacznie się między sobą różnić właściwościami generowanego obrazu. Model B650 jest tego sztandarowym przykładem.

Jak znajde tego linka to wysle na priw.pozdr.Acha ja wybralbym Le40b650 lub 42LH5000,tylko nie mecz mnie dlaczego?(wymienie jeden istotny powod,nie umiem tak ladnie pisac,elokwentnie! jak TY kolego)

A ja na przekór, wybrałbym 42SL8000, gdyż jest niewiele droższy, a oferuje znaczny postęp w jakości obrazu. Powiedziałbym, że wręcz przełomowy jeśli spojrzeć na telewizory firmy LG :angry:. Tylko proszę nie mylić z modelem SL9000, bo to akurat krok wstecz, w stosunku do SL8000.

Co do linka, dziękuję, już odpowiedziałem. Obiecuję podesłać Ci na PMa dokładne modele (oznaczenia) matryc 10bitowych, które czasem i to całkiem przypadkiem i losowo, były montowane w B650. Nie jest tego dużo, więc post nie będzie zbyt długi :(.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowaliście mnie tymi matrycami w Samsungu. Oprócz zupełnie idiotycznego menu (n.p. nie da się wyłączyć nieużywanych wejść, wejście D-sub i euro są cały czas aktywne i trzeba nad nimi "przeskakiwać") to kąty są drugim (i ostatnim) bardzo słabym punktem tego TV.

Model: LE46B650T2WXXC. Numer seryjny to AULF3SPS701605F. Ciekaw jestem kto to cudo wyprodukował, mnie nie przeszkadza ale teściowej chyba trochę, bo siedzi z boku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT SlawekR

A ja na przekór, wybrałbym 42SL8000, gdyż jest niewiele droższy, a oferuje znaczny postęp w jakości obrazu. Powiedziałbym, że wręcz przełomowy jeśli spojrzeć na telewizory firmy LG . Tylko proszę nie mylić z modelem SL9000, bo to akurat krok wstecz, w stosunku do SL8000.kon.cyt.

Tak tez 2 tyg.temu doradzalem LG 42SL8000 innemu koledze,ktory mial dylemat czy SL9000-czy SL8000,mialem okazje dokladnie przetestowac te dwa modele,mimo podobnej szyby("mgielki") SL8000 chodzil zdecydowanie lepiej w naszym odczuciu niz SL9000.Przy okazji jestem bardzo ciekawy "szybek" w nowych SONY.pozdr.

Edytowane przez RHJG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Model: LE46B650T2WXXC. Numer seryjny to AULF3SPS701605F. Ciekaw jestem kto to cudo wyprodukował, mnie nie przeszkadza ale teściowej chyba trochę, bo siedzi z boku :-)

Te dane nic nam nie powiedzą, potrzebna jest informacja z naklejki z prawego boku telewizora (prawa strona stojąc przodem do ekranu), Tam jest podany model, numer seryjny i wersja revision

Zainteresowaliście mnie tymi matrycami w Samsungu. Oprócz zupełnie idiotycznego menu (n.p. nie da się wyłączyć nieużywanych wejść, wejście D-sub i euro są cały czas aktywne i trzeba nad nimi "przeskakiwać") to kąty są drugim (i ostatnim) bardzo słabym punktem tego TV.

Z kątami to zawsze jest ciekawa rzecz i wielce dyskusyjna, pewnie warto się na chwilę nad tym zagadnieniem pochylić.

Zdarza się, że w jednej recenzji telewizora X ktoś napisze: "telewizor ma rewelacyjne kąty boczne". W innej z kolei, inna osoba: "kąty w tym telewizorze to porażka".

No i kto ma rację? Otóż, cała sprawa rozbija się o naturę określonych zjawisk i ich postrzeganie przez człowieka. Okazuje się, że różne matryce w różny sposób zachowują się wraz z odchyleniem widza od idealnej płaszczyzny oglądania, czyli na wprost. Niektóre matryce "shiftują" zmieniają równomiernie kolor dla wszystkich odcieni, inne, to już gorszy przypadek, zmieniają kolory dla niektórych odcieni bardziej, dla innych mniej. I ostatni przypadek, to taki gdzie matryca całościowo traci lekko kontrast i czerń absolutną, ale z kolorem i odcieniami zasadniczo nic się nie dzieje.

Pierwsze 2 przypadki to domena matryc MVA i PVA. Drugi przypadek, to głównie matryce PVA o dużym poziomie czerni absolutnej, patrząc na wprost, czyli choćby rzeczony model B650.

Niestety, jeśli ustawimy sobie obraz idealnie, tak abyśmy na wprost widzieli dużo szczegółów w cieniach i względnie dużą skalę szarości i odcieni, to cały nasz misterny plan bierze w łeb, jeśli tylko odchylimy się, za przeproszeniem aby pierdnąć. Im lepiej mamy skalibrowany ekran, tym szybciej zauważamy zachwianie proporcji w cieniach. Cierpi na tym odwzorowanie ludzkiej skóry, niektóre kolory jeszcze nie zaczną się zmieniać, inne przeciwnie, dzieją się z nimi złe rzeczy. Podobnie kolor zielony, na przykład trawa, czy też las. Lekkie odchylenie i niby głęboki zielony jeszcze jest, ale pojawiają się paskudne wstawki szarości. Wygląda to bardzo nienaturalnie dla wrażliwego na to zjawisko oka. Ktoś o takiej wrażliwości (na odcienie) powie że kąty są słaaaaabe dla danej matrycy. Ktoś inny z kolei powie, że nadal są super, bo przecież kontrast ogólny jest zachowany, to co było bardzo ciemne, nadal ciemnym pozostaje.

Rozważmy przypadek nr 3, matryca pod kątem traci ogólnie na kontraście, czerń ogólna również przysiada, ale generalnie nie ma shiftowania kolorów i zostaje zachowana równowaga subtelnych odcieni. Przy takiej matrycy, obserwator nr 1, przypomnijmy to ten z wrażliwością na subtelne odcienie, powie że kąty w tej matrycy są świetne. Obserwator ten przedkłada ogólną równowagę tonalną i spójność, nad kontrast absolutny. Obserwator nr 2, to ten z wrażliwością na kontrast, powie że kąty są tragiczne, ba może nawet powiedzieć że na wprost brak mu głębi czerni.

Z powyższych przykładów widać, jak różni ludzie mogą różnie postrzegać ten sam obraz. Wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na dane zjawisko.

Ja osobiście należę do grupy "odcieniolubów". Dla mnie Samsung B650, skądinąd świetny telewizor pod wieloma względami, może nie być optymalnym wyborem. Podoba mi się w nim subtelny processing sygnałów SD, mnogość opcji kalibracyjnych, wiele, wiele funkcji multimedialnych. Ale już moja wrażliwość na specyfikę zmiany kolorów pod kątem, akurat w tej matrycy, dość mocno by mi przeszkadzała. Albo go skalibruję dobrze na wprost, wtedy na najmniejszą odchyłkę od tej pozycji będę zgrzytał zębami, albo skalibruję optymalnie do oglądania pod lekkim kątem, ale wtedy na wprost w cieniach będzie ziała czarna dziura.

Dlatego też osobiście jestem zwolennikiem matryc IPSowych, o czym zresztą pisałem przy okazji recenzji Panasonica LX70 w zamierzchłych czasach. One właśnie zachowują się w sposób opisany jako przypadek nr 3. Podobna matryca nieoczekiwanie pojawiła się w innym telewizorze innej wspomnianej już firmy, ale o tym już napiszę w .... ale może nie uprzedzajmy faktów ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czy skoro używasz już dysku zew. do mkv to czy kolego wyprowadzasz dxwiek po optyku z tv do jakiegoś kina? "

Tak jest, telewizor ma wyjscie optyczne ktore u mnie jest podlaczone optykiem do amplitunera onkyo i tam jest dekodowane dd 5.1.

Takze mozna uzywac do odsłuchu np mp3 z pena lub dysku.

Edytowane przez Galczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam matryce CMO i wydaje mi sie ze u mnie kolory pod kątem pozostają ok, natomiast traci tylko kontrast czerni - robi sie taka migielka.

Tak wiec z twojego opisu by wygladalo ze przypadek 3 - moge sie mylić. Co ciekawe obraz jest idealny z 3 miejsc na kanapie, zmiana kontrastu wystepuje na fotelu ktory jest obok i troszke z przodu. A co najlepsze ze tam zawsze oglada moja zona i jej zdaniem obraz jest super - dla mnie za jasny. Oczywiscie mozna ustawic tak tv aby na fotelu bylo idealnie, ale wtedy na kanapie bedzie trszke za ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

Teraz wiem więcej, ale co za tym idzie zdaje sobie sprawę jak mało wiem i stad więcej pytań bez odpowiedzi.

Dziękuje za wasze spostrzeżenia - teraz jednak pozostaje samemu iść do sklepu i przyglądnąć się tym modelom osobiści jak moje oko sobie z tym radzi.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

ps

wiem ze nic nie wiem :) ale czy nie o to chodzi? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam matryce CMO i wydaje mi sie ze u mnie kolory pod kątem pozostają ok, natomiast traci tylko kontrast czerni - robi sie taka migielka.

Tak wiec z twojego opisu by wygladalo ze przypadek 3 - moge sie mylić. Co ciekawe obraz jest idealny z 3 miejsc na kanapie, zmiana kontrastu wystepuje na fotelu ktory jest obok i troszke z przodu. A co najlepsze ze tam zawsze oglada moja zona i jej zdaniem obraz jest super - dla mnie za jasny. Oczywiscie mozna ustawic tak tv aby na fotelu bylo idealnie, ale wtedy na kanapie bedzie trszke za ciemno.

A widzisz. Powiem szczerze, że nie chcąc się narażać na śmieszność i niepotrzebną polemikę, nigdzie nie wyraziłem swojej opinii w tym względzie. A właśnie podobnie jak Ty uważam, że niektóre matryce Chimei zachowują się zadziwiająco dobrze, pomijając kwestie czerni, reszta jest bardzo ok. Żeby nie powiedzieć że czasem lepiej jak w przypadku matryc Samsunga. No ale bałem się to napisać, żeby mnie inni nie zjedli :lol:. Co do matryc AUO to mam mieszane uczucia, taka po prostu mocno średnia i bez cudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te dane nic nam nie powiedzą, potrzebna jest informacja z naklejki z prawego boku telewizora (prawa strona stojąc przodem do ekranu), Tam jest podany model, numer seryjny i wersja revision

Z powyższych przykładów widać, jak różni ludzie mogą różnie postrzegać ten sam obraz. Wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na dane zjawisko.

Dane z nalepki

Model: LE46B650T2WXXC

Serial: AULF3SPS701605F

Version: AA05

Twój opis problemu z kątami w Samsungu zgadza się w 100 %, dokładnie chodzi o wyraźnie "jasniejszy" obraz przy patrzeniu pod kątem (w zasadzie można to wkleić do opisu B650). Jedyne co można zrobić to skalibrować ekran siedząc lekko pod kątem. Mam na myśli podświetlenie i jasność, bo optymalne ustawienia kolorów są podane na różnych forach.

Co ciekawe spędziłem dobre kilka godzin w sklepach porównując i kalibrując Samsunga, ale problem kątów prawie tam nie występował, może to były inne matryce ?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung jest niezły, widziałem te modele na prezentacji, nawet trochę się nimi pobawiłem i tylko jedno mnie denerwowało (poza marnymi plastikami) i to było brzęczenie... podobno w nowej serii już tego nie ma, ale tamte dosyć wyraźnie brzęczały. LG na pewno nie brzęczy i ma lepszy design. Ale jak bym miał wybierać to raczej model SL8000, jakość obrazu b.dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dane z nalepki

Model: LE46B650T2WXXC

Serial: AULF3SPS701605F

Version: AA05

Twój opis problemu z kątami w Samsungu zgadza się w 100 %, dokładnie chodzi o wyraźnie "jasniejszy" obraz przy patrzeniu pod kątem (w zasadzie można to wkleić do opisu B650). Jedyne co można zrobić to skalibrować ekran siedząc lekko pod kątem. Mam na myśli podświetlenie i jasność, bo optymalne ustawienia kolorów są podane na różnych forach.

Co ciekawe spędziłem dobre kilka godzin w sklepach porównując i kalibrując Samsunga, ale problem kątów prawie tam nie występował, może to były inne matryce ?

Dzięki

Nie chciałbym Cię dołować, ale posiadasz matrycę AUOptornics. Z moich oględzin wynika, że jest ona najgorsza ze wszystkich stosowanych w tym modelu, jeśli chodzi o kąty patrzenia. Są one tak złe, że problem zaczyna być dostrzegalny nawet jeśli patrzymy będąc dokładnie na wprost ekranu, za to dostatecznie blisko. Odległość około 1 metra, wystarczy, aby lewa i prawa krawędź ekranu już zaczęła blednąć, gdyż patrzymy na nie już pod wystarczającym kątem. A to nie jest dobry wynik. W matrycach SQ zjawisko to nie występuje praktycznie wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godziny spędzone w sklepie a potem zakup przez internet, tylko że innej matrycy :-). Dobre. Szczęscie, że to bardzo budżetowy model, i do oglądania wiadomości w pełnym świetle wystarczy.

Ale swoją drogą jaką mają wartość recenzje w renomowanych czasopismach (których przeczytałem mnóstwo) skoro nie podają, którą matrycę testowali ?

I czy są jeszcze inne popularne modele TV, w których stosuje się różne matryce (z tak dużym rozrzutem jakości ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy są jeszcze inne popularne modele TV, w których stosuje się różne matryce (z tak dużym rozrzutem jakości ?)

Witam,wiecej niz myslisz,znam to z autopsji,AA05 az taka zla nie jest wymusza ogladanie na wprost i troche dalej.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...