Skocz do zawartości
Bejzulek

LCD 40-42' ekonomiczny

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o podanie modeli o przekątnej 40-42, które są jak najbardziej ekonomiczne pod względem pobierania prądu do 2100 zł maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o odbiorniki z podświetleniem świetlówkami, to chyba najkorzystniej wypada Sony z serii KDL 40WE5. Mniejszego zużycia należy szukać już tylko w telewizorach z podświetleniem diodowym.

A tutaj większość producentów ma coś do zaoferowania.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o podanie modeli o przekątnej 40-42, które są jak najbardziej ekonomiczne pod względem pobierania prądu do 2100 zł maksymalnie.

W tym przedziale cenowym, wszystkie telewizory zachowują się podobnie. Jeśli zależy Ci na małym poborze prądu, to jedyne na co musisz zwrócić uwagę, to regulacja mocy lamp podświetlających w menu. Jest to zasadniczo jedyny parametr mający przełożenie na zapotrzebowanie na energię.

Przy tej kwocie inne kwestie nie mają znaczenia, gdyż praktycznie nie ma różnic. Jeśli ekstremalnie zależy Ci na tym konkretnym parametrze i nie chcesz zwiększać ceny, to musisz zmniejszyć przekątną. Dopiero w 32 calach można zaobserwować mniejszy pobór prądu.

Z tanich telewizorów to generalnie coś z LG bym szukał. One, nawet w tanich wersjach, mają w menu opcje automatycznego ograniczania podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to przy takiej średniej jakości obrazu, ile taki lcd mniej więcej pobiera?

Jestem zainteresowany Samsungiem LE40B530, llecz słyszałem, że jego powłoka dość mocno odbija, prawie jak lustro. Prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak posiadają mocno lustrzaną powierzchnie, także nie polecałbym jeżeli masz bardzo nasłonecznione pomieszczenie- tutaj matryce matowe- półmatowe ewentualnie zakup telewizora + rolet chociaż nie zawsze to daje pożądany efekt. Co do poboru mocy SlawekR pewnie udzieli dokładniejszej informacji (sam nigdy nie mierzyłem), aczkolwiek przy 40 calach powinno być około 120-130W, zależy oczywiście na jakim podświetleniu będziemy oglądać, czy będą włączone funkcje eco- o ile takowe są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak posiadają mocno lustrzaną powierzchnie, także nie polecałbym jeżeli masz bardzo nasłonecznione pomieszczenie- tutaj matryce matowe- półmatowe ewentualnie zakup telewizora + rolet chociaż nie zawsze to daje pożądany efekt.

Jakoś nie kojarzę, żeby LE40B530 miał lustrzaną matrycę. Raczej przeciwnie, mocno matową. No ale mogę się mylić, późna pora już jest....

Co do poboru mocy SlawekR pewnie udzieli dokładniejszej informacji (sam nigdy nie mierzyłem), aczkolwiek przy 40 calach powinno być około 120-130W, zależy oczywiście na jakim podświetleniu będziemy oglądać, czy będą włączone funkcje eco- o ile takowe są...

Od 100 do 150W, w zależności od ustawionego podświetlenia matrycy.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...