Skocz do zawartości
Veyron

Philips 37PF9830/10 - telewizor LCD 37

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytajcie sobie o tym np. na [beep] czy nie uwazacie ze to najlepszy telewizor miałem okazje obsługiwac go w sklepie i musze powiedziec ze obrotowa podstawa dzieki pilotowi jest super, to wspaniałę rozwiązanie jak ktos chce miec najlepsza jakosc przy max 37 calach


ps. sprawdzalem i w [beep] ten tv jest najtańszy (w sklepach internetowych) Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale jak dla mnie nowy sharp LC-37XD1E jest bardziej atrakcyjny. Cena niższa, dwa złącza hdmi, a podstawki obrotowej nie potrzebuję, bo lcd i tak będzie u mnie wisiał na ścianie.
No ale jak to mówią, to są moje prywatne opinie, a o gustach się nie dyskutuje :D .
pozdrufki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź też pod uwagę cenę (ok. 12 000zł) oraz max rozdz. tylko 1024x768 na we PC oraz tylko 1080i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Veyron' date='25.09.2006, 20:39 ']Poczytajcie sobie o tym np. na [beep] czy nie uwazacie ze to najlepszy telewizor miałem okazje obsługiwac go w sklepie i musze powiedziec ze obrotowa podstawa dzieki pilotowi jest super, to wspaniałę rozwiązanie jak ktos chce miec najlepsza jakosc przy max 37 calach
ps. sprawdzalem i w [beep] ten tv jest najtańszy (w sklepach internetowych)
[right][post="11892"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Nie wiem czy to jest najlepszy telewizor ale ma napewno najlepszy na rynku deinterlacer/upscaler co powoduje ze SD wyglada na nim odlotowo. Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale co sądzicie o tym tv czy jest wart skoro nie chce miec 40 ale 35-37 cali czy w tym przedziale jest najlepszy na naszym polskim rynku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Veyron' date='27.09.2006, 17:17 ']no ale co sądzicie o tym tv czy jest wart skoro nie chce miec 40 ale 35-37 cali czy w tym przedziale jest najlepszy na naszym polskim rynku??
[right][post="12168"][/post][/right][/quote]

Tak jak napisalem - na plus bardzo interesujacy obraz SD, PIP (ale z ograniczeniami), niezla telegazeta, sporo funkcji w tym unkalny ambilight, ladny moim zdaniem wyglad. Na minus z mojego i innych doswiadczenia - na pewno awaryjnosc, warunki gwarancji i serwis Philipsa. Neutralne kolory tego TV moga byc wada lub zaleta, kwestia gustu. Rozmiarowo te 37 cali ze wzgledu na obudowe i proporcje ekranu (chyba) bedzie wygladalo w domu na wieksze niz 40 cali Sony czy Samsunga, mam 42 cale, jak sie zepsul i musialem wrocic do 32 calowego Sony to zona spytala mnie czemu do salonu wstawilem monitor komputerowy :P.
Na pytanie czy jest najlepszy trudno jest odpowiedziec bo w przewazajacej mierze to jest subiektywne, np. jezeli glownie interesuje cie obraz HD, najlepszy kontrast i kolory to pewnie lepiej poczekac na nowego Sharp-a, jest tez dostepny Samsung 37 cali z niezlymi kolorami. Jezeli zas chcesz na nowo odkryc swoja kolekcje DVD i ogladac SD w zupelnie innym stylu to na dzisiaj nie tylko moim zdaniem Phil z tm i kolejnymi modelami jest bzkonkurencyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiec na n wiekszosc polskich kanalow bedzie w sd a 3 hd więc co nie tak bedzie na tych 3 i pozniej jak wprowadza na reszcie kanalow tv hd. ten tv bedzie przestazaly??!! przeciez ma true hd i 1080i ps. kiedy wychodzi sharp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Veyron' date='27.09.2006, 19:44 ']a wiec na n wiekszosc polskich kanalow bedzie w sd a 3 hd więc co nie tak bedzie na tych 3 i pozniej jak wprowadza na reszcie kanalow tv hd. ten tv bedzie przestazaly??!! przeciez ma true hd i 1080i            ps. kiedy wychodzi sharp
[right][post="12191"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Sharpa 37XD1 można już kupić od ręki poniżej 8k zł. Poszukaj na allegro, albo ceneo.pl albo skapiec.pl

Co do Phila 37PF9830. Zauważ, że w tym Philipsie jest widoczny fałszywy kontur, zmora wszystkich Philipsów, w Sharpie nie ma,
czern nijak się ma do czerni Sharpa, tudzież kontrast,
matryca w tym Philipsie jest niebiesko-fioletowa a nie czarna, jak w Sharpie, nie ta reakcja matrycy, no i na koniec nie ta cena. Po zakupie Sharpa zostaje Ci 5000 zł. Brakuje tylko Ambilight, ale ten nie ma wpływu na jakość samego TV, nieprawdaż?
Ci użytkownicy, którzy wypowiadają się na podstawie tylko przeczytanych informacji gdziekolwiek, nie widzą tych mankamentów.
Jeżeli się jednak nie przekonasz do Sharpa, masz dużo kasy, to są jeszcze inne LCD FullHD. Za 13000 zł możesz kupić znacznie większe TV FullHD: Amoi, Toshiba 42WLG66P, Samsung 40F71.
A jeśli ma to być tylko Philips, to zdecydowanie następca 9830, nagrodzony EISĄ model 37PF9731D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' date='28.09.2006, 01:18 ']Sharpa 37XD1 można już kupić od ręki poniżej 8k zł. Poszukaj na allegro, albo ceneo.pl albo skapiec.pl

Co do Phila 37PF9830. Zauważ, że w tym Philipsie jest widoczny fałszywy kontur, zmora wszystkich Philipsów, w Sharpie nie ma,
czern nijak się ma do czerni Sharpa, tudzież kontrast,
matryca w tym Philipsie jest niebiesko-fioletowa a nie czarna, jak w Sharpie, nie ta reakcja matrycy, no i na koniec nie ta cena. Po zakupie Sharpa zostaje Ci 5000 zł. Brakuje tylko Ambilight, ale ten nie ma wpływu na jakość samego TV, nieprawdaż?
Ci użytkownicy, którzy wypowiadają się na podstawie tylko przeczytanych informacji gdziekolwiek, nie widzą tych mankamentów.
Jeżeli się jednak nie przekonasz do Sharpa, masz dużo kasy, to są jeszcze inne LCD FullHD. Za 13000 zł możesz kupić znacznie większe TV FullHD: Amoi, Toshiba 42WLG66P, Samsung 40F71.
A jeśli ma to być tylko Philips, to zdecydowanie następca 9830, nagrodzony EISĄ model 37PF9731D.
[right][post="12215"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Musze troche sprostowac te informacje, tych przypadlosci w jakims zwracajacym uwage natezeniu nie zauwazylem w normalnym uzytkowaniu 42PF9830 z zadnym sygnalem ani HD ani SD. Przez kilka dni mialem tez Sony 46V2000 i wybralem Phila bo choc obraz nie byl tak "soczysty" i rzeczywiscie ogladany pod duuzym katem mial lekko granatowa poswiate przy niektorych ustawieniach to inne cechy obrazu mial za to znakomicie lepsze (np. wrazenie 3D). Co do wielkosci to 46 Sony sprawial wrazenie mniejszego ekranu niz 42 Philipsa, ze wzgledu na obudowe oczywiscie ale dla mnie subiektywny odbior TV jest istotniejszy niz parametry. Co do 9731D to co prawda nie widzialem ale z wywiadow wiem ze ma 2 x wiekszy power procesora sygnalu wizji wiec pewnie wyglada jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andy95' date='28.09.2006, 23:21 ']...i rzeczywiscie ogladany pod duuzym katem mial lekko granatowa poswiate przy niektorych ustawieniach...
[right][post="12291"][/post][/right][/quote]

jak dla mnie to z tego powodu jest obracana podstawa :blink:

ps. jak oceniacie kontrast 5000:1

Edytowane przez Veyron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Veyron' date='29.09.2006, 15:03 ']jak dla mnie to z tego powodu jest obracana podstawa :rolleyes:

ps. jak oceniacie kontrast 5000:1
[right][post="12330"][/post][/right][/quote]
Moim zdaniem nie warto sobie tym zawracac glowy, Sony z tym wskaznikiem bodajze 1300:1 mialo bardziej kontrastowy obraz ale i tak lepiej wygladal Philips.
W tym TV (przynajmniej w 42) jest taki "wizard" do ustawiania parametrow obrazu, przechodzi sie przez serie zdjec ktorych lewa strona wyswietlona jest z parametrem X a prawa z parameterm Y, wybiera sie lewa lub prawa i przechodzi do nastepnego. Po przejsciu calej serii masz ustawiony optymalny sposob wyswietlania dostosowany do twoich przyzwyczajen, wzroku, pomieszczenia, naswietlenia i okolicznych ciekow wodnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Veyron' post='12330' date='29.09.2006, 13:03 ']jak dla mnie to z tego powodu jest obracana podstawa :)

ps. jak oceniacie kontrast 5000:1[/quote]


kontrast 5000:1 to kontrast dynamiczny, Philips ma standardowy kontrast 800:1 i nie ma szans z Bravią.

obracana podstawa to super udogodnienie, ale nie wpływa w najmniejszym stopniu na jakość odbioru, a trzeba wydać na to i na Ambilight aż 5000 zł więcej niż na Sharpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='12419' date='30.09.2006, 19:33 ']kontrast 5000:1 to kontrast dynamiczny, Philips ma standardowy kontrast 800:1 i nie ma szans z Bravią.

obracana podstawa to super udogodnienie, ale nie wpływa w najmniejszym stopniu na jakość odbioru, a trzeba wydać na to i na Ambilight aż 5000 zł więcej niż na Sharpa.[/quote]
Ten Philips ma jeszcze w sobie procesor sygnalowy o jakosci porownywalnej o ile nie wyzszej niz DVDO za $ 2K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andy95' post='12426' date='30.09.2006, 18:46 ']Ten Philips ma jeszcze w sobie procesor sygnalowy o jakosci porownywalnej o ile nie wyzszej niz DVDO za $ 2K.[/quote]

Witam!!
Na jakiej podstawie twierdzisz, ze Philips ma lepszy procesor wizyjny od DVDO ( DVDO to nazwa firmy a nie procesora wizyjnego). W ofercie tej firmy jest kilka procesorów o różnej jakości obrazu. Cenę, która wymieniłeś to tylko iScan VP30.
Czy miałeś możliwość porównania iScan VP30 i Philipsa, czy to tylko twoje przypuszczenie?. Jeżeli porównywałeś, to podziel się uwagami. Jestem ciekawy i chyba nie tylko ja, jak w praktyce to wygląda. Jeżeli nie porównywałeś, to nie wypowiadaj się na ten temat, bo wprowadzasz innych w błąd.

Poczytaj:
[url="http://www.dvdo.com/pro/pro_isvp20.php"]http://www.dvdo.com/pro/pro_isvp20.php[/url]

Pozdrawiam Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niech ktos mi wytlumaczy roznice miedzy HD READY HD FULL i HD TRUE
i tak na dobrą sprawe poleccie naprawde dobry tv lcd Edytowane przez Veyron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Veyron' post='12447' date='30.09.2006, 21:49 ']niech ktos mi wytlumaczy roznice miedzy HD READY HD FULL i HD TRUE
i tak na dobrą sprawe poleccie naprawde dobry tv lcd[/quote]
Witam,
Poszukaj na forum. Znajdziesz odpowiedź, jaka jest różnica pomiędzy poszczególnymi formatami.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='12450' date='30.09.2006, 23:23 ']Witam,
Poszukaj na forum. Znajdziesz odpowiedź, jaka jest różnica pomiędzy poszczególnymi formatami.
Pozdrawiam Andrzej S.[/quote]

prosciej by bylo jak by napisali sam sprobuj znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Veyron' post='12452' date='30.09.2006, 22:35 ']prosciej by bylo jak by napisali sam sprobuj znalezc[/quote]
Witam!!
Może i prościej, zrobiłem to za ciebie:

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1631"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1631[/url]
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=744"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=744[/url]
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=693"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=693[/url]

Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx bracie i jeszcze jedno co jest najlepsze?? ;) (co z tym tv)

Edytowane przez Veyron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę nie reklamować sklepów internetowych !!!

Nazwa seklepu w tym temacie zostanie wykropkowana.

"HD ready" definicja w dziale HD pedia : [url="http://hdtvpolska.com/index.php?act=ST&f=48&t=870&st=0#entry2738"]definicja[/url]

"Full HD", "True HD", "Real HD" to zabiegi marketingowe !!! Nie mają legalnej definicji.

Właściwie wynika z nich tylko że dany sprzęt ma natywną rozdzielczość 1920x1080.

Granatowa czerń praktycznie eliminuje dany model z rynku.

12k za taki sprzęt ???

niesamowite. Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='12438' date='30.09.2006, 23:04 ']Witam!!
Na jakiej podstawie twierdzisz, ze Philips ma lepszy procesor wizyjny od DVDO ( DVDO to nazwa firmy a nie procesora wizyjnego). W ofercie tej firmy jest kilka procesorów o różnej jakości obrazu. Cenę, która wymieniłeś to tylko iScan VP30.
Czy miałeś możliwość porównania iScan VP30 i Philipsa, czy to tylko twoje przypuszczenie?. Jeżeli porównywałeś, to podziel się uwagami. Jestem ciekawy i chyba nie tylko ja, jak w praktyce to wygląda. Jeżeli nie porównywałeś, to nie wypowiadaj się na ten temat, bo wprowadzasz innych w błąd.

Poczytaj:
[url="http://www.dvdo.com/pro/pro_isvp20.php"]http://www.dvdo.com/pro/pro_isvp20.php[/url]

Pozdrawiam Andrzej S.[/quote]
Touche. Ogladalem VP 20 na innym TV (Sony) w akcji i nie zrobilo to na mnie wielkiego wrazenia w przeciwienstwie do tego co pokazuje Philips. Tak czy siak sprowadzanie zalet tego TV do obrotowej podstawy i ambilight jest tendencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Veyron' post='12523' date='01.10.2006, 17:47 ']nie dla mnie ;):D[/quote]
Jezeli romiar ma dla ciebie jakies istotne znaczenie to 40 calowe Sony V2000, ma wymiary 988 x 664 x 103( X2000 brak danych) a 37PF7830 ma 1130 x 680 x 96 ( 9830 jest chyba taki sam) wiec 37 calowy Philips zajmie wiecej miejsca niz 40 calowe Sony. Nie liczac podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...