Skocz do zawartości
Kidzi

Brak DD i DTS przez AC3 przy filmach ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie miał chłop problemu, to se zainstalował Win7 :P

Ale od początku - miałem kompa z podpisu skonfigurowanego pod XP na cacy do otwarzania filmów, za pomocą z resztą poradnika Smartka.

No ale wszystko idzie do przodu, nowy system, nowe kodeki no i już schody :angry:

Jako że nowy CoreAVC korzysta z CUDA, i to na dodatek dla wszystkich (?) filmów kodowanych w x264, nie ma sensu się bawić w podział, które filmy wspomagają DVXA, które nie, rózne playery itd.

Ustawiłem wszystko na najnowszym buildzie MPHC, z doinstalowanym najnowszym AC3 oraz CoreAVC 2.0 - ten zestaw łyka praktycznie każdy film, jaki mi się nawinął. ALE ... nie mam dźwięku dookólnego :(

Sterowniki nowe ściągnięte ze strony Creative'a (defaultowo SB Audigy 2ZS chodzi na sterach wbudowanych Win7), ustawiony w nich zestaw głośników 5.1 oraz SPDIF passthrough ; w systemie domyślnym urządzeniem jest SPDIF ; karta za pomocą coaxa wpięta w Onkyo TX-SR503E; sam kodek AC3 skonfigurowany oczywiście też na używanie SPDIF (w zasadzie w/g screenów z poradnika, bo konfiguracja kodeka się specjalnie nie zmieniła) - pliki testowe DŹWIĘKOWE nagrane w DD i DTS - chodzą pięknie, zapalają się odpowiednie lampki na ampli, każdy głośnik, łącznie z subem, dają głos, gdy trzeba. A w filmach ... popelina ;)

Zarówno filmy testowe (znalazłem jakiś avik z testem kanałów 5.1), jak i filmy skodowane za pomocą AC3 (divx) i DTS (x264) - nie robią na ampli żadnego wrażenia, spokojnie wyświetla stereo :blink: I oczywiście słychać z każdego głośnika to samo, bo wtedy ampli jest w trybie All Channel Stereo.

Ktoś ma pomysł, gdzie kombinować i co zmienić ?

Doinstalowałem KMPlayera, żeby w nim popróbować, bo on ma więcej opcji konfiguracji, ale to samo. Wszystko się sprowadza do konfiguracji AC3, która jest zawsze taka sama.

Nie mogę dociec, na czym polega różnica, że sam dźwięk odtwarza poprawnie, a dźwięk z filmu już nie :huh: W końcu w obu przypadkach korzysta z tego samego AC3 ....

HELP ! :blink:

Edytowane przez Kidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podczas odtwarzania tych filmów masz aktywne filtry zewnętrzne AC3Filter (w KMP koniecznie te *AC3Filter a nie wewnętrzne KMP - AC3 Filter (ac3filter.ax) ) to może też to być wina splittera. Sprawdź czy jest poprawnie zainstalowany skonfigurowany i działający haali podczas odtwarzania filmów.

Możesz jeszcze ewentualnie skonfigurować filtry FFDShow Audio zamiast AC3Filter i sprawdzić czy będzie taki sam efekt.

Natomiast po odpaleniu PowerDVD i sprawdzeniu kilku filmów będziesz wiedzieć czy masz problem z kodekami czy wina leży gdzieś indziej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w KMPlayer, jak i MPHC aktywny jest zewnętrzny, najnowszy zainstalowany AC3 (zdaje się 1.63b), ręcznie ustawiałem. Jako że żadnego splittrea nie doinstalowywałem - używany jest prawdopodobnie ten dołączony do CoreAVC, tudzież jakiś wbudowany (?) w player.

Spróbuję dziś doinstalować Haali i ręcznie ustawić, to samo z ffdshow. PowerDVD wywaliłem, ale to widzę trzeba się przeprosić :P Dam znać, jak poszło, dzięki :excl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skończyło się na tym, że przywróciłem system do golizny, czyli do momentu sprzed instalacji sterowników, zainstalowałem zmodyfikowaną wersję sterowników do dźwięku Audigy SupportPack 3.6 (a to w sumie tylko dlatego, ze w międzyczasie doczytałem, że moja karta może w locie np. gry puszczać jako DD lub DTS), do tego MPHC wersja bezinstalacyjna i CoreAVC 2.0 - i jest ;) Wystarczyło skonfigurować AC3 ten z MPHC i już poszedł dźwięk 5.1 po SPDIF.

Wcześniej prawdopodobnie nie działało to poprawnie z powodu konfliktu kodeków AC3 z MPHC i tych doinstalowanych przeze mnie - widocznie nie do końca udało mi się zablokować te pierwsze, bo mimo zaptaszenia opcji SPDIF w konfiguracji kodeka obok w nawiasie pisało (disabled) - czyli coś go musiało blokować.

Czy jest sens kombinować z zewnętrznym kodekiem AC3, czy może ten z MPHC (najnowszy build) wystarczy ? W sumie minimalistyczna instalacja CoreAVC + MPHC spisuje mi się do tej pory doskonale, mało roboty, a jest z akceleracją i dookólnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...