Skocz do zawartości
golec29

Co oprocz sony w5500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym prosic o rade. Bardzo przypadl mi do gustu telewizor sony kdl-40w5500, niestety w sklepach Euro w okolicach Gdnaska takiego nie posiadaja lub sa to modele z ekspozyjci.

Jaki inny model tv jest godny uwagi, stojace na podobnym poziomie wykonania jak i jakosci obrazu? Seria V jest szeroko dostepna, niestety nie ma Motionflow, a moze Z?

A teraz szczegoly:

pokoj 20-25 m2, malo nasloneczniony

odlegolsc od tv: roznie od 2 do 3-3.5 metrow.

do czego: glownie sygnal z kablowki (chyba cyfrowy) oraz filmy z komputera, nie gram, pozniej moze BR.

No i drugie pytanko.

Moze warto sie wstrzymac i poczekac na nowe modele na obecny rok.

Zastanawia mnie tez grawancja 5 lat (wedlug opisow zakup telewizora do 31 stycznia upowaznia do przedluzenia gwarancji do 5 lat).

Czyli formalnie tv maja tylko 2 lata ( na forum ktos wspominal ze sony daje 5 odrazu)

Dziekuje i czekam na odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy przy promocji 5 lat gwarancji wypełniasz formularz na stronce i przedłużenie otrzymujesz mailem zwrotnym, drukujesz i gotowe. Promocja jest faktycznie do końca stycznia i nie wiadomo kiedy i czy będzie następna edycja. Co do nowych modeli wiadomo już o nich dość sporo tak samo jeśli chodzi o ceny w euro, także pytanie ile chcesz przeznaczyć na gotówkę i czy zakup może poczekać jeszcze 3-4 miesiące (żeby minęła gorączka premierowa). Co do zastępczego modelu w5500 to może słyszałeś o we5?

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mozna to bym prosil link lub podanie cen nowych modeli w euro, ja znalazlem niestety tylko ceny w dolarach.

O modelu WE5 slyszalem, bardzo ciekawy ale tez okolo 500 zl zdrozszy niz w5500. Aby sie to zwrocilo pewnie conajmniej z 5 lat trzeba intensywnie ogladac.

Czy rzeczywisie 100Hz jest zauwazalne podczas ogladania tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... dlaczego nie zamowisz przez sklep internetowy? ja zamawialem i jestem zadowolony. W sklepie internetowym wyrwiesz go za 3000zl, w centrach sony jest za 3700zl a w reszcie od 4000zl wzwyz. W razie czego polecam video-top. Kase przelalem, tv byl u mnie na drugi dzien w domku

co do gwarancji... rejestrujesz sie na stronie www.5latgwarancji.pl pozniej sie tam rejestrujesz (nie zapomnij o podaniu prawdziwych danych) podajesz maila, wpisujesz nr seryjny telewizora i czekasz na maila od nich. W zalaczniku masz gotowa gwarancje dla twojego telewizora na 5 lat. Wystarczy ja tylko wydrukowac

Edytowane przez krzysiojaworzno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli mozna to bym prosil link lub podanie cen nowych modeli w euro, ja znalazlem niestety tylko ceny w dolarach.

O modelu WE5 slyszalem, bardzo ciekawy ale tez okolo 500 zl zdrozszy niz w5500. Aby sie to zwrocilo pewnie conajmniej z 5 lat trzeba intensywnie ogladac.

Czy rzeczywisie 100Hz jest zauwazalne podczas ogladania tv?

Jeśli chodzi o ostatnie pytanie to zdecydowanie widać działanie układu kompensacji ruchu, z tymże nie dla każdego różnice są na tyle duże, że chcą dopłacać do droższych modeli- moim rodzicom tak naprawdę wszystko jedno. Także polecałbym wizytę w sklepie i porównać sobie powiedzmy v5500 z w5500 na tym samym źródle sygnału. WE5 według części użytkowników ma bardziej równomierne podświetlenie w stosunku do w5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

Wybralem serie W model 5740, troche z przymusu bo taki tylko mieli w Euro.

Narazie nie wypowiem sie o mozliwosciach i tak wszyscy wiedza co potrafi ten telewizorek.

Czekam na dekoder od N i bede testowal.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnej roznicy technicznej nie ma. 5740 rozni sie od 5500 tylko tym, ze jest srebrna listwa ozdobna na tv i podswietlany pilot (na 5500 tego nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

Wybralem serie W model 5740, troche z przymusu bo taki tylko mieli w Euro.

Narazie nie wypowiem sie o mozliwosciach i tak wszyscy wiedza co potrafi ten telewizorek.

Czekam na dekoder od N i bede testowal.

Pozdrawiam

Na wstępie pisałeś, że chcesz dostać w5500, ale nie mają na stanie w sklepie, także powinieneś być zadowolony bo to jest ten sam model co w5740 poza drobnymi różnicami w wyglądzie (bodajże między innymi podstawą), do telewizora dodawany jest podświetlany pilot od z4500 (pierwsze partie) bądź z5500 także daj znać jak się podoba obraz po podłączeniu do Nki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie,

N recorder dotarl do mnie bez przeszkod, niestety poczatkowe polaczenie odbylo sie przez kabel Euro-Euro no i... niestety jakos byla nie za ciekawa.

Kanaly HD niczym nie rownily sie od tych nadawanych w standardowej rozdzielczosci( no moze troszeczke), ale na pewno nie byo tego efektu ktorego sie spodziewalem i oczekiwalem.

Po paru dnia przyszedl kabel HDMI - zwykly, bez zlotych koncowek,1.8 metra, producent - kto to wie, koszt 10zl, lecz po podlaczeniu i lekkiej kalibracji, obraz ZNACZNIE lepszej jakosci. Kanaly HD w koncu wygladaja tak jak powinny, ilosc dostrzeganych szczegolow na wysokim poziomie, poprawie ulegl tez sygnal SD, chodz juz nie w takim stopniu.

Wszystko to zaobserwowane na rodzielczosci 1080i ustawionej na odbiorniku n (wedlug mnie najlepsza jakos obrazu z posrod kilku dostepnych rozdzielczosci).

Szkoda tylko ze nie ma 1080p.

Ogolnie jestem zadowolony z zakupu i telewizora jak i telewizji n.

Edytowane przez golec29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna platforma satelitarna nie oferuje 1080p i na pewno szybko to się nie zmieni, także zawsze pozostaje jeszcze blu ray jako źródło takiego sygnału :) Co do podłączenia to pisze się praktycznie wszędzie o tym, że przy eurozłaczu nie ma co oczekiwać na rzucający na kolana obraz i najlepiej korzystać z tego rozwiązania jako tylko tymczasowe :) Co do Nki to też mam u siebie i sobie chwalę, bazę kanałów HD mają stosunkowo dużą jak na polskie warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...