Skocz do zawartości
agoonzo

Pioneer VSX-819 czy Denon AVR-1610 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc w wyborze amplitunera,bo nie wiem na który się zdecydować.Który z tych modeli jest lepszy?

interesują mnie konkretnie te dwa modele,ponieważ chce kupić nowy amplituner,proszę nie pisać,że lepszy będzie używany za te pieniądze :)

amplituner głównie bedzie służył do oglądania filmów,ale czasem też do muzyki.

Edytowane przez agoonzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który lepszy - tego Ci nie powiem. Miałem podobny dylemat. U mnie Denon odpadł z uwagi na brak analogowego wejścia 5.1 - które jest mi potrzebne.

Dlatego kupiłem Pioneerra i jestem z niego bardzo zadowolony. Po dokonaniu stosownych ustawień gra bardzo dobrze. I z pewnością jest wiele lepiej grających amplitunerów, ale za te pieniądze Pioneer to dobry zakup. ( Ja zapłaciłem za niego 1300zł). W kinie sprawdza się znakomicie - ścieżki dźwiękowe PCM 5.1, albo DTS HD MA - rewelacja. A i w muzyce nie jest najgorzej. ( chociaż u mnie to głównie kino)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie podjąłem decyzji i liczę,że wypowie się ktoś jeszcze,ale twoja odpowiedź jest dla mnie cenna,dobrze wiedzieć o tym analogowym wejściu 5.1 .Pioneer obsługuje sygnały video do rozdzielczości 1080p ,czy denon radzi sobie z tym podobnie,czy może gorzej???w opisie jest,że wyższe modele denona VR-1910 i 2310 dodatkowo potrafią skalować obraz i usuwać przeplot również z cyfrowego złącza HDMI do 1080p,o co dokładnie tutaj chodzi?

Poza tym pioneer ma host usb,nie wiem czy to było by mi tak bardzo potrzebne,ale dobrze mieć ;)

czy pioneer ma układu automatycznej kalibracji z mikrofonem ?

Edytowane przez agoonzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie podjąłem decyzji i liczę,że wypowie się ktoś jeszcze,ale twoja odpowiedź jest dla mnie cenna,dobrze wiedzieć o tym analogowym wejściu 5.1 .Pioneer obsługuje sygnały video do rozdzielczości 1080p ,czy denon radzi sobie z tym podobnie,czy może gorzej???w opisie jest,że wyższe modele denona VR-1910 i 2310 dodatkowo potrafią skalować obraz i usuwać przeplot również z cyfrowego złącza HDMI do 1080p,o co dokładnie tutaj chodzi?

Poza tym pioneer ma host usb,nie wiem czy to było by mi tak bardzo potrzebne,ale dobrze mieć :)

czy pioneer ma układu automatycznej kalibracji z mikrofonem ?

Tak ma taki układ.

Odsłuchiwałem te dwa amplitunery oraz jeszcze Onkyo 577 w MEdia Markt w piątek. Sprzedawca zachwalał Denona bo:

- daje wiecej basu, jest cieplejszy, nie drażni i nadaje się do muzyki Soul, HipHop itp. Pioneera odradzil, moze i mial mniej basu........ wiec sam nie wiem też :)

wg mnie grały podobnie moze z przewagą basu na strone Denona , kolumny to WHARFEDALE , i takie polecaja do Denona. Jak kupisz to daj znac jaki komplet wybrales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga! To co polecają sprzedawcy w marketach nie zawsze jest najlepsze - trzeba o tym pamiętać. Często jest polecane to co ma być sprzedane....

Co do basu w Pioneerze - zapewniam, że jest go pod dostatkiem. Natomiast co do wyboru marki to jest to już bardziej indywidualna sprawa, aczkolwiek "odsłuchy" w markecie to też lipa, bo amplituner byle jak ustawiony, albo wcale - przerabiałem to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z opinią marcinoizo.

Jestem na etapie kupna kolumn frontowych. Zostałem "zjechany" przez pracownika MM za amplituner firmy Pioneer. Póżniej pokazał mi zestaw kolumn Wharfedale Diamond 8.4. Pan bardzo był wzruszony jakością i mocą tego zestawu, jednak jak dla mnie to porażka. Gdy wspomniałem o zestawie Jamo S606 to wyśmiał mnie i powiedział że "zabawek" nie sprzedawają.

Agoonzo musisz sprawdzić stronę RTV Euro. Jest tam model VSX-819 za 1299zł.

Edytowane przez AdrianWNS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodzę się z opinią marcinoizo.

Jestem na etapie kupna kolumn frontowych. Zostałem "zjechany" przez pracownika MM za amplituner firmy Pioneer. Póżniej pokazał mi zestaw kolumn Wharfedale Diamond 8.4. Pan bardzo był wzruszony jakością i mocą tego zestawu, jednak jak dla mnie to porażka. Gdy wspomniałem o zestawie Jamo S606 to wyśmiał mnie i powiedział że "zabawek" nie sprzedawają.

Agoonzo musisz sprawdzić stronę RTV Euro. Jest tam model VSX-819 za 1299zł.

Oczywiście też sceptycznie podchodzę do tego co mówią sprzedawcy w MM. Nie to nie 8.4 jakis inny model z takimi wąskimi surroundami.

Mnie z kolei zjechał za YAMAHE rx v 465, o Jamo 606 podobnie się wypowiedział twierdząc że głównie polecają je w internecie handlowcy

A co myslicie o tych kolumnach ?

http://www.allegro.pl/item890236261_wharfe...ino_raty_0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Agoonzo musisz sprawdzić stronę RTV Euro. Jest tam model VSX-819 za 1299zł.

dzięki,właśnie widziałem tą ofertę i jeśli padnie na pioneera to tam właśnie kupię :angry:

trochę jestem skołowany,nie wiem czy wybrać denona czy tego pioneera :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż wszyscy przyjmują za pewnik że sprzedawca w sklepie to chce wypchnąć byle co ale już ślepo wierzycie temu co w necie przeczytacie...

Co do kolumn Jamo 606 całkowicie podzielam ich zdanie i sam nie wiem czemu są aż tak rozreklamowane w necie...ze swojej strony zupełnie ich nie polecam do żadnego z ampli o których była tu mowa bo żaden z nich sobie z tymi kolumnami nie radzi....oczywiście i mi nie musisz wierzyć "na słowo " więc najprostszym rozwiązaniem będzie długi solidny odsłuch. Owszem w MM czy Saturnach itp nie ma żadnych warunków odsłuchowych ale na proste porównanie sprzętu wystarczy ( w domu zagra lepiej :P )

PZDR i owocnych poszukiwań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

errorysta

Ja tego za pewnik nie przyjmuję. Jak ja szukałem amplitunera to straciłem tylko dużo czasu w marketach i nic poza tym. Część sprzętu nie podłączona, zainteresowanie ze strony obsługi znikome tak jakbym był intruzem, a nie klientem, który chce coś kupić.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż wszyscy przyjmują za pewnik że sprzedawca w sklepie to chce wypchnąć byle co ale już ślepo wierzycie temu co w necie przeczytacie...

Co do kolumn Jamo 606 całkowicie podzielam ich zdanie i sam nie wiem czemu są aż tak rozreklamowane w necie...ze swojej strony zupełnie ich nie polecam do żadnego z ampli o których była tu mowa bo żaden z nich sobie z tymi kolumnami nie radzi....oczywiście i mi nie musisz wierzyć "na słowo " więc najprostszym rozwiązaniem będzie długi solidny odsłuch. Owszem w MM czy Saturnach itp nie ma żadnych warunków odsłuchowych ale na proste porównanie sprzętu wystarczy ( w domu zagra lepiej ;) )

PZDR i owocnych poszukiwań :lol:

Co zatem proponujesz do w/w amplitunerów jak nie te JAMO ? pokój o kubaturze 17 m2, muzka : soul, czasem pop , ale i jazz, 70% kino 30% muzyka

odbiorca lubi niski ladny bas ale bez dudnienia, na razie bez suba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem tanie są zestawy głośnikowe Klipsh -przy założeniu że 70% to kino to klipshe powinny Ci się spodobać (F1/F2). Wharfedale też są ciekawe i muzycznie podobają mi się bardziej niż klipshe ale w tym wypadku na pewno bierz z Denonem bo to ten sam dystr i można zaoszczędzić. Całkiem tanio możne teraz kupić kolumny Heco np Victa 700 a to są fajne uniwersalne kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Errorysta a co polecasz pod amp. Pioneer VSX-519.? Moc 130W na kanał przy 6ohm.

Edytowane przez AdrianWNS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Errorysta a co polecasz pod amp. Pioneer VSX-519.? Moc 130W na kanał przy 6ohm.

Podzielę się opinią na temat zestawu Wharfedale Diamond 9.5 jaki posiadam.Mam te kolumny 5 lat i jestem z nich b.zadowolony,grają poprawnie zarówno w stereo jak i w kinie.Posiadam zestaw 9.1(jednorazowo grają w kinie 7.1,dodatkowe przody presence lub dodatkowe sorrundy back)Chodzą pod ampli yamaha rx-v1500. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podzielę się opinią na temat zestawu Wharfedale Diamond 9.5 jaki posiadam.Mam te kolumny 5 lat i jestem z nich b.zadowolony,grają poprawnie zarówno w stereo jak i w kinie.Posiadam zestaw 9.1(jednorazowo grają w kinie 7.1,dodatkowe przody presence lub dodatkowe sorrundy back)Chodzą pod ampli yamaha rx-v1500. ;)

z chęcią bym kupił Diamondy 9.5 opinie sa o nich bardzo dobre, ciekaw jestem jaka jest róznica w brzmieniu pomiędzy tańszymi Diamond HCP , trzeba się porozglądać za dobrą ceną w internecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko co to jest za funkcja X.Over?

Skoro moje przednie głośniki mają pasmo 37-20,000Hz to jakie będzie najlepsze ustawienie tej opcji?

Do wyboru: 50,80,100,150,200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...