Skocz do zawartości
  • 0
sebik

Pętla uziemnienia

Pytanie

Chciałem się zapytać czy ktoś z was wie co się robi z problemym, który naukowo nazywa się (podobno): pętla uziemnienia.

Mam plazmę Panasa do której podłączam laptopa przez DVI a dzwięk podaję poprzez wyjście słuchawkowe (mógłbym też dzwięk zapodać po optyku, ale do tego bym musiał podłączyć wzmacniacz).

W momencie podłączenia kabla minijack + przejścówka na 2 x cinch, lub innego, w dzwięku pojawia się charczenie. Problem znika po odłączeniu, albo kabla video, albo kabla audio. Znajomy dzwiękowiec, podpowiedział mi, że tak się właśnie zachowuje pętla uziemnienia. Niestety nie potrafi mi pomóc z wyeliminowaniem tegoż problemu.

Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Odłącz z TV wszystkie inne kable (takze antenowy) i spróbuj ponownie.

Pobaw się tez z gniazdkami sieciowymi z bolcem i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

prawdopodobnie masz uszkodzoną masę w którymś z kabelków, spróbuj podmienić kabelki.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miałem taki sam problem. Zepsuł mi się zasilacz od laptopa i kupiłem nieświadomy podróbę na all, wtedy też mi charczało, problem rozwiązałem kupując oryginalny zasilacz :rolleyes: Moja rada, zmień zasilacz do laptopa i sprawdź czy to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Miałem taki sam problem. Zepsuł mi się zasilacz od laptopa i kupiłem nieświadomy podróbę na all, wtedy też mi charczało, problem rozwiązałem kupując oryginalny zasilacz :) Moja rada, zmień zasilacz do laptopa i sprawdź czy to pomoże.

Problem wytępuje nawet bez zasilacza. Jeszcze spróbuję przełączyć telewizor na wtyczkę z bolcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem usunięty.... Pomogło podłączenie telewizora do kontaktu z bolcem. Wcześniej był podłączony na listwie. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...