Skocz do zawartości
  • 0
mielonek

Problem z dvd Yamaha s2700

Pytanie

Witam

Czy istnieje jakiś mądry człowiek, który potrafiłby zaradzić na mój problem? Otóż dziś, ni stąd ni zowąd. podczas oglądania filmu moje dvd nagle samo się wyłączyło, ot. po prostu. Pomyślałem, że to jakiś dziwny przypadek i że włączę je jeszcze raz. No i dvd włączyć się już nie chce, a dokładnie zapala się tylko zielona dioda sygnalizująca działanie, która po kilku chwilach gaśnie. Sprzęt nie wydaje też tego charakterystycznego "cyknięcia'. kiedy je włączam. Nie mogę wyjąc płyty, nie pojawia się żadne menu ekranowe, nic...

Chciałem zobaczyć czy może jakaś awaria z prądem. Włączyłem telewizor podpięty do tego samego przedłużacza, a ten przez 2 sekundy działał normalnie, po czym obraz zawisł i był ten sam na wszystkich kanałach. Na szczęście po ponownym włączeniu już działa poprawnie. Natomiast dvd dalej odmawia współpracy. Rozkręciłem je, ale nie widzę, żeby coś się usmażyło:( Czy jakiś dziwny skok napięcia mógł mi zepsuć dvd?

Proszę o jakąś radę co z tym fantem zrobić:)

Edytowane przez mielonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

wygląda na uszkodzenie przetwornicy. Niestety-naprawa tego typu wiąże sie z koniecznoscią posiadania oscyloskopu wiec nie oddawałbym tego do naprawy byle komu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
wygląda na uszkodzenie przetwornicy. Niestety-naprawa tego typu wiąże sie z koniecznoscią posiadania oscyloskopu wiec nie oddawałbym tego do naprawy byle komu

Dzięki za odpowiedz. Rozumiem, że to jakaś poważna naprawa? A czy kosztowna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wsztsko zalezy od tego czy uszkodzenie w zasilaczu jest pierwotne czy wtórne

Jak poleciał jakiś driver przy napędzie to już jest masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
wsztsko zalezy od tego czy uszkodzenie w zasilaczu jest pierwotne czy wtórne

Jak poleciał jakiś driver przy napędzie to już jest masakra

A czy jest jakiś chałupniczy sposób, z którym i laik sobie poradzi, aby sprawdzić co tam poszło i czy rzeczywiście jest masakra? Jeśli tak to mi chyba tylko zostaje allegro i pożegnanie z super mega hiper ekstra dvd od Yamahy:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wątpię

możesz tylko do reszty uwalić

zasilacze impulsowe wymagają od naprawiajacego wiedzy technicznej na poziomie minimum technikum elektronicznego a od zasilacza zawse zaczyna się ekspertyze w podobnych przypadkach - z oscyloskopem i miernikiem

Bez tego to jak szukanie igły w ciemnej piwnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
wątpię

możesz tylko do reszty uwalić

zasilacze impulsowe wymagają od naprawiajacego wiedzy technicznej na poziomie minimum technikum elektronicznego a od zasilacza zawse zaczyna się ekspertyze w podobnych przypadkach - z oscyloskopem i miernikiem

Bez tego to jak szukanie igły w ciemnej piwnicy

No ok, rozumiem, ale może orientujesz się ile by taka naprawa wyniosła, żeby ta zabawa w ogóle miała sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No dobra, dzięki za odpowiedzi. Będę musiał iść chyba do jakiegoś serwisu i popytać, ale czarno to widzę:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ale uważaj zeby cie nie skroili !! Rządaj pełnej ekspertyzy i uszkodzonych części do zwrotu

Bywa że padnie oporek za 10 groszy a w expertyzie stoi że wymienili pół urządzenia :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...