Skocz do zawartości
lipa_ml

Poprawa kontrastu ekranu projekcyjnego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kiedyś tutaj na forum widziałem fotkę ekranu z ruchomym materiałem zasłaniającym czarne pasy przy filmach nie zajmujących całej białej powierzchni . Ma ktoś może pomysł jakiego materiału do tego użyć żeby sobie samemu takie coś zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu pojawienia się playera Philipsa, który potrafi podnosić napisy, większym zainteresowaniem cieszą się ekrany

CIH - czyli w proporcjach 2.39:1 - o ile chciałbyś mieć ramowy na stałe i więcej oglądasz filmów w panoramie.

A co do wspomnianego rozwiązania, to : ekran jest podnoszony do dolnej krawędzi filmu 2.39:1 , a pozostałą "górę"

wypełniasz w dowolny ( czarny mat ) sposób. Może to być roleta, naciągnięty na stelaż czarny materiał i wieszany na

zaczepy - rowiązań bez liku, zależą od pomysłowości i zasobności portfela . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czasu pojawienia się playera Philipsa, który potrafi podnosić napisy, większym zainteresowaniem cieszą się ekrany

CIH - czyli w proporcjach 2.39:1 - o ile chciałbyś mieć ramowy na stałe i więcej oglądasz filmów w panoramie.

A co do wspomnianego rozwiązania, to : ekran jest podnoszony do dolnej krawędzi filmu 2.39:1 , a pozostałą "górę"

wypełniasz w dowolny ( czarny mat ) sposób. Może to być roleta, naciągnięty na stelaż czarny materiał i wieszany na

zaczepy - rowiązań bez liku, zależą od pomysłowości i zasobności portfela . :)

tylko jakiego uzyc czarnego materialu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie wkleić GIF-ów, jak macie jakiś pomysł , to poproszę o wskazówki , lub maila, a podeślę dwa fajne rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam gdzie wkleić GIF-ów, jak macie jakiś pomysł , to poproszę o wskazówki , lub maila, a podeślę dwa fajne rozwiązania.

puść mi na lipa_ml@poczta.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś farba która może dobrze posłużyć do pomalowania drewnianych borderów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam gdzie wkleić GIF-ów, jak macie jakiś pomysł , to poproszę o wskazówki , lub maila, a podeślę dwa fajne rozwiązania.

Ja też poproszę markiz121@op.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa ml już dostał - może wklei. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)

ekransteward.th.gif

2)

poprawkontrast.th.gif

3)

img0848alignment.th.jpg

Mnie interesuje opcja nr 2 , zastanawiam się cały czas jakiego użyć materiału . Najlepiej jak by był sztywny bo aksamit nie da się naciągnąć na bokach tak żeby na środku nie opadał na długości ponad 2 metry chyba że by go na coś nakleić . Na cienką plexi ?

Dobrym pomysłem była by roleta ale dość kosztownym. Roleta o wymiarze 2 m x 0,5 m to koszt ok 200 zł.

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...