Skocz do zawartości
leonwawa

PH A-110 co jakiś czas "aktywowanie" dysku

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jestem posiadaczem PH a110 i wszystko działa jak trzeba.

Zastanawia mnie natomiast co jest powodem tego, że co jakiś czas (powiedzmy co godzinę) załącza się dysk twardy.(takie same odgłosy jak po naciśnięciu on na pilocie).

Owe załączanie mam miejsce wtedy kiedy nie używam urządzania, nic się nie ściąga, nic się na ani z nie kopiuje (wszystkie komputery w sieci są wyłączone działa jedynie router).

Czy takie zachowanie to może być oznaka, że ktoś wbija mi się na PH ?

Czy może po prostu urządzenie sprawdza połączenie?

proszę o pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często poruszany temat na forum (przeszukaj tematy)- wyłącz wszystkie aplikacje NMT i będzie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem koniecznym aby uzyskac cisze jest chyba jeszcze odpowiednia wersja FW zainstalowoana na Popcornie. Prześledź wątek dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A110...co jakiś czas (powiedzmy co godzinę) załącza się dysk twardy.(takie same odgłosy jak po naciśnięciu on na pilocie).

Owe załączanie mam miejsce wtedy kiedy nie używam urządzania, nic się nie ściąga, nic się na ani z nie kopiuje (wszystkie komputery w sieci są wyłączone działa jedynie router).

Ja miałem ten sam problem z dyskiem w B110. Przeszukałem Forum, znalazłem wskazówkę, żeby w Setupie wejść w aplikacje NMT i powyłączać wszystko. Ale u mnie się nie da wyłączyć wszystkiego, jedna pozycja z listy zawsze jest aktywna, na przykład trzecia od góry listy. Zrobiłem co następuje: uaktywniłem pozycję ostatnią (na samym dole listy), dopiero wtedy udało się zastopować tę trzecią, wszystkie pozostałe - nieaktywne. I od tej chwili po wciśnięciu Power na pilocie dysk zasypia i budzi się dopiero po ponownym naciśnięciu Power. Jeśli się uda zrobię zdjęcie ekranu z tą listą i ustawieniami i pokażę.

Być może istotne są podłączenia, mój B110 jest doczepiony tylko do TV (S-Video, audio kanały lewy i prawy). Nie włączony do sieci Ethernet.

Firmware mam ostatnie: 19 June 2009, 01-17-090204-15-POP-405, ciekawe, czy i kiedy pojawi się nowsze.

W stanie uśpienia kręci się tylko wiatrak podczepiony do B110 (zasilanie ustawione na 5V). Raz dysk ruszył jak puściłem iskrę z palca w obudowę, widać jakieś uziemienie by się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...