Skocz do zawartości
DALIBART

jakie głośniki do ampli sony STR-DH800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Proszę o poradę. Od lat w segmencie rynku RTV, kupuję tylko produkty Sony. Nie jest to sprzęt najwyższej klasy, ale porządny. Sprzęty chodzą po kilkanaście lat, nigdy nie oddawałem do serwisu. Przekonałem się do tej marki. Wymieniłem swoją wieżę DIORA na ampli Sony STR-DH800 do zestawu TV 40 cali Bravia W4500; nagrywarki RDR-HX780. Przejściowo podłączyłem do kolumn ALTUS 75. Jednak dźwięk nie powala mnie. Poszukuję głośników, które mogę rozbudować do 7.1.

Warunki:

jednej firmy, jak najmniejsze frontowe (żona nie chce, aby w salonie były tylko widać głośniki). Najpierw myślałem o głośnikach INFINITY. Potem JBL SCS 178. Kolega zaś wychwala Jamo 606 HCS3, lub Yamachę seria HC - tylko są duże fronty.

pokój 30m2

możliwość dokupywania w czasie głośników - front, surround, centralne, subwoofer.

maksymalna cena w pierwszym etapie za kolumny frontowe lub podstawkowe do 1200zł.

Zestaw będzie służył do oglądania w 50% kina domowego oraz w pozostałych % do słuchania muzyki - Queen, Pink Floyd oraz muzyki poważnej.

Nie cierpię bardzo głośnej muzyki, ale jestem dosyć muzykalny (sam gram). Dlatego też, chciałbym dobrać kolumny, najbardziej odpowiadające do amplitunera, jego charakterystyki i mocy, ale i do mojego czułego ucha. Tylko proszę o zdrowy rozsądek w cenie zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony, że nikt chce podjąć tematu. Nie jestem specjalistą w dziedzinie sprzętu audio, ani tym bardziej do znalezienia odpowiedniej konfiguracji. Słuchałem ampli STR-DH800 z oryginalnymi głośnikami Sony. Żenada. Dlatego chciałem Was prosić o poradę i czekam z niecierpliwością na odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie tez zamierzam kupic ten ampli STR-DH800 tylko sie boje ze to jakas okrojona wersja.Jak z regulacja i jakoscia dzwiekow?? Mozecie mi cos o tym napisac??!

A do Dalibarta - kazde stokowe głosniki sa do [beeep]. Jakiekolwiek inne kupywane oddzielnie bede lepsze. Te co wymieniles tez sa dobre. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...