Skocz do zawartości
Lord Rayden

Karta grafiki NVida GTX 260 z HDMI (plus dźwięk)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Rozglądam się za karta graficzną nVidii do nowego zestawu PC (na razie jest on na papierze) : Intel i5 750 2,66 GHz, płyta GIGABYTE GA-P55-UD4 - P55, DDR 3, PCI-Ex, s-1156., 4GB RAM. Potrzebuję karty , która umożliwi mi zagranie w coś od czasu do czasu (strzelanki, coś cyklu Star Wars) bez problemów z płynnością na TV LCD Samsung 32 cale B651 (w 1920x1080) oraz oglądanie MKV, ripów Blu Ray itp. Karta powinna być z HDMI (wolałbym z HDMI i DVI a nie dwa DVI) i oczywiście musi dawać na TV dźwięk po HDMI (czyli jak się orientuję musi mieć możliwość podłączenia kabelkiem SPDIF do dźwięku na płycie głównej.)

Chciałbym może coś z Gigabyte, Asus, ale i inne propozycje mogą być. Cenowo może do 700 zł, chyba ,że nic takiego nie będzie w tej cenie. Możecie coś zaproponować ?

Przy okazji - rozumiem,że taka karta wyśle także dźwięk DTS po HDMI na TV ? A nie tylko AC3 ? To zalezy chyba od odtwarzacza i układu dźwiękowego a nie od karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam w sierpniu kupowałem do zestawu kartę spełniającą Twoje wymagania. Wybrałem:

Gainward GTX260 896MB DDR3 448bit PCI-E (426018336-0612)

Jak do tej pory wszystko chodzi mi bez zacięcia na full detalach w rozdzielczości 1280x1024. Niestety monitora full HD póki co nie posiadam, ale nie spodziewam się, aby był jakiś problem i z tą rozdziałką bo karta ma u mnie jeszcze duży zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam podobna i szczerze polecam, świetnie smiga, ale dzwieku nie podaje , niemam takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebujękartę, która będzie umożliwiała podpięcie pod kartę dźwiękową (kabelek SPDIF) i wysłanie dźwieku na TV LCD. No i zgodną z HDCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dostaniesz o wiele lepszego HD4890 = 275 GTX ( ale tego drugiego już nie dostaniesz w tej cenie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW! podaj model swojego wypasionego TV straszniem że ciekaw jak on cyfrowy sygnal przyjmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszą implementację HDMI mają karty z procesorami ATI, szczególnie Radeonami HD5xxx. Karty te wyposażone są we wbudowany kontroler audio (nie trzeba mieć karty dźwiękowej) nie trzeba korzystać z protez w postaci łączenia karty graficznej z dźwiękową. No i obsługują nowe formaty audio w przeciwieństwie do modeli NVIDII. Co prawda w przypadku połączenia z telewizorem nie będzie to wielką zaletą, ale być może w przyszłości będziesz chciał połączyć komputer z amplitunerem i tu ta funkcjonalność będzie zaletą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WOW! podaj model swojego wypasionego TV straszniem że ciekaw jak on cyfrowy sygnal przyjmie.

Jeśli o mnie chodzi to mam Samsunga LE32B651 (jak w podpisie) Jak na swoją cenę bardzo wypasiony. Sygnał przyjmie po HDMI.

A skąd ta ironia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...