Skocz do zawartości
Szarki

Problem z nRecorderem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj w mojim domu panuje kompletna dezorientacja, ponieważ dekoder coś świruje. W czym problem ? Włączam normanie dekoder, wszystko cacy łądnie chodzi, nagle po kilku minutach jednocześnie gaśnie obraz i zapalaja sie wszystkie diody na recorderze (od nagwywania, ten trójkąt i jescze 2), wygląda to co najmniej tak jakby dostał strzała z z jakiegoś wysokiego napięcia. Po tym dekoder próbuje uruchomić się ponownie, włacza sie plansza TEST, następnie gaśnie i kaput już nic nie można zrobic (wyświetla się tylko na dekoderze 1080i), pozostaje wyłączyć z gniazdka i podłączyć ponownie. Po powtónym podłączniu znowu dkeoder dziła normanie przez chwile a potem ta sama analogiczna historia. Macie moze jakieś sugestie bo ręce mi już opdają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze ewentualnie sprawdzić czy nie masz jakiegoś problemu z zasilaczem - posprawdzać czy któryś z kabelków się nie poluzował (gniazdka do zasilacza albo z zasilacza do box'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Turbo, CLRA czy zwykły?

Chodzi o rodzaj dekodera ? Jak tak to recorder, pisze w temacie.

Spróbuj reset EPG>RES>Strzałka w prawo , jeżeli to nie pomoże to pod pachę i wymieniaj na inny.

Niestety, teraz nawet nie pokazuja się kanały, tylko, TEST > Diagnoza sygnału > Samoistny reset (tak to wygląda własnie jaby sie sam resetował) i tak w kółko :)

Tak przy okazji, rozumiem że wymiana na nowy jest bezpłatna ? I powiedzcie mi jeśli wiecie ile aktualnie kosztuje wymiana na Turbo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz jeszcze ewentualnie sprawdzić czy nie masz jakiegoś problemu z zasilaczem - posprawdzać czy któryś z kabelków się nie poluzował (gniazdka do zasilacza albo z zasilacza do box'a)

Tu wszystko w porządku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł i tyle.

Hmm, dlaczego mnie to nie dziwi... Ja mam nowego Recordera od września, wymieniałem go już 3 razy. Ostatnio w Sylwestra padł kolejny raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie ta sama historia dzisiaj się wydarzyła :) Test i reset na okrągło. Nic nie pomaga. W związku z tym zamówiłem Turbo choc do końca wypowiedzenia zostało 1,5 miesiąca. Nie chce mi się dwa razy biegać do dealera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój turbo padł w sobotę, pan z aps stwierdził ze soft wyparował z niego, teraz jestem bez telewizji bo nie było dekoderów,

od listopada to mój drugi turbo co padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem przy wymianie Recordera na Turbo 99zł. oczywiście obowiązkowo trzy pakiety. W przypadku wymiany uszkodzonego recordera na recorder bez turbo nic nie płacisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja płaciłem przy wymianie Recordera na Turbo 99zł. oczywiście obowiązkowo trzy pakiety. W przypadku wymiany uszkodzonego recordera na recorder bez turbo nic nie płacisz.

Dzieki bardzo za info, z tego co widze pozostaje mi wybór nowego recordera lub turbo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety u mnie ta sama historia dzisiaj się wydarzyła :) Test i reset na okrągło. Nic nie pomaga. W związku z tym zamówiłem Turbo choc do końca wypowiedzenia zostało 1,5 miesiąca. Nie chce mi się dwa razy biegać do dealera.

Trochę statystyki z mojego własnego doświadczenie. Recorder zwykły: 3 lata używania - padł raz, wymieniony od ręki. Recorder Turbo: 3 miesiące używania - padł 3 razy, 3 razy wymieniony, z czego 2 razy musiałem udowadniać, że nie jestem idiotą i wiem jak się urządzenie włącza i obsługuje i że naprawdę jest padnięty, podłączali obwąchiwali, w końcu wymieniali. Za trzecim razem już nic nie sprawdzali, Sylwester był, nie mieli ochoty, wymienili od ręki, tyle że stałem w kolejce godzinę, bo nie tylko ja przyszedłem z takimi "atrakcjami".

W tym kontekście: "W związku z tym zamówiłem Turbo choc do końca wypowiedzenia zostało 1,5 miesiąca. Nie chce mi się dwa razy biegać do dealera.", to z mojego punktu widzenia jest dość karkołomnym twierdzeniem. Ja bym napisał tak: "nie chce mi się biegać 2 razy teraz, będę biegał 2 razy, ale na każde 2 miesiące, jak już będę miał Turbo" :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach też wymieniam recordera , u mnie bardzo często znika dźwięk i zaczyna strasznie szumieć, ale tylko jak wyjście dźwięku jest ustawione na DolbyDigital. Sprawdzone na TV i na ampli. Poprzedni wymieniłem bo się nie załączał i na wyświetlaczy pokazywał "krzaczki".

Oj sypią się te dekodery....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...