Skocz do zawartości
  • 0
koperek111

Problem z VIERA LINK Panasonic

Pytanie

Witam, przekopałem wszystkie możliwe fora i nic ...

Jest plazma Panasonic TX-P42G10E i do tego dekoder 'n' oraz Blue Ray DMP-BD60, też Panasonica.

Połączyłem tak:

TV z enką do HDMI1 kablem HDMI

TV z Blue Ray'em do HDMI2 kablem HDMI

wszystko ładnie śmiga ale... po wybraniu VIERA LINK z pilota widzę jedynie czerwony napis 'Brak danej funkcji'

to samo po wybraniu VIERA TOOLS -> Sterowanie Viera Link

Instrukcję przeczytałem, znam ją już prawie na pamięć.

Nie pomaga przełączanie kabli do innych portów HDMI (są trzy).

Nie pomaga włączanie urządzeń w różnej kolejności.

W menu obu urządzeń jest ustawione VERA LINK na ON.

Nie pomaga odłączenie dekodera n.

Kompletna porażka

Kupując urządzenia tej samej firmy z tym samym protokołem HDAVI Control 4 liczyłem, że się dogadają...

Nie znam się za bardzo na tej nowej technice (jestem z pokolenia Kasprzaka, Radmora i Rubina) ale mam zamiar do kompletu dokupić amplituner też Panasonica, i teraz to się w sumie waham ...

Pytanie do forumowiczów: czy ktoś z was też się zmagał z tym problemem? A jeśli go rozwiązał to jak?

Help me! ;)

PS. Na maile Panasonic nie odpowiada, dzwonić na razie nie będę. Liczę na wsparcie z waszej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witam, przekopałem wszystkie możliwe fora i nic ...

Jest plazma Panasonic TX-P42G10E i do tego dekoder 'n' oraz Blue Ray DMP-BD60, też Panasonica.

Połączyłem tak:

TV z enką do HDMI1 kablem HDMI

TV z Blue Ray'em do HDMI2 kablem HDMI

wszystko ładnie śmiga ale... po wybraniu VIERA LINK z pilota widzę jedynie czerwony napis 'Brak danej funkcji'

to samo po wybraniu VIERA TOOLS -> Sterowanie Viera Link

Instrukcję przeczytałem, znam ją już prawie na pamięć.

Nie pomaga przełączanie kabli do innych portów HDMI (są trzy).

Nie pomaga włączanie urządzeń w różnej kolejności.

W menu obu urządzeń jest ustawione VERA LINK na ON.

Nie pomaga odłączenie dekodera n.

Kompletna porażka

Kupując urządzenia tej samej firmy z tym samym protokołem HDAVI Control 4 liczyłem, że się dogadają...

Nie znam się za bardzo na tej nowej technice (jestem z pokolenia Kasprzaka, Radmora i Rubina) ale mam zamiar do kompletu dokupić amplituner też Panasonica, i teraz to się w sumie waham ...

Pytanie do forumowiczów: czy ktoś z was też się zmagał z tym problemem? A jeśli go rozwiązał to jak?

Help me! :)

PS. Na maile Panasonic nie odpowiada, dzwonić na razie nie będę. Liczę na wsparcie z waszej strony.

U mnie jest tak samo miedzy plazma Panasa a BD Samsunga, ale z ampli Yamahy już współpracuje ...

Po przejrzeniu instrukcji nie widzę opcji, żeby to miało prawo nie działać, chyba ...

że problem jest w kablach HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Problem był jednak w kablach, na oryginalnych kablach Panasa wszystko działa :)

A jakie to kable dostales z TV ?? Bo ja praktycznie zadne oprocz zasilacza. Z Bluerayem mam g10 polaczone przez hdmi. Poradzisz cos na ta VIERA link ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

TV kupiłem bez kabli, nie wchodzą w skład wyposażenia standardowego.

Kable HDMI Panasa to RP-CDHG15, 89 złotych sztuka ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
TV kupiłem bez kabli, nie wchodzą w skład wyposażenia standardowego.

Kable HDMI Panasa to RP-CDHG15, 89 złotych sztuka ... :D

Tylko ze ja tv mam panasa, a kino domowe pioneera. Mam to podlaczone kablem hdmi jakims za 6 dych i nie chodzi, myslisz ze kabel hdmi panasa cos by zmienil ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie TV z BD dogadują się bez problemu przez HDMI z Allegro za 25 zł :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
U mnie TV z BD dogadują się bez problemu przez HDMI z Allegro za 25 zł :).

No tak tylko ze masz tej samej firmy czy nie ?? Bo mi cos panas z pioneerem nie chce :) A niby to japonskie i to japonskie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam też dekoder TechniSat-a, który śmiga razem z TV bezproblemowo przez kabel HDMI. TV i BD są faktycznie tej samej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Mam też dekoder TechniSat-a, który śmiga razem z TV bezproblemowo przez kabel HDMI. TV i BD są faktycznie tej samej firmy.

U mnie wystepuje dziwne zjawisko. Mam tv Panasonica P42X10, kino Panasonica SC-PT465 i dekoder Technisat Digit HD4 CX. Wcześniej jak miałem tylko tv i kino vieralink działało pomiedzy tymi urządzeniami. Teraz przy trzech urządzeniach viera link działa tylko z technisatem, a gdy próbuję włączyć tę funkcję z kinem pojawia się komunikat "Brak danej funkcji". Może ktoś ma jakieś sugestie jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
No tak tylko ze masz tej samej firmy czy nie ?? Bo mi cos panas z pioneerem nie chce :unsure: A niby to japonskie i to japonskie B)

Niektóre niemarkowe kable HDMI nie mają żyły do komunikacji CEC. Sam taki kupiłem na ebayu i byłem lekko zdziwiony. Ale oszczędność, 1 żyła w kablu mniej! Dlatego zawsze opłaca się sprawdzić z innym kablem.

Druga sprawa że działanie CEC nie jest gwarantowane pomiędzy sprzętami róznych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Spoiler

 

Witam mam problem bo kupiłem Telewizor panasonic a jak wciskam przycisk viera link to pisze Brak danej funkcji   nie mam nic podłączonego do telewizora w ustawieniach mam wszystko włączone a nie działa.

Edytowane przez Nikolas Jędrzejewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Godzinę temu, Nikolas Jędrzejewski napisał:
  Pokaż ukrytą zawartość

 

Witam mam problem bo kupiłem Telewizor panasonic a jak wciskam przycisk viera link to pisze Brak danej funkcji   nie mam nic podłączonego do telewizora w ustawieniach mam wszystko włączone a nie działa.

Skoro nie masz niczego podłączonego do TV to co by Ci miało działać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 16.12.2020 o 16:50, Jasiek_31 napisał:

Skoro nie masz niczego podłączonego do TV to co by Ci miało działać??

Aha dobrze już nie ważne Dzięki

 

 

Edytowane przez Nikolas Jędrzejewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 godziny temu, Nikolas Jędrzejewski napisał:

Aha dobrze już nie ważne Dzięki

Proponuję poczytać co to w ogóle jest Viera link i do czego służy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...