Skocz do zawartości
koval44

Podłączenie C200 do sieci Gigabitowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się, czy jest seans podłączyć C200 do sieci gigabitowej? Obecnie posiadam router i komputer 100Mbps, zmiana routera i karty sieciowej kompa, to całkiem spory wydatek, a nie wiem czy warto. Prędkości jakie osiągam przy kopiowaniu, to około 11MB/s, więcej praktycznie maksimum. Czy ktoś ma podłączonego C200 do sieci gigabitowej i jakie ewentualnie osiąga prędkości podczas kopiowania?

Z góry dzieki za odp.

Pozdrawiam

Przemek K.

Edytowane przez koval44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam najnowszy soft BETA i nadal w ustawieniach jest 100mbit/s

Tak że 1000 to moze w kolejnych wersjach softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam przymierzam się do podobnej kombinacji i się zastanawiam, router mam taki zwykły

1. Kupić tylko kartę do lapka na gigabit, NAS ma dwa eth 1GB czyli rozwiązanie jest, ale muszę udostępniać net przez lapka i tu jest lipa no i FTP na NAS

2. Kupić TP-Link TL-WR1043ND + karta sieciowa, koszt 300zł, tragedia to nie jest

Pytanie czy jest sens, streaming po 100Mbps w zasadzie satysfakcjonujący ale kopiowanie już nie bardzo w szczególności m2ts czy mkv przy prędkosci 9MB/s - 11MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy kopiowaniu plikow na C200 ciagnelo mi 12-13 Mb/s wiec szybciej niz w ustawieniu 100Mbit wiec zapewne cos sie zmienilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj przy kopiowaniu plikow na C200 ciagnelo mi 12-13 Mb/s wiec szybciej niz w ustawieniu 100Mbit wiec zapewne cos sie zmienilo

100Mbit /8 = 12,5mb/s program pewnie skaczący transfer zaokrąglił do 13mb. Wszystko w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100Mbit /8 = 12,5mb/s program pewnie skaczący transfer zaokrąglił do 13mb. Wszystko w normie

100Mbit /8 = 12,5MB/s program pewnie skaczący transfer zaokrąglił do 13MB. Wszystko w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie przez Sambie w Viscie. Dziwna rzecz zaobserwowałem jednak dzisiaj. Kiedy otworzylem 4 rózne paczki przesyłu to pierwsza jechała na 10-11,5 MB/s kiedy dołaczyłem pozostałe 3 to transfery z rozłożyły się

1. 8,3 MB/s

2. 4,5 MB/s

3. 3,8 MB/s

4. 2,5 MB/s

Łącznie dobiły prawie 19,4 MB/s

Nie znam sie na sieciach za dobrze ale to dziwne. Nie były to raczej tylko wyswietlane wartości bo kopiowanie szło szybko.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matematyka na poziomie 4 klasy szkoły podstawowej wystarczy aby zweryfikować realną prędkość tego transferu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha haah ale wiesz organ nieuzywany zanika a moja czesc mozgu odpowiedzialna za liczenie rozpoznaje tylko cztery podstawowe funkcje na kalkulatorze. Wiec o co chodzi????? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobą zainteresowanym proponuję zerkać na listę kompatybilności....są tam przetestowane switche itp

http://www.networkedmediatank.com/wiki/ind...Router.2FSwitch

W/g listy działają tylko 2 a każdy z nich w cenie czterocyfrowej,haha pozostaje podłączyć c-200 bezpośrednio do PC .

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego klienta FTP do wysyłu filmów z kompa na C-200 polecacie chyba że jakiś inny sposób wysyłu z kompa na C-200 czekam na wasze opinie i propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiego klienta FTP do wysyłu filmów z kompa na C-200 polecacie chyba że jakiś inny sposób wysyłu z kompa na C-200 czekam na wasze opinie i propozycje.

Ja osobiście uzywam FlashFXP. Połączenie kablowe z Routerem Draytek Vigor 2820VN po GBLan, film 5 GB leci ok 10 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiego klienta FTP do wysyłu filmów z kompa na C-200 polecacie chyba że jakiś inny sposób wysyłu z kompa na C-200 czekam na wasze opinie i propozycje.

Używałem darmowego FileZilla radzi sobie wyśmienicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nowym firmware c200 w trybie auto na linksysie adsl 320 z laptopa na gigabitowej sieci idzie 15-20mb na sekundę stabilnie za pomoca total comandera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C-200 -->NAS 12.5 MB/s i nie chce więcej

Edytowane przez Blacklio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 mb, 15 Mb czy 15 MB? Bo to nie to samo... ;)

15MB/sek film hd w kilka minut, ale tylko przez TC i ftp, po sambie idzie znacznie dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15MB/sek film hd w kilka minut, ale tylko przez TC i ftp, po sambie idzie znacznie dłużej

Prędkość mierz czym innym aniżeli TC, np total copy, copy handler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...