Skocz do zawartości
hr.susel

Toshiba na CES

Rekomendowane odpowiedzi

Toshiba skromnie, ale imponująco

logo.gif

Cell TV

Długo wyczekiwane Cell TV od Toshiby miały swoją premierę w USA. Wersja, która w grudniu zadebiutowała w Japonii szokowała możliwościami: 4k x 2k, i wszystko, z czym wiąże się wsparcie procesorem Cell - 480 Hz (czyli pełna gotowość na 3D HDTV), Toshiba Resolution + upscaling oraz funkcje media servera. Oczywiście, w telewizorach wyposażonych w bezprzewodowe podłączenie do Internetu Wi-Fi, nie mogło zabraknąć serwisów internetowych (znów – większość dostępna w USA i znów – telefonia online). Wersja japońska była wyposażona także w 8 tunerów i 1TB dysk twardy. Z tej cechy zrezygnowano w wersji na rynek amerykański - podobnie jak z rozdzielczości, która zeszła do standardowych 1920 x 1080. Dlatego ciężko wyrokować, jak będzie wyglądał ten telewizor, gdy dotrze do Polski.

toshibacelltv1.jpg

Według doniesień, Cell TV ma potrafić konwertować sygnał 2D w 3D!

Zaprezentowane telewizory dostępne są w rozmiarach 55 i 65 cali. Standardem staje się lokalne podświetlenie (jak w LG), które w Toshibie kryje się pod nazwą KIRA2 LED. Panel został podzielony na 512 niezależnych stref.

Kolejnym rozwiązaniem, stosowanym już wcześniej, jednak doskonale komponującym się z imponującymi osiągami nowych paneli Toshiby jest bezprzewodowe połączenie Wireless HD pomiędzy samym panelem, a set-top-box’em.

Cena i dostępność w USA (nie mówiąc o Europie) nieznane.

BDX3000

Toshiba wprowadziła też 3 nowe modele odtwarzaczy Blu-ray. Najważniejszym z nich wydaje się „3D Ready” BDX3000. Co tu dużo pisać – Toshiba zapomniała o HD DVD i w pełni rozwija gamę swoich „niebieskich” produktów. BDX3000 – który w USA ma być dostępny w III kwartale tego roku – uzupełnia z kolei bazę urządzeń 3D od tego producenta.

Zestaw 65” Cell TV + BDX3000 z pewnością znajdzie się na liście życzeń niejednego HD-maniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według doniesień, Cell TV ma potrafić konwertować sygnał 2D w 3D!

ja słyszalem że będzie jeszcze wiązał buty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten sarkazm? Powściągliwość to cnota. Podobnie jak cierpliwość, w takim razie odsyłam do źródła (chyba oczywistego):

Cell TV na Engadget HD

i żeby nie było wątpliwości:

toshiba-ces20100143.jpg

z konferencji Toshiby...

Kurde. Nie narzekam ale człowiek się bezinteresownie stara, poświęca swój czas, a malkontent - popraw mnie, kolego, ale chyba nie napisałeś nic od siebie (testu, recenzji, newsa) - się bezpodstawnie przyczepia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) mistrzu nie czepia się, tylko pisze z doświadczenia co można zrobić , a z pojedynczego obrazu 2D można zrobić jakieś "PSEŁDO 3D" i kopara przy tym nie odpadnie i tu mi możesz uwierzyć, żeby zrobić coś porządniejszego trzeba by było mieć materiał źródłowy, podzielić na warstwy, wyszparować je i uzupełnić, zmienić kont widzenia dla lewego i prawego oka, ustawić względem siebie warstwy, zmiksować obraz kanałami lub zastosowac inną technologie w zależności od użytych okularków, itd itp, nawet po pięciorny TURBO CELL sobie z tym nie poradzi. ;)

"Z PUSTEGO I SALOMON NIE NALEJE" :)

Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jasne - napisałeś to dość niejednoznacznie i nie wiedziałem, czy mój post, czy samo rozwiązanie Ci się nie podoba... ;) Uff...

Też jestem straszliwie sceptyczny co do tego rozwiązania (ciekawe, jaki wybitny zespół naukowców musiał pracować nad algorytmem, który pozwala na analizę głębi klatki O_o)... Jeśli procesory mają problem z poprawnym odtwarzaniem ruchu (niedoskonałe systemy anty-judderowe), to coś kiepsko to widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już widzę jak przy każdym teście tv (z technologia konwersji) ludziska będa pytac jak z jakością sygnału SD w technologii 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nudno by było a tak będzie o czym pisać ;) No i same porównania technologii 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując dzisiejsze Wasze (Gmeru i hr. Susel) posty o nowościach, zapowiedziach Sony i Toshiby na rok 2010, nachodzi mnie jedna refleksja. Jaka firma, takie zapowiedzi i takie 3D.

Posługując się trafnym stwierdzeniem jednego internauty, Toshiba trafiła w mój punkt G, który mam w D, 3D. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to rozumieć...

Moim zdaniem, gdybym mieszkał w USA lub Japonii, to Cell TV od Toshiby byłby panelem, który chciałbym mieć... To mega-porządny panel na pierwszy rzut oka.

Sony wypuściło 37 czy 38 nowych modeli - robią całkowitą rewolucję w numerowaniu serii i oznaczaniu modeli. Kiedyś to było proste: 3500, 4000, 4500, 5500 - to seria. E, V, W, Z, X - model. I wszystko jasne. A teraz? Jak ma się LX700 do NX800? Który jest odpowiednikiem czego? Więcej w temacie o Sony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Algorytm wyodrębni postacie na pierwszym planie a resztę jako tło przesunie wgłąb, więc to nie będzie żadne 3D bo postacie i tło pozostaną płaskie tyle, że na bliższym i na dalszym planie. Podejrzewam, że będziemy rzadko włączać tę funkcję, może przy wiadomościach czytanych przez spikerkę ;)

Ale to akurat nieistotne, istotne jakiego kopa dostanie branża filmowa - jeszcze raz nam sprzedadzą te same filmy, tym razem 3D ;) Mieliśmy je już na VHS, VCD, DVD, Blu-ray, teraz będziemy mieli na Blu-ray 3D. Do tego klasyki mieliśmy najpierw w wersji czarno-białej, później cyfrowo kolorowanej. A teraz powstanie kilka studiów w których najpopularniejsze filmy będą przerabiać na 3D. Lucas dokręci trochę gwiezdnych potyczek w 3D plus obróbka oryginału do 3D i obejrzymy kolejne premiery Star Wars ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyodrębni. A jak jest mecz (idealne wykorzystanie 3D). Piłki nożnej. Mamy "tower view" i każdy zawodnik powinien stać w różnej głębi. Najgłębiej lewe skrzydło, bliżej środkowy, najbliżej prawy skrzydłowy. Ciekawe, jak z tym sobie poradzi. Nie mówię np. o meczu koszykówki czy hokeja, gdzie akcja jest szybka, a boisko ciasne. Jak TO będzie dobrze wyglądało - kupuję to(w sensie - przekonali mnie)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Algorytm wyodrębni postacie na pierwszym planie a resztę jako tło przesunie wgłąb, więc to nie będzie żadne 3D bo postacie i tło pozostaną płaskie tyle, że na bliższym i na dalszym planie. Podejrzewam, że będziemy rzadko włączać tę funkcję, może przy wiadomościach czytanych przez spikerkę ;)

a co jesli pierwszy plan będzie nie ostry ;) - wtedy po zastosowaniu tego algorytmu moze nam eksplodować mózg ;)

Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...