Skocz do zawartości
mirwa

sharp LC 32" LE600E - smużenie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zakupiłem sharp'a jak w temacie. Zauważyłem zamazywanie się obrazu podczas ruchu . Podłączyłem PS2 przez komponent i to zamazywanie się obrazu jeszcze bardziej jest widoczne. Bardzo mnie to męczy i przeszkadza. Czy to "coś " jest tylko w tym modelu LCD czy dotyczy to każdej matrycy LCD. Czy wgranie nowszego softu może coś w tym pomóc?

Nie wiem czy to smużenie czy tez input lag

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powyłączaj wszystkie dnr-y i tym podobne "ulepszacze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) , to nie to. to coś w rodzaju wolnej matrycy tak myślę. Ewidentnie na grach sobie nie radzi. Na filmach trochę lepiej ale na grach to pozostałości poprzedniego obrazu da się zauważyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol: , to nie to. to coś w rodzaju wolnej matrycy tak myślę. Ewidentnie na grach sobie nie radzi. Na filmach trochę lepiej ale na grach to pozostałości poprzedniego obrazu da się zauważyć

Myślę, że to jednak sprawa wolnej matrycy. Sharpy w wersji 600 mają matryce z czasem reakcji 6 ms, natomiast seria 700 to już 4 ms i tu tego efektu by nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie wiem z tym czasem reakcji to chyba też nie tak do końca - chodzi o czasy podawane przez producenta. Należałoby posiadać informację jak jest mierzony ten czas a dokładnie w odniesieniu do jakich kolorów to 6ms lub 4ms , a tego raczej producent stara się nie podawać bo okazałoby się że realnie wychodzi np . powyżej 10ms a to już nie jest akceptowalne z punktu marketingowego :). Jeżeli w stosunku do kolorów szarych lub czarnych mały czas to ok ale jeżeli chodzi o kolor to już gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...