Skocz do zawartości
  • 0
saizor

Samsung le46b620 2 pytania

Pytanie

1. Mam dekoder N i przykładowo ogladam jakis hd film i ciężko mi to nazwać ale jak się patrzy na kontur głowy gdy postać się porusza to jest jakaś nierówność. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Ostatnio oglądałem bonda i gdy postacie przechodziły przed biała ściana w czarne pasy to ta nierówność/rozmycie bardzo rzucało się w oczy. Łatwo da się to zauważyć przy szybkiej akcji np. postać biegnie przez las i na tle drzew kontur głowy wygląda strasznie. Każdy tv na hd filmach tak ma? Dodam ,ze gram w gry i takie nieczystości w obrazie odrazu mi się rzucają w oczy. Wada modelu? Poradźcie coś

2. Gdy włączę TV po przerwie np. 5h to na kanałach widać robaki (coś jak migające elementy), gdy przełączę na hdmi konsole x360 jest ok ale jak wracam to taka sama sytuacja i tak ok. przez 5min użytkowania. Wada modelu? TV?

Dodam ,że telewizor ma 1-2 tyg narazie nic nie zgłaszałem bo rodzina chciała coś oglądać na święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

odp. 1. sprawdź w menu jak masz ustawioną funkcję 100 Hz / 200 Hz... ew. może się to nazywać w menu 'poprawa płynności filmów'

z tego co pamiętam w tym modelu da się ją płynnie regulować, albo wyłączyć . spróbuj wyłączyć i zobacz czy te poświaty wokół postaci jeszcze się pojawiają w momencie szybkich ruchów.... powinno pomóc to co napisałem.

odp. 2. nie mam pojęcia, za słabo to opisałeś... jakiej wielkości są to elementy ? jakie mają kształty ? kwadratowe ?

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2605964885016a44.html

problem 2

nie wiem jak go dobrze opisać to wklejam zdjęcie

Jeśli to jest przy sygnale podawanym cyfrowo po HDMI i chodzi o te niebieskie kropki, to jest to uszkodzenie telewizora. Problem ewentualnie może też leżeć po stronie źródła, czyli N-boxa, skoro piszesz, że występuje to tylko przy tym źródle sygnału.

Zmiana nastawy wyostrzania krawędzi w telewizorze wiele nie pomoże, skoro zakłócenia występują też na czarnych pasach, poza aktywną częścią obrazu. Tam algorytm wyostrzania krawędzi wiele do roboty nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Występuje to w kanałach z telewizji kablowej i przez hdmi w N. Natomiast przez hdmi na x360 jest ok. (przypominam ,ze dzieje się tak przez ok.5 min po dłuższej przerwie bez oglądania np, jak włączam rano)

Edytowane przez saizor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
............ przypominam ,ze dzieje się tak przez ok.5 min po dłuższej przerwie bez oglądania np, jak włączam rano)

Więc wygląda to na problem z elektroniką telewizora.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...