Skocz do zawartości
Daar

upgrade TVIX m6500 z ver1 do ver 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

czy dysponuje ktoś opisem zmian a najlepiej instrukcją krok po kroku jak przerobić TVIXa 6500 z ver1 na ver2.

Będę wdzięczy za jakiekolwiek rysunki i informacje.

Właśnie skończyła mi się gwarancja i chciałbym się pobawić.

Niestety nie zdążyłem wymienić pudełka w ramach programu wymiany by DVICO.

Swego czasu był taki wątek na MPC Club ale nie daje rady go znaleźć.

Pozdrawiam

Daar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

czy dysponuje ktoś opisem zmian a najlepiej instrukcją krok po kroku jak przerobić TVIXa 6500 z ver1 na ver2.

Pozdrawiam

Daar

Ale jaką wersję bo chyba nie nadążam? Chodzi o oprogramowanie Badeipa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jaką wersję bo chyba nie nadążam? Chodzi o oprogramowanie Badeipa?

.. nie, nie chodzi o ver. hardware. Pierwsze TViXy miał m.in kłopoty z chłodzeniem. Divco zrobiło darmową akcję upgrade'owania poprzez lokalnych dystrybutorów w celu poprawienia tychże sprzętowych usterek. I właśnie o opis tego upgrade'u nam chodzi.

pozdr

geeza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba załozyc radiator na procka oraz włozyc dysk, albo cos o wymiarach dysku(fabrycznie było wkładane takie pudełko wielkości dysku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie plącze się jeszcze po glowie coś o zabezpieczeniu bez zablokowaniem w trybie USB-ON w przypadku niepoprawnego podłączania TViX-a do PC poprzez kabel USB(podłączanie Tvix-a do portu USB peceta przy włączonym zasilaniu Tvix-a skutkowało blokadą w trybie USB na zawsze).Nie jestem do końca pewien czy ta zmiana była wprowadzana , czy też skończyło się na instrukcji : "najpierw USB a dopiero potem zasilanie" ponieważ byłem zbyt przywiązany do swojego Tvix-a aby go wysyłać na poniewierkę do Korei ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie plącze się jeszcze po glowie coś o zabezpieczeniu bez zablokowaniem w trybie USB-ON w przypadku niepoprawnego podłączania TViX-a do PC poprzez kabel USB
to był problem softu, już rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to był problem softu, już rozwiązany.

No niestety niebył to problem softu a akcja wymiany hardware zorganizowana przez DVICO.

Problem właśnie przegrzewania się,

PROBLEM Z USB On

Nie pamięta ustawień zegara

i pewnie coś jeszcze.

Na 100% chodziło o problemy ze sprzętem inaczej DVICO nie wymieniało by pudełek przecież ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniało, bo:

1.nie ma u nas serwisu

2. w serwisie nie założyli by radiatora z tego względu, ze tworzy kawałek konstrukcji. Dlatego wymieniali.

Ja mam wersje v.2 i z USB był problem(tvix zostawał w trybie USB ON nawet po odłączeniu kabla USB), ten problem rozwiązał dopiero któryś firmware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...