Skocz do zawartości
depesz

Xbox 360 dostaje 1080p, HDMI w drodze?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to Wam powiem jedno: niech wszystkie gry na nastepnej generacji chodza w 720p i niech robia to plynnie... Wiecej nam nie trzeba-gry i tak zryja beret... Zreszta grafika w grach to rzecz wazna ale nie najwazniejsza-ilu z nas zwraca na nia uwage po godzinie gry??? Fakt-czasem sie "ockniemy" ze stwierdzeniem: "ale fajnie zrobiona ta woda,skala,czy trawa!" ale po chwili grafa znowu schodzi na dalszy plan... W gry nie gramy dla grafiki jako takiej ale raczej dla fabuly-w nudna gre chodzby w fullHD nie bede gral... Co do przechwalek Sony i MS to za stary juz jestem i za duzo przechwalek slyszalem :) Ja prosze o standart: 720p w max fps i bede zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='floreks' date='28.09.2006, 18:57 ']Ja to Wam powiem jedno: niech wszystkie gry na nastepnej generacji chodza w 720p i niech robia to plynnie... Wiecej nam nie trzeba-gry i tak zryja beret... Zreszta grafika w grach to rzecz wazna ale nie najwazniejsza-ilu z nas zwraca na nia uwage po godzinie gry??? Fakt-czasem sie "ockniemy" ze stwierdzeniem: "ale fajnie zrobiona ta woda,skala,czy trawa!" ale po chwili grafa znowu schodzi na dalszy plan... W gry nie gramy dla grafiki jako takiej ale raczej dla fabuly-w nudna gre chodzby w fullHD nie bede gral... Co do przechwalek Sony i MS to za stary juz jestem i za duzo przechwalek slyszalem :)  Ja prosze o standart: 720p w max fps i bede zadowolony.
[right][post="12275"][/post][/right][/quote]
Masz calkowita racje mozna tutaj przytoczyc przechwalki sony sprzed roku :o wszystkie gry z fotograficzna grafa w 1080p, AAx4 i plynne, stale 100kl/s. Co z tego wyjdzie to dopiero zobaczymy ale juz sie mowi ze wiekszosc gier 720p kilka w 1080p a co do plynnosci to raczej 30kl/s :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='miaziol' date='28.09.2006, 19:37 ']Masz calkowita racje mozna tutaj przytoczyc przechwalki sony sprzed roku :o wszystkie gry z fotograficzna grafa w 1080p, AAx4 i plynne, stale 100kl/s. Co z tego wyjdzie to dopiero zobaczymy ale juz sie mowi ze wiekszosc gier 720p kilka w 1080p a co do plynnosci to raczej 30kl/s  :D
[right][post="12276"][/post][/right][/quote]

miaziol - podaj cytat do tych przechwałek, bo mi się wydaje że nikt nic takiego nie obiecywał.
Pamiętam za to jak dziś, jak mówiono że 1080p jest absolutnie 'meaningless for games', że Blu-Ray tak samo i każda gra wejdzie na DVD - na to mogę Ci dać cytaty :)

Floreks - masz całkowitą rację, na konsolach zdecydowanie nie chcemy 'czkawki' jak na słabszych pecetach, ma być ultra-płynne 60fps i ani jednej klatki mniej - kto jest za ? B)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za. Po co mi 1080p... Zobaczymy jak będzie wyglądać taka forza w 720p i 60fps...ja juz sobie potrafię to wyobrazić :blink: Skoro teraz wiele gier w 720p to istna zyleta.... na filmach to moze i ma sens ale w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='Gmeru' date='28.09.2006, 19:58 ']Ja jestem za. Po co mi 1080p... Zobaczymy jak będzie wyglądać taka forza w 720p i 60fps...ja juz sobie potrafię to wyobrazić :blink:  Skoro teraz wiele gier w 720p to istna zyleta.... na filmach to moze i ma sens ale w grach?
[right][post="12280"][/post][/right][/quote]

Gmeru,

Nie mogę uwierzyć, Ty, founder tego forum, człowiek z największą ilością postów, pytasz po co Ci 1080p w grach ??? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='albz74' date='28.09.2006, 21:23 ']Gmeru,

Nie mogę uwierzyć, Ty, founder tego forum, człowiek z największą ilością postów, pytasz po co Ci 1080p w grach ???  :blink:
[right][post="12285"][/post][/right][/quote]
No wlasnie pytanie po co? Czy moc maszyny ma isc tylko w rendering wyzszej rozdzialki? W 720p gry wygladaja oblednie. Jest jeden warunek musi to byc natywna tv. Bo jesli obraz bedzie przeskalowywany to juz nie bedzie tak ladnie :D. A co do mojego wczesniejszego posta poszukaj wypowiedzi pana kuturagiego mnie sie osobiscie teraz szukac nie chce. Sony to firma ktora duuuuuzo obiecuje a po starcie konsoli przychodzi weryfikacja tych obietnic. Niestety ale jest to najbardziej zaklamana firma na rynku konsolowym czy sie to komus podoba czy nie. Ja osobiscie wole 720p ze wszystkimi efektami + plynne 60fps i gra gitara. W czasie gry nie bardzo zwrocisz uwage na roznice miedzy 720p a 1080p. Po prostu grafa schodzi na dalszy plan. Natomiast kiedy konsola zaczyna ciac i szarpie animacja to dostaje bialej goraczki :). Co do fajnych gier na x360 to polecam luknac trailerki assasins cread i gow. Fajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pffffff same frazesy które słychać od 5 lat. O grafice z Toy Story (czyż nie ? a powiedział to Seamus Blackley, twórca xboxa). Obejrzyj sobie dema sprzed premiery PS2 - Old Mana od Square, Namco Girl, i gry typu GoW czy MGS3.

Czytałem wywiad z prezesem Factor 5, tych którzy robią Lair na PS3. Powiedział że byli zdziwieni jak niewiele więcej kosztuje rendering w 1080p na finalnym hardware i przy optymalizacji pod 1080p, i że byli fanami 720p dopóki nie przerzucili się na 1080p i nie zobaczyli jak wzrasta liczba detali, których nie było widać przy 720p. Teraz połowa ludzi z ich zespołu ma monitory 1080p i pozostali im mocno zazdroszczą :blink:

Tak więc gry na 720p wyglądają świetnie, ale 1080p jeżeli dobrze zrobione, jest o wiele lepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='albz74' date='28.09.2006, 21:08 ']pffffff same frazesy które słychać od 5 lat. O grafice z Toy Story (czyż nie ? a powiedział to Seamus Blackley, twórca xboxa). Obejrzyj sobie dema sprzed premiery PS2 - Old Mana od Square, Namco Girl, i gry typu GoW czy MGS3.

Czytałem wywiad z prezesem Factor 5, tych którzy robią Lair na PS3. Powiedział  że byli zdziwieni jak niewiele więcej kosztuje rendering w 1080p na finalnym hardware i przy optymalizacji pod 1080p, i że byli fanami 720p dopóki nie przerzucili się na 1080p i nie zobaczyli jak wzrasta liczba detali, których nie było widać przy 720p. Teraz połowa ludzi z ich zespołu ma monitory 1080p i pozostali im mocno zazdroszczą :D

Tak więc gry na 720p wyglądają świetnie, ale 1080p jeżeli dobrze zrobione, jest o wiele lepsze :)
[right][post="12288"][/post][/right][/quote]

A no właśnie. Nie tylko ostrość ale szczegółowość. Fakt - na odpowiednim sprzęcie widać dużo więcej szczegółówn: jakieś zbroje, ubranie na postaciach w bijatykach itd.
Nie dziwie się, że takie Factor tak mówi skoro to kozaki(mogliby te swoje Star warsydalej kontynuować bo zawsze były wypasione na maksa na gacku)
A tylko kozaki potrafią wycisnąć tyle z konsoli tak jak np. Polyphony.
Niestety uważam, że aktualnie zbyt często jesteśmy karmieni 30fps ; ( a tak miało nie być. Oby się to zmieniało na lepsze i oby nie tylko takie firmy jak Tecmo, dawały radę wyciskać więcej....bo te konsole są naprawdę mocne tylko programiści coś szwankują. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem Gmeru i wielu innych w kwestii "wystarczy płynne 720p" - dopóki nie zostanę posiadaczem 50'' LCD, wolę super płynne mega-killery graficzne w 720p niż siódme poty konsoli i zwiechy za cenę 1080p. Pierwszych chwil spędzonych z G.R.A.W. na 32'' LCD w 720p nie zapomnę do końca życia...
Grałem w Gears of War na E3'06 na 26'' LCD Samsunga i godzinę szukałem szczęki...
Kolejne generacje gier przyniosą kolejne "wstrząsy graficzno-psychiczne" - niepotrzebne do tego 1080p, zapewniam...
Sorry, ale nie przekonują mnie teksty Factor o "łatwym 1080p" - mogą być takim samym bełkotem marketingowym, jak plota o płatnych pokazach na TGS - jaka różnica? Jedno i drugie (jeśli było) to na zlecenie Sony...
Trzymam kciuki aby faktycznie tak było i za kilka lat 90% gier miało 1080p - ale jeśli nie, na pewno nie będę płakał i wyklinał tych co obiecywali. Bo zdaję sobie sprawę z masakry, jakiej za kilka lat dokona na moich gałkach ocznych "słabe" 720p...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='Butcher' post='12669' date='02.10.2006, 23:11 ']Trzymam kciuki aby faktycznie tak było i za kilka lat 90% gier miało 1080p - ale jeśli nie, na pewno nie będę płakał i wyklinał tych co obiecywali. Bo zdaję sobie sprawę z masakry, jakiej za kilka lat dokona na moich gałkach ocznych "słabe" 720p...[/quote]

Butcher- z tych kilku tytułów które pokazano w 1080p praktycznie wszystkie wyciągały 60fps (Virtua Tennis, NBA 07, GT:HD, Ridger Racer) i nie było widać specjalnych kompromisów w jakości grafiki zważywszy że większość gier jest ciągle w produkcji- co niestety nie jest standardem na te czasy. Nie będzie tak źle, a gościom z Factor można wierzyć, wystarczy zobaczyć co wycisnęli z Gacka w Rogue Squadron. Na pewno bardziej można im wierzyć niż misiom z forów internetowych którzy piszą o płaceniu za prezentowanie gier w 1080p.

Co nie zmienia faktu że trzeba mieć jeszcze to na czym zobaczyć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@[b]depesz[/b] - zanim zaczniemy mówić że Sony coś traci, poczekajmy aż MS zaprezentuje jakieś gry w 1080p. MGS4 ma co prawda słabe tekstury, ale już LAIR, Fatal Inertia czy Virtua Tennis 3 wyglądają naprawde dobrze. Czekam na krok Microsoftu :)

@[b]albz74[/b] - masz słabe źródło :) Na dzień dzisiejszy obie wersje PS3 mają mieć HDMI ;)

Z tego co wiem (moge się mylić) po componencie można przesłać 1080p30, czyli w sam raz do filmów.

Jeśli o Lost Planet chodzi, to gra tworzona była pod 720p a chodzi w 30 fps. Wątpie żeby X360 miał dosyć mocy na 1080p w tej grze. Najbardziej możliwe (jeśli wogóle) w takiej rozdzielczości będą DOA:XBV i Blue Dragon.

Ogólnie jestem sceptycznie nastawiony do 1080p w grach. Priorytet to powinny być 60 fps, FSAA i dobre tekstury a z tym będzie ciężko w full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='Iras' post='13252' date='08.10.2006, 16:21 ']@[b]albz74[/b] - masz słabe źródło :D Na dzień dzisiejszy obie wersje PS3 mają mieć HDMI :P[/quote]


Sprawdź datę mojego wpisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o pominalem jedną uwagę powyżej: że olewam 1080p w grach ; )

Nie nie, chodzi mi o coś innego. Super jak będzie wszędzie 1080p tylko jakim kosztem. Jeżeli ma to być kosztem 60fps, textur itd to ja dziękuję. Tak jak wyżej zostało napisane. Boję się, że mniejsze firmy (jeszcze takie zostaną na rynku?to inna sprawa) ale te mniej zdolne będą robić na siłe 1080p bo zrobi się to takie trendy O_o na rynku... a ja już jestem wkrzony jak gry chodzą na x360 w "tylko 720p". Taki Test Drive:Unlimited w tej chwili właściwie najlepsza ścigałka na domowe sprzęty: gdyby to poszło w 60fps to było by dopiero wydarzenie :blink:

Liczę, że Forza 2 zamiesza ale niech zostaną przy 720p a zrobią full wypas giere pod wględem technicznym.

A zdolne teamy i tak poradzą sobie z 1080p jak Polyphony, TECMO, Factor itd. Na nich praktycznie zawsze można liczyć : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[quote name='Gmeru' post='13349' date='09.10.2006, 10:08 ']Liczę, że Forza 2 zamiesza ale niech zostaną przy 720p a zrobią full wypas giere pod wględem technicznym.

A zdolne teamy i tak poradzą sobie z 1080p jak Polyphony, TECMO, Factor itd. Na nich praktycznie zawsze można liczyć : )[/quote]

Niestety, zanosi się na to że ta generacja od początku będzie 'biegać' w 30fps. Przeważająca większość gier na X360 nawet od mocarzy chodzi w 30 klatkach, wyjątki można na palcach 2 rąk policzyć. Sytuacja może się zmienić z debiutem PS3 ale tutaj też raczej będzie parcie w kierunku 1080p kosztem fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://www.gamepro.com/news.cfm?article_id=84037"]http://www.gamepro.com/news.cfm?article_id=84037[/url]

Co jest kurde?! ;)

Czy to możliwe, żeby gra wyglądająca tak jak Splinter Cell chodziła na X360 w full HD? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to i ja dorzuce kolejny kamyczek znaleziony w sieci a propos 1080i/1080p i 720p na X360'tke:
[quote]Wielu twórców gier, dziennikarzy, a także samych graczy rozwodzi się nad różnicami pomiędzy rozdzielczościami 1080p i 1080i. Specjaliści zapominają jednak o kilku faktach, które różnią 1080 (p oraz i) od 720p. Rzeczy te wymienił na swoim [url="http://ozymandias.com/archive/2006/10/21/Clarifying-Thoughts-on-High-Definition-Game-Rendering.aspx"]blogu[/url] jeden z przedstawicieli koncernu Microsoft:

* 2.25x – tyle razy więcej pikseli oferuje rozdzielczość 1920x1080 w stosunku do 1280x720,
* 55.5% - o tyle mniej czasu silnik gry ma na wygenerowanie widoków w 1920x1080. Oznacza to, że powstały obraz może być mniej dokładny, aniżeli w przypadku 1280x720,
* praca, jaką musi wykonać silnik gry w związku z generowaniem obrazu, jest taka sama dla 1080p oraz 1080i, lecz bufor ramki w 1080p wymaga większego przesyłu danych do telewizora,
* obraz w 1280x720 z włączonym czterokrotnym wygładzaniem krawędzi prezentuje się lepiej od widoku w rozdzielczości 1920x1080 (bez włączonego anti-aliasingu).

Każda gra może zostać przystosowana do środowiska 1920x1080, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwane efekty. Paradoksalnie modele i tekstury w wysokiej rozdzielczości poprzez to, że obciążają engine gry, mogą spowodować, że obraz będzie znacznie słabszy, niż w technologii 1280x720 (mniej czasu i mocy na generację takich efektów jak illuminacja, anti-aliasing czy pixel shaders). To właśnie jeden z problemów, z którymi w ciągu najbliższych miesięcy zmagać się będą developerzy, przygotowujący dzieła dla konsol nowej generacji. O tym, które z rozwiązań (1080p/i lub 720p) zwycięży, przekonamy się zapewne już niebawem.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...