Skocz do zawartości
depesz

Xbox 360 dostaje 1080p, HDMI w drodze?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem leniwy, wkleje newsa umieszczonego na innej stronce:

"Podczas konferencji prasowej na trwającym Tokio Game Show Microsoft ogłosił, iż jesienny update dashboardu przyniesie nam jedną nowość, o której nie wspominano wcześniej - zmianę maksymalnego obsługiwanego trybu graficznego - teraz będzie to 1080p (1920x1080 przy progresywnym skanowaniu; wcześniej było to 1080i - czyli z przeplotem). Nie podano narazie gier, które będą obsługiwały nowy tryb.

Z tego bez wątpnienia rewolucyjnego oświadczenia wypływają jak dla mnie dwa wnioski:

- Sony traci kolejną kartę przetargową. Do tej pory głoszono wszem i wobec o wyższości PS3 ze względu na obsługę trybu 1080p. No cóż, wkrótce będziemy mogli powiedzieć: "My też to mamy!"
- konstrukcja kabla Component sprawia, że sygnał podawany to maksymalnie 1080i. Czyli rozwiążanie może być tylko jedno: kabel HDMI dla X360 jednak powstanie!"


Tyle newsa który umieściłem na www.xboxonline.pl
Na tym forum informacja jest istotna z ciut innego powodu - jak wiadomo Xbox360 w połączeniu z Windows Media Center doskonale sprawdza się jako net player (w opinii posiadaczy Snazio i X360 - konsola działa lepiej (więcej formatów obsługiwanych, mniej problemów)) - więc wprowadzenie trybu 1080p to jedyne co brakowało do pełni szczęścia.

:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym jeszcze dodal obsluge napisow w WMC bez koniecznosci stosowania Transcoda czy VLC360 ktore to nie radza sobie z materialami HD. I dopiero wtedy zaryzykowalbym stwierdzenie ze to wszystko czego nam trzeba! Swoja droga ciekawe dlaczego malymiekki (czyt. Microsoft :)) nie dodal jeszcze takiej mozliwosci? Czyzby nie zdawal sobie sprawy jak wielu nieanglojezycznych uzytkownikow korzysta z dobrodziejstw ich produktu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[quote name='depesz' date='20.09.2006, 13:11 ']- konstrukcja kabla Component sprawia, że sygnał podawany to maksymalnie 1080i. Czyli rozwiążanie może być tylko jedno: kabel HDMI dla X360 jednak powstanie!"[/quote]

Ze źródeł które ja czytałem wynika że sygnał ma iść po componencie tak jak w tańszej PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='depesz' date='20.09.2006, 12:11 ']- konstrukcja kabla Component sprawia, że sygnał podawany to maksymalnie 1080i. Czyli rozwiążanie może być tylko jedno: kabel HDMI dla X360 jednak powstanie!"[/quote]
Skąd to przeświadczenie, że component nie może przesyłać 1080p? Może i robił to w czasach gdy HDMI nie mogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='depesz' date='20.09.2006, 12:11 ']Jako że jestem leniwy, wkleje newsa umieszczonego na innej stronce:

"Podczas konferencji prasowej na trwającym Tokio Game Show Microsoft ogłosił, iż jesienny update dashboardu przyniesie nam jedną nowość, o której nie wspominano wcześniej - zmianę maksymalnego obsługiwanego trybu graficznego - teraz będzie to 1080p (1920x1080 przy progresywnym skanowaniu; wcześniej było to 1080i - czyli z przeplotem). Nie podano narazie gier, które będą obsługiwały nowy tryb.

Z tego bez wątpnienia rewolucyjnego oświadczenia wypływają jak dla mnie dwa wnioski:

- Sony traci kolejną kartę przetargową. Do tej pory głoszono wszem i wobec o wyższości PS3 ze względu na obsługę trybu 1080p. No cóż, wkrótce będziemy mogli powiedzieć: "My też to mamy!"
- konstrukcja kabla Component sprawia, że sygnał podawany to maksymalnie 1080i. Czyli rozwiążanie może być tylko jedno: kabel HDMI dla X360 jednak powstanie!"
Tyle newsa który umieściłem na www.xboxonline.pl
Na tym forum informacja jest istotna z ciut innego powodu - jak wiadomo Xbox360 w połączeniu z Windows Media Center doskonale sprawdza się jako net player (w opinii posiadaczy Snazio i X360 - konsola działa lepiej (więcej formatów obsługiwanych, mniej problemów)) - więc wprowadzenie trybu 1080p to jedyne co brakowało do pełni szczęścia.

;)  ;)
[right][post="11138"][/post][/right][/quote]

Ajajaj :lol: pięknie. No poprostu pięknie. Czyli HDDVD szykuje sie 1080p. Widać załatwili to w ten sposób. Sprytnie. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacecko' date='20.09.2006, 22:11 ']Ehhh i znowu bedzie trzeba zmieniac TV ;) dopiero co napalilem sie na PHILIPS`a...
[right][post="11199"][/post][/right][/quote]

No dajmy trochę na luz...1080p to extremum...uważam, że 720p czy już wyśrubowane 1080i dają spokojnie radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki malutki offtop ;)
Jak skladam kompa to wcale nie musze miec hiper dobrego sprzetu, a jak patrze z perspektywy konsoli to 720p na kablu komponent wydaje mi sie malo... i juz bym chcial hdmi 1080p, moze dlatego ze nie widzialem na wlasne oczy x360 na tym PHIL`u ;)

z pewnoscia jakbym zobaczyl to zmienil bym zdania, przynajmniej tak mysle :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to o kablu HDMI jak narazie nie ma zadnej mowy, chociaz w przyszlosci byc moze bedzie istniala taka ewentualnosc. Na 100 % bedzie mozliwosc wyswietlenia 1080p poprzez VGA, natomiast odnosnie componentu rowniez mozna uslyszec rozne informacje. Na jednej stronie podaja, ze ma wyswietlac 1080p, na innej, ze MS dopiero mysli, aby dac taka mozliwosc itp. Wszystko powinno byc jasne w momencie wejscia odtwarzacza HD-DVD na rynek. Odnosnie gier w 1080p to natknalem sie na jednym forum na ciekawe info, ktore zostalo umieszczone na stronie brazylijskiej poswieconej gra video ( [url="http://finalboss.uol.com.br/fb3/ctu.asp?cid=35272"]http://finalboss.uol.com.br/fb3/ctu.asp?cid=35272[/url] ). Info brzmi nastepujaco:
MS has announced the four game list of games that will support the 1080p resolution. To take advantage of this you will have to update your console in a non announced date over xbox Live. Heres the list:

- Blue Dragon
- Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball 2
- Eternal Sonata (Trusty Bell)
- Lost Planet: Extreme Condition

Niestety nie wiadomo nic o zrodle.

Osobiscie jestem zdziwiony, ze na liscie pojawil sie Lost Planet. Chyba najpiekniejsza gra na 360 w 1080p? To zbyt piekne, aby bylo prawdziwe. Wydaje mi sie, ze jednak 360 ma za malo mocy ( PS3 rowniez w przypadku takiego MGS`a 4 ), aby udzwignac taka gre w 1080p. W takiej rozdzielczosci raczej mozemy sie spodziewac gier sportowych czy mordobic.

Swoim pierwszym postem witam wszystkich zgromadzonych na tym pieknym forum :)

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Bebbop' date='24.09.2006, 09:21 ']Z tego co sie orientuje to o kablu HDMI jak narazie nie ma zadnej mowy, chociaz w przyszlosci byc moze bedzie istniala taka ewentualnosc. Na 100 % bedzie mozliwosc wyswietlenia 1080p poprzez VGA, natomiast odnosnie componentu rowniez mozna uslyszec rozne informacje. Na jednej stronie podaja, ze ma wyswietlac 1080p, na innej, ze MS dopiero mysli, aby dac taka mozliwosc itp. Wszystko powinno byc jasne w momencie wejscia odtwarzacza HD-DVD na rynek. Odnosnie gier w 1080p to natknalem sie na jednym forum na ciekawe info, ktore zostalo umieszczone na stronie brazylijskiej poswieconej gra video ( [url="http://finalboss.uol.com.br/fb3/ctu.asp?cid=35272"]http://finalboss.uol.com.br/fb3/ctu.asp?cid=35272[/url] ). Info brzmi nastepujaco:
MS has announced the four game list of games that will support the 1080p resolution. To take advantage of this you will have to update your console in a non announced date over xbox Live. Heres the list:

- Blue Dragon
- Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball 2
- Eternal Sonata (Trusty Bell)
- Lost Planet: Extreme Condition

Niestety nie wiadomo nic o zrodle.

Osobiscie jestem zdziwiony, ze na liscie pojawil sie Lost Planet. Chyba najpiekniejsza gra na 360 w 1080p? To zbyt piekne, aby bylo prawdziwe. Wydaje mi sie, ze jednak 360 ma za malo mocy ( PS3 rowniez w przypadku takiego MGS`a 4 ), aby udzwignac taka gre w 1080p. W takiej rozdzielczosci raczej mozemy sie spodziewac gier sportowych czy mordobic.

Swoim pierwszym postem witam wszystkich zgromadzonych na tym pieknym forum  :)
[right][post="11689"][/post][/right][/quote]

Hej Bebbop witamy, widzę taki mościk mamy między forami extrema a tym ; ) hehe

Moim zdaniem też gadanie o tym 1080p to czysty marketing. Niesądze aby nawet PS3 było szczególnie na początku zdolne do wyświetlania wszystkiego w 1080p tym bardziej X360. Lost Planet i 1080p....ciekawe. Dziewczyny od TECMO to już bardziej prawdopodobne pozatym był by to piękny pokaz możliwości X360 bo napewno grafika będzie zrywać beret.

Ale jeżeli jest mowa o 1080p to napwno głównie chodzi o nośniki i filmy czyli BR i HDDVD. Co do gier byłbym ostrożny i nie podniecał się, że gry na PS3 czy X360 będą aż w 1080p. Póżniej może tak ale jak już troszkę rozpracują konsole SONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='24.09.2006, 11:12 ']Moim zdaniem też gadanie o tym 1080p to czysty marketing. Niesądze aby nawet PS3 było szczególnie na początku zdolne do wyświetlania wszystkiego w 1080p tym bardziej X360. Lost Planet i 1080p....ciekawe. Dziewczyny od TECMO to już bardziej prawdopodobne pozatym był by to piękny pokaz możliwości X360 bo napewno grafika będzie zrywać beret.[/quote]
Jestem ciekaw jak będzie w rzeczywistości, bo [url="http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3153941"][color="red"]zapowiedzi[/color][/url] są obiecujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' date='24.09.2006, 15:30 ']Jestem ciekaw jak będzie w rzeczywistości, bo [url="http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3153941"][color="red"]zapowiedzi[/color][/url] są obiecujące.
[right][post="11720"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

No tak zapowiedzi i całe SONY są zawsze obiecujące....oby oby. Ale strasznie się tym 1080p nie podniecam bo to co widzę czyli 720p i tak daje ostro radę. To już nie będzie taki skok milowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Z tego co mi wiadomo, 1080p w X360 to będzie tylko upscaling z 720p. Nie umiem ocenić o ile to jest gorsze od renderowania w 1080p - trzeba poczekać. Wymienione przez bebbopa gry są robione przez najzdolniesze teamy developerskie i efekt może być piorunujący.

Natomiast po TGS wiadomo że PS3 'daje radę' generowaniu grafiki 1080p w grach - Lair, GT:HD, Virtua Tennis 3 i parę innych było pokazywanych w 1080p z niezłym skutkiem. Jest to o tyle ważne że oba modele PS3 będą miały HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[quote name='albz74' date='25.09.2006, 08:49 ']Z tego co mi wiadomo, 1080p w X360 to będzie tylko upscaling z 720p. Nie umiem ocenić o ile to jest gorsze od renderowania w 1080p - trzeba poczekać. Wymienione przez bebbopa gry są robione przez najzdolniesze teamy developerskie i efekt może być piorunujący.

Natomiast po TGS wiadomo że PS3 'daje radę' generowaniu grafiki 1080p w grach - Lair, GT:HD, Virtua Tennis 3 i parę innych było pokazywanych w 1080p z niezłym skutkiem. Jest to o tyle ważne że oba modele PS3 będą miały HDMI.
[right][post="11792"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

EDIT- NBA 2007 też w 1080p - anonsuje się coraz więcej gier obsługujących ten tryb, a to w zasadzie pieczętuje moją decyzję o zakupie FullHD, jak sądzicie, warto zaczekać do marca czy uderzać pod koniec roku ? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gronicki1' date='26.09.2006, 23:27 ']No i wyjaśniło się, 1080p będzie realizowane przez kabel vga i raczej bez szans na HDMI  :D
[right][post="12092"][/post][/right][/quote]

Dobrze wiedzieć czyli HDMI to jednak ploty. Ja myślę, że jednak takie TECMO ze swoja plazowką skopie nam oczy jak to zwykle bywa w ich wykonaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Wydaje mi sie, ze jednak 360 ma za malo mocy ( PS3 rowniez w przypadku takiego MGS`a 4 )[/quote]

Wolne zarty :D Zarowno Xbox360 jak i PS3 ma olbrzymi nadmiar mocy, ktory jeszcze dlugo niebedzie wykozystany. Jedyna przeszkoda to optymalizacja i umiejetnosci programistow. Obydwie maszynki dadza rade bez najmniejszych problemow 1080p. Daje sobie lewa reke i noge uciac (bede wtedy All Right). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Yuiren' date='27.09.2006, 00:10 ']Wolne zarty :) Zarowno Xbox360 jak i PS3 ma olbrzymi nadmiar mocy, ktory jeszcze dlugo niebedzie wykozystany. Jedyna przeszkoda to optymalizacja i umiejetnosci programistow. Obydwie maszynki dadza rade bez najmniejszych problemow 1080p. Daje sobie lewa reke i noge uciac (bede wtedy All Right). :)
[right][post="12100"][/post][/right][/quote]

No właśnie tylko ta optymalizacja i umiejetnosci programistow niestety są wielkim problemem ; / widać to nader często na X360 i pewno będzie widać też na PS3. Często coś tnie, wszystko powinno być w 60fps a żadko jest itd. To mnie trochę irytuje dlatego podchodzę sceptycznie do 1080p. Ale oczywiście firmy killery jak Polyphony, TECMO, itd poradzą sobie ale to niestety mniejszość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='27.09.2006, 01:15 ']No właśnie tylko ta optymalizacja i umiejetnosci programistow niestety są wielkim problemem ; / widać to nader często na X360 i pewno będzie widać też na PS3. Często coś tnie, wszystko powinno być w 60fps a żadko jest itd. To mnie trochę irytuje dlatego podchodzę sceptycznie do 1080p. Ale oczywiście firmy killery jak Polyphony, TECMO, itd poradzą sobie ale to niestety mniejszość.
[right][post="12101"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Kiedy to sie obserwuje od lat po co sie przylozyc do gry i siedziec nad kodem iles tam czasu skoro mozna wydac gre gdzie jest w miare stabilne 30fps ludzie i tak kupia. Smutne ale prawdziwe. Kiedys standard to bylo 60fps od czasu x-a zrobilo sie 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yuiren oj uwazaj bys tej raczki i nozki nie stracil :P Wczesniej moze napisalem zbyt ogolnikowo, ale teraz rozwine swoja mysl. Obie konsole oczywiscie maja warunki by wyswietlac obraz w 1080p, ale bedzie sie to przekladac na jakosc tak jak wspomnial miaziol. Wyswietlanie obrazu 1080p wymaga wiecej mocy niz w przypadku 720p. Zamiast pakowac ja w podwyzszenie rozdzialki, chyba byloby lepiej spozytkowac ja na wieksza liczbe klatek ( z 30 fps do 60 ), wrzucenie lepszej jakosci tekstur czy nowych efektow graficznych. Poza tym jak Sony wyda pelne tytuly w 1080p to porozmawiamy, bo jak narazie to poszla plota iz Sony PLACILO developerom za pokazywanie gier w 1080p na TGS 2006. Taki MGS 4 w 1080p mial tak rozpikselowane np. sciany budynkow, ze szok. Jakosc tekstur niczym z poczatkow PS2 :P Oczywiscie jestem za 1080p, ale nie takim kosztem. Na pozadne tytuly w 1080p chyba raczej trzeba bedzie poczekac na kolejna generacje ( ewentualnie koncowke obecnej ). Na obecnej generacji raczej zostana postawione tylko male kroczki w tej dziedzinie, ale oczywiscie moge sie mylic i milo rozczarowac :D

PS. Moze od razu wspomne cos o czytniku HD-DVD. 27 wrzesnia o godzinie 19 odbyla sie konferencja MS w Barcelonie otwierajaca impreze pod nazwa X06. Zewnetrzny czytnik do 360 ma sie pojawic w Europie w polowie listopada ( tak naprawde to wymieniono tylko Niemcy, Francje oraz Wielka Brytanie. Reszta Europy zapewne otrzyma odtwarzacz na poczatku 2007 roku) , a jego cena ma wynosic 199 Euro. Oprucz samego odtwarzacza w zestawie znajdziemy rowniez film na plycie HD-DVD pt. King Kong, oraz pilot Universal Remote ( film oraz pilot bedzie dodawany tylko do poczatkowej, okreslonej partii odtwarzaczy ).

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='Bebbop' date='28.09.2006, 04:18 ']Wyswietlanie obrazu 1080p wymaga wiecej mocy niz w przypadku 720p. Zamiast pakowac ja w podwyzszenie rozdzialki, chyba byloby lepiej spozytkowac ja na wieksza liczbe klatek ( z 30 fps do 60 ), wrzucenie lepszej jakosci tekstur czy nowych efektow graficznych. Poza tym jak Sony wyda pelne tytuly w 1080p to porozmawiamy, bo jak narazie to poszla plota iz Sony PLACILO developerom za pokazywanie gier w 1080p na TGS 2006. Taki MGS 4 w 1080p mial tak rozpikselowane np. sciany budynkow, ze szok. Jakosc tekstur niczym z poczatkow PS2  :) Oczywiscie jestem za 1080p, ale nie takim kosztem. Na pozadne tytuly w 1080p chyba raczej trzeba bedzie poczekac na kolejna generacje ( ewentualnie koncowke obecnej ). Na obecnej generacji raczej zostana postawione tylko male kroczki w tej dziedzinie, ale oczywiscie moge sie mylic i milo rozczarowac  :o[/quote]

Ploty ? Gdzie czytałeś te ploty ? Myślę, że ich źródło jest ważne :D
MGS4 będzie w produkcji jeszcze przez rok i widać że developerzy PS3 przyjęli inną drogę pokazywania produkcji w toku. Gry mają biedne tekstury ale jako taki framerate. Na X360 wszystkie wielkie hiciory mają obłędną grafikę i mniej niż 10fps (żeby przytoczyć choćby Gears of War, Too Human, Viva Pinata - lol, trailer z X06 wreszcie przekroczył 10fps) . Dlatego nie wyciągałbym na tym etapie wniosków że gry w 1080p będą miały biedne tekstury i niższy framerate kosztem rozdzielczości.
Dodatkowo, developerzy Lair byli zdziwieni, jak niewielkim wzrostem 'kosztu' hardware wyciągnęli 1080p - wszystko więc w rękach developerów, do obu rozdzielczości trzeba stosować trochę inne podejście i oba mogą wyglądać świetnie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albz74 podczas TGS na PS3 wiele gier rowniez mialo problemy z wyswietlaniem plynnej animacji. Sa w sieci nawet zdjecia, gdzie gosciu chlodzi wiatrakiem sprzet, ktory sie zawiesil z przegrzania :) Mam linka, gdzie jedna osoba wypowiada sie na temat gier na PS3 po odwiedzeniu targow TGS i wspomina wlasnie o problemach z plynna animacja w wielu grach. Niestety link u mnie nie dziala, ale moze u Ciebie bedzie ok: [url="http://www.gamersreports.com/forum/index.php?showtopic=7554"]http://www.gamersreports.com/forum/index.php?showtopic=7554[/url] . Ewentualnie mozna sprubowac wejsc na [url="http://www.gamersreports.com"]http://www.gamersreports.com[/url] , dzial forum i poszukac. ( chociaz u mnie nawet ich glowna strona nie chce sie otworzyc ). Tam chyba tez zostalo wspomniane ( na samym dole ) o przekupywaniu developerow, by pokazywac na TGS gry w 1080p. Link zostal zaciagniety z [url="http://www.gameonly.pl/forum/viewtopic.php?t=2125&postdays=0&postorder=asc&start=4170"]http://www.gameonly.pl/forum/viewtopic.php...=asc&start=4170[/url]
( 3 post od dolu ). Pokazuje go, aby potem nie bylo mowienia, ze wciskam jakis kit i podaje byle jaki link. Wczesniej naprawde strona wyswietlala sie bez problemu. Odnosnie gier w 1080p to wydaje mi sie, ze developerzy zbytnio skupiaja sie na grafice. Fakt, staje sie ona coraz lepsza, gry wygladadaja niczym interaktywne filmy ale co z fizyka gry? Mamy konsole nowej generacji, a nadal nie ma chyba zadnej gry, ktora pod wzgledem interaktywnosci z otoczeniem dorownalaby grze z PS2 pt. "BLACK". Grafika jest wazna, ale nie najwazniejsza. Co mi po super grafice, jak np. w grze wojennej rzucajac granat pod drzewo, nie moge go przewrucic, by np. przygniotlo przeciwnikow. We wszystkich grach nawet trawa sie nie ugina, gdy sie po niej chodzi, a bylo to juz zaprezentowane w MGS 3 na PS2. Jak narazie jedyne gry, ktore robia na mnie wrazenie to Far Cry 2 ( niestety narazie zapowiedziany tylko na PC ) oraz Alan Wake ( na PC i 360 ). Te gry w jakis sposob sie wyrozniaja. Pokazuja zarowno bardzo dobra grafike jak i fizyke. Jesli ktoras z tych gier wyjdzie w 1080p to uwierze, ze te konsole maja moc by pociagnac pozadny, interaktywny tytul :o

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trochę OT, wolałbym żebyśmy o HD rozmawiali

Ja widziałem parę h materiałów z TGS i często problemy z framerate to mój komp przycinający na filmach HD albo źle skodowane filmiki.

Jeżeli Alan Wake nieźle pokazuje fizykę to jak opisać fizykę w Motorstorm ?? :)

Wracając do tematów które powinno się poruszać na tym forum:

[url="http://xbox360.ign.com/articles/735/735904p1.html"]http://xbox360.ign.com/articles/735/735904p1.html[/url]

[i]September 27, 2006 - In the world of high-definition displays 1080p = 1920 x 1080 progressive scan. It isn't algebra, it just looks like it. Videogames have made the jump to High-Def, but understanding all this resolution, HDMI, HDCP, AACS, ICT and other techno babble is actually more confusing than your average equation. Even after you've got your terms sorted out, a good deal of the HD experience with next-gen gaming systems is subjective. What is a better way to see the game -- 720p or 1080i? Which is a better television type for playing games -- CRT, LCD, Plasma, or projection? With the amount of money involved in setting up a nice home theater for enjoying this new generation of gaming, it's no surprise that people want to make sure they're getting the best experience possible. Our own Gear Guru Gerry Block has a long running series of great HDTV Q&As that answer a lot of questions the average gamer has. Be sure to look into that if any of this stuff leaves you scratching your noggin.



At this year's Tokyo Game Show, Microsoft announced that its fall update would add 1080p support in games and movies, giving the new console what is currently the highest grade of High-Definition resolutions. At the same conference, Sony announced that both versions of its PlayStation 3 will now have HDMI 1.3 support.




HDMI is basically yet another wire that connects a console and the TV, but what makes it special is the signal it sends (both audio and video) is completely digital. Consequently, it is able to support HDCP / AACS, a new copy-protection technology that will some day be required for playback of Blu-ray/HD-DVD at full resolution, if Image Constraint Token (ICT) is ever implemented by the Hollywood studios.

The other connections capable of carrying an HD signal (and the only ones currently supported by the Xbox 360) are Component and VGA. Both are analog connections, which means that they can't support HDCP / AACS. They are also subject to interference if the cables run too close to masses of power lines. The really big problem with Xbox 360's lack of HDMI support, however, is the that only a limited number of 1080p-capable HDTVs can accept the signal via analog inputs.

What does this mean? Basically, HDTVs use a fair amount of circuitry and processing power to decode incoming signals before displaying an image on the screen. Because HDMI has long been planned to be 'the connection' for HD signals, most manufacturers have built 1080p HDTVs that are only able to accept 1080p via HDMI. Consequently, only a few 1080p capable HDTVs support 1080p signals via Component connections, which are generally restricted to 1080i. A few more 1080p HDTVs will accept an analog 1080p signal via VGA, but often only with the addition of a VGA-to-DVI dongle. To put it simply, trying to work with 1080p without HDMI is very difficult.

In addition to the fall update that will allow the 360 to internally up-scale to 1080p,
Microsoft is launching an HD-DVD add-on for the X360 in mid-November for $199. Obviously, Microsoft is making a serious move in the realm of 1080p, but without support for an HDMI connection.

This will leave many folks in a bit of a quandary. There are very few HDTVs that accept a 1080p signal through anything other than HDMI. The best signal that many of these 1080p displays are able to accept via analog connections is 1080i, which is de-interlaced by the HDTV's internal circuitry to convert it back to 1080p. This is essentially exactly what these displays would do when accepting 1080i from the 360 right now. It seems Xbox 360's new 1080p prowess may not amount to much in practice.

To try to get to the bottom of this situation, IGN contacted Microsoft and asked a few tough questions. Plenty of questions remain -- we're waiting to hear even more from the company -- but here's what we have so far.

IGN: Will games begin to be developed with 1080p as the native resolution, or is the 360's new 1080p support an advance in the console's internal scaling abilities?

Microsoft: If developed, the Xbox 360 will support playback of native 1080p games and all existing Xbox 360 titles can be up-scaled to 1080p.

[b]IGN : Does the Xbox 360 have the internal bandwidth between CPUs and graphics processors necessary to move a full 1080p image? There's a big difference between 1080i and the 3GB/s of 1080p.

Microsoft: No Comment. [/b]

IGN: There are very few 1080p native HDTVs that accept 1080p via Component connections. The signal will only come in as 1080i and be de-interlaced back to 1080p. How is the 360's new 1080p support, in practical application, going to be any different than what was already possible?

Microsoft: We can offer 1080p support through both the VGA connection and the Component connection.

IGN: Could Microsoft theoretically release an HDMI dongle-cable like the various other cables already available for the console? Is the current 360 hardware able to output a digital signal, or is it restricted to analog?

Microsoft: Xbox 360 supports HD Component video output, which is compatible with nearly every HD ready TV on the market today. That's not yet true for HDMI. We are watching the market closely and will continue to evaluate our solution, in the face of consumer demand.



Microsoft's current response doesn't yet explain how the company can rectify its claimed support of 1080p with the fact that the 360 doesn't support the connection (HDMI) that will actually allow most 1080p HDTVs to display the signal. While the VGA solution may work for a minority of 1080p HDTV owners, we're left wondering if Microsoft is promoting this new 1080p capability primarily to blunt the onslaught of the PlayStation 3, which supports HDMI and 1080p. [b]Direct information regarding whether or not the current X360 hardware is able to output a digital signal would clarify the entire situation, but Microsoft hasn't been able to answer this question. [/b]

Back in the days before the 360 launched, Microsoft stated that HDMI wires for the Xbox 360 would be released "when the market called for them." If the Xbox 360 is really going to be a 1080p machine, we're pretty sure the market is calling for HDMI wires right now. The next question is whether Microsoft will hear it.[/i]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...