Skocz do zawartości
solid20

PlayStation 3 ostatecznie „złamane”?

Rekomendowane odpowiedzi

Killzonka po 9 miesiacach od premiery kosztowała 89zł...

a uzywkę kupisz własnie za 4-5 dych

To ja wiem ale nie po 3 miesiącach jak tu kolega pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dla Ciebie propozycję. Jeśli masz dowody, to zgłoś to do Prokutatury. Przynajmniej zrobisz coś pożytecznego w Nowym Roku, poza nabijaniem postów nie mających związku z wątkiem, a mających na celu obrzucanie błotem innych.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Uchuchuuu... Widze ze mamy tutaj oburzonego pana z firmy K. ;-)...

Każdy kto obracał się na giełdzie komputerowej w Warszawie wie skąd wywodzą się założyciele jednej z większych hurtowni komputerowych, kto założył lata temu duży, jeden z najpopularniejszych portali czy też dwie duże firmy wydające gry komputerowe i czasopisma z dołączanymi grami. I śmiać mi się chce jak teraz słyszę wielkie głosy oburzenia tych Wielkich Prawych Ludzi. Zapomnieli co wyprawiali na Grzybowskiej. Może niektórzy z nich powinni się pochwalić jak się pokończyły ich sprawy z tym związane ....

Szacunek za wypowiedz. I dla nich wszystkich w nowym roku zyczenia GORZKIEGO rachunku sumienia ;-)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję aby dyskutujący powstrzymali się od wątków personalnych, gdyż nie są one przedmiotem bieżącej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam komentarze na różnych forach i stronach internetowych to aż człowiekowi się słabo robi,obrzucanie błotem jeden drugiego to wcale miłe

nie jest.Wracając do sprawy czy zostanie złamana lub nie to niema znaczenia dla tych ludzi którzy kupują legalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niby się z Tobą zgadzam tyle,że jakiś ułamek tych legalnie kupujących(nie maja na tą chwile innego wyjścia) przejdzie na ciemna stronę mocy i SCEP może sobie pomyśleć(ale nie musi),że skoro do tej pory gra schodziła w 50000 egzemplarzy a teraz w 20000 to po co mamy ja lokalizować przecież to się nam nie opłaca.

Edytowane przez Amralew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawcom to właściwie nigdy nic się nie opłacało i nie opłaca. Zawsze płakali, nigdy nie zarabiali, zawsze winni byli piraci, ciągle ponosi tylko straty. Janosikami nie są, robią wielką kasę. Lokalizacja gry w postaci "wersji kinowej" tak ulubionej przez wydawców nie jest trudna, czasochłonna i nadzwyczaj kosztowna (pomijam dubbing - baaardzo kosztowny). Wiele było gier na peceta lokalizowanych domowym sposobem (tak jak swego czasu GTA i inne tytuły, których już teraz nie pamiętam), bo producentowi to się nie opłacało a nastolatek posiedział nad tym parę dni po szkole i odrobionych lekcjach i zrobił. Polski rynek nigdy nie był poważnie traktowany, wszystko zawsze było wymuszone, zero dobrej woli i otwartości do potencjalnego klienta. Arogancja zawsze kończy się źle dla aroganta, klient i tak na końcu zyskuje. Zawsze znajdzie się inny wydawca, któremu będzie się wszystko opłacało, rynek nie znosi próżni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takze uwazam ze na piraceniu tracą legalni

ostatnio czytałem że modne są zrzuty na zakupy w ps store. Zruca sie taka piątka złodzijaszków na zakupy - kazdy daje po 20% i dzielą sie kontem korzystając z faktu że sony daje mozliwosc 5 krotnej aktywacji danego tytułu /przydatne jesli np wymienimy konsole, zainstalujemy gre także na swoim psp i dziecka itp/

Na skutek MASOWEGO wykorzystywania tej funkcjonalnosci- sony zapowiedzialo ograniczenie mozliwych do przeprowadzenia aktywacji do trzech. Uderza to oczywiscie w tych ktorzy kupują gry legalnie

Osobiscie uważam że sony w takim wypadku powinno dzialac inaczej. zamaist zmieniac zasady- powinno banować konsole całej piatce i prowadzić przeciwko nim działalnia prawne

Trzeba być niespełna rozumu myśląc że takie dzialanie pozostaje przez sony niezauważone - idiotów jednak nie brakuje

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uchuchuuu... Widze ze mamy tutaj oburzonego pana z firmy K. ;-)...

Szacunek za wypowiedz. I dla nich wszystkich w nowym roku zyczenia GORZKIEGO rachunku sumienia ;-)...

Nie jestem dla Ciebie żadnym oburzonym Panem z K. (jedynie klientem i w dodatku zadowolonym ze swiadczonych usług). Tego typu uwagi zachowaj dla siebie, bo tylko świadczą o Tobie, i Twojej kulturze. W moim poście chodziło jedynie o branie odpowiedzialności za słowa na forum publicznym, a nie robienie magla z Forum. Bezkarne opluwanie wszystkich jest bardzo modne (bo anonimowe), i Twój post jest tego przykładem. Jeśli masz odwagę cywilną to swoje rewelacje czy insynuacje udowodnij, a nie kryj się za swoim nickiem. O moje sumienie nie martw się, tylko zacznij od siebie. Jeśli chcesz podyskutować to zapraszam na priv.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w Polsce istniała prawdziwa odpowiedzialnosć za WAŁKI - najlepiej taka jak w chinach- żylibyśmy w Panstwie mlekiem i miodem płynącym

I TO JEST CHORE

Proponuję zakonczyc temat. Nikt nikogo i tak nie przekona wiec dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby w Polsce istniała prawdziwa odpowiedzialnosć za WAŁKI - najlepiej taka jak w chinach- żylibyśmy w Panstwie mlekiem i miodem płynącym

I TO JEST CHORE

Z tym się zgadzam i podpisuję obiema rękoma. Natomiast Twoja obraźliwa wypowiedż, którą na szczęście usunąłeś edytując ponownie swój post była nie na miejscu (chyba się zagolopowałeś, a o moje IQ nie martw się). Ja w swoich postach nikogo nie obrażałem, jedynie zwracałem uwagę na mechanizm wyrażania swoich opinii. Tylko tyle, i aż tyle. Jeśli i w tym elemencie poprawimy się, to może będzie tak jak piszesz, aczkolwiek niekoniecznie metodami chińskimi (kara śmierci za przestępstwa gospodarcze, bo to już przerabialiśmy w Polsce w latach 60 tych).

Pozdrawiam,

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamierzam pisać nic o relatywiźmie moralnym, ani jednoznacznie oceniać tych którzy sobie gry ściągaja. Oby fortuna im sprzyjała i było ich stać na kupowanie oryginałów jeśli nie dla siebie , to dla swoich dzieci. Chciałbym natomiast zwrócić Waszą uwagę na inny aspekt.

Oczywistym jest, że duża skala piractwa nie służy rozwojowi rynku gier. Tak też było w Polsce na pod koniec lat '90, czy może raczej na początku obecnego wieku. Piractwo kwitło na bazarach , placach targowych, uczelniach czy internecie. Zajmowały się tym zorganizowane grupy ale też i ludzie indywidualni. O ile ten proceder zabierał dochody i chęci uwczesnym dystrybutorom, o tyle miał jednak, w mojej opinii, przynajmniej jeden pozytywny skutek. Mianowicie wymusił on na producentach i dystrybutorach lokalizację polską. Pewnie wielu z Was pamięta, że pierwszych lokalizacji dokonywali piraci.

Zanim CDProjekt czy inni ( Microsoft chyba zaczął to robić ostatni ;)) nadali grom polskie wersje językowe, robili to mniej lub bardziej udanie (raczej mniej) nasi bracia ze wschodu. Pamiętam jak niejednokrotnie śmiałem się z łamanej polszczyzny lektorów. Trzeba jednak szczarze przyznać, że to były jedyne wersje polskie gier dostępne na rynku. Wcześniej żadne imperatywy i dyskusje na forach publicznych, żadne petycje internetowe nie przynosiły skutku. Moim zdaniem dopiero, ten fakt , że polski konsument dostał towar, wprawdzie marnej jakości, ale bardziej użyteczny od tego jaki mógł otrzymać w legalnym obrocie, zmusił dystrybutorów/producentów, pomimo wysokich kosztów i marnych wyników sprzedazy, do lokalizacji. Skala piractwa i różnica w cenie towaru czarnorynkowego, a oryginalnego, spowodowała też znaczące obniżenie cen.

Ps Pisałem o grach komputerowych na PC nie na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekamy zobaczymy, na ps3news już jeden gość ma zamówić ten wynalazek i przetestować.

Odnośnie piractwa, sony gdyby nie piractwo nie sprzedałoby 100 milionów obu konsol i jednym z powodów dlaczego xbox dobrze sobie radzi jest właśnie piractwo ale jakoś twórców to nie odstrasza.

Oczywiście w czasach kryzysu kiedy kolejni developerzy padają jak pandemic i inne piractw staje się gwoździem do trumny ale zastanówmy się czy może nie przesadza się z budżetami tych gier.

Nie rozstrzygam czy piractwo jest dobre czy złe ale pamiętajmy że sony jest przede wszystkimi producentem sprzętu a ich wewnętrzne studia developerskie i tak na siebie zarobią mają bezpośrednie wparcie sony.

wracając do zpacka śmieszy darmowy hosting strony i ogólna cała otoczka, nie mówiąc już że towar ma być wysyłany z Turcji, czyli ryzyko na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aczkolwiek niekoniecznie metodami chińskimi (kara śmierci za przestępstwa gospodarcze, bo to już przerabialiśmy w Polsce w latach 60 tych).

Generalna zasada jest taka - kradzież własnosci panstwowej i to na dużą skalę- musi być obarczona adekwatnie wyższym ryzykiem dla kombinatora niż kradzież auta czy portfela

Co z tego że bedzie groźba kary np 10 lat skoro wiadomo że w praktyce wychodzi się z kicia po 3-4 latach za dobre sprawowanie czy ze względu na "stan zdrowia" /Rywin, Bagsik/ a po odsiadce wyjeżdza się z kraju i zaczyna nowe życie na CUDZE pieniądze które przez czas "urlopu" jeszcze na pacjenta pracują w szwacjarskim banku lub funduszu powierniczym. Pamietajmy że gdy ktoś siedzi w kiciu- utrzymywany jest z podatków - czyli panstwo traci podwójnie na takim delikwencie.

Ryzyko wysokiej kary - choć może mało humanitarne /a prawo do eutanazji takie jest?/ jest tym co na pewno spowoduje zapalenie się co najmniej zółtej lampki ostrzegawczej w mózgownicy delikwenta. Inaczej będzie jak dotychczas a indywidua a'la M..ak dalej będą się cynicznie uśmiechać do kamer

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu pojawil sie wywiad ( http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/8478764.stm ) z niejakim George Hotz'em, ktory odpowiedzialny byl z zlamanie iPhone'a. Twierdzil on, ze zlamal PS3 w 5 tygodni. Wczoraj wyposcil w swiat swoj exploit ( http://geohotps3.blogspot.com/2010/01/here...er-platter.html ). Jesli ludzie ze sceny dobrze go wykorzystaja to bedzie sie dzialo. Ciekawe co na to Sony i czy mozliwa jest blokada exploit'a poprzez firmware :)

PS. Znalazlem jeszcze ciekawa informacje:

#1 This won't work on the slim as there is no OtherOS support.

#2 This exploit is not patchable via firmware, it is a problem that's hardware based.

http://www.haxnetwork.net/2010/01/geohot-r...es-ps3-exploit/

Teraz FATy beda schodzic z allegro jak cieple buleczki :)

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno FW nie zablokujesz tego. Teraz jedynym wyjście dla Sony będzie wydanie slim 2, z nową architekturą. Wzrośnie sprzedaż ps3, tyle że będziesz miał być może do wyboru jak w przypadku xbobxa. Przerobić i narazić się na utratę gwarancji albo mieć dwie ps3 w domu.

No i Sony wyciągnęło z szafy prawników i rusza do wojny z pryszczatym nastolatkiem :).

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy to Was ucieszy czy zmartwi ale PS3 zostało zhakowane.

Więc gry za 20,- :) niebawem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Nie wiem czy to Was ucieszy czy zmartwi ale PS3 zostało zhakowane.

Więc gry za 20,- :) niebawem

Było już o tym TUTAJ i TUTAJ. Poza tym to co zostało do tej pory zrobione to tylko mały krok (w dodatku przewidziany przez projektantów zabezpieczeń dla PS3) i do możliwości odpalenia nieautoryzowanego kodu jeszcze daleka droga. Tak więc nie nastawiałbym się na gry za 2 dychy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taa gry 20 zl... jak pusta plytka BD-R 25GB kosztuje ok 30 zl a BD-R 50GB okolo 45zl

Nie gadaj, filmy na ryneczku po 30-35zł na BD. Promocja w media expercie, filmy po 29zł :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taa gry 20 zl... jak pusta plytka BD-R 25GB kosztuje ok 30 zl a BD-R 50GB okolo 45zl

Hmm.. chyba tylko dlatego ze bierzesz pod uwagę tylko A-brandy. U producentów BD-R 25GB NoName kosztuje trochę ponad dolara. Nawet doliczając cła, licencje, transport itd to w PL na półce taka płyta pojawi się poniżej 10pln.

Inna sprawa to założenie, że gry tylko z płytki... ja raczej spodziewam się gier z ISO na zewnętrznym HDD. Jeśli nie... no cóż postęp cywilizacyjny nas czeka, nagrywarki BD zaczną się sprzedawać (w końcu to cena tylko 3 gier), HD się upowszechni i nasz Portal zyska kolejnych kilka tysięcy odbiorców ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim poście chodziło jedynie o branie odpowiedzialności za słowa na forum publicznym, a nie robienie magla z Forum. Bezkarne opluwanie wszystkich jest bardzo modne (bo anonimowe), i Twój post jest tego przykładem. Jeśli masz odwagę cywilną to swoje rewelacje czy insynuacje udowodnij, a nie kryj się za swoim nickiem. O moje sumienie nie martw się, tylko zacznij od siebie. Jeśli chcesz podyskutować to zapraszam na priv.

Cześć kolego :) Cała kwestia handlowania softem przez założycieli K to żadna tajemnica. Sporo czytałem ostatnio o K ze wzg na giełdę (mega zabawa była z akcjami...;-) i z tego co kojarzę nie ukrywali czy nie ukrywają tego faktu.

Wcale się im nie dziwię bo ja również nie ukrywam faktu że jako małolat kupowałem na Grzybowskiej gry na Amigę po czym handlowałem w swoim mieście aż trzeszczało.

To było legalne.

Załóżmy że własnie palisz fajkę... Ok. Ale za 10 lat to będzie zabronione (mam nadzieje bo rzuciłem parę dni temu ;-). Uważasz ze powinieneś kryć się z tym ze paliłeś kiedy to było dozwolone ? Nie ma takiej potrzeby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...