Skocz do zawartości
andsie1

ATEN Splitter HDMI 2/1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam zakupić Splitter ATEN VS182 umożliwiający połączenie z jednego źródła HDMI A/V do dwóch źródeł HDMI w tym samym czasie.

Informacja o urządzeniu:

http://www.frazpc.pl/news/21235-Rozga%C5%8...ki_HDMI_od_Aten

Chcę rozdzielić sygnał po HDMI z C200 na dwa, jeden do amplitunera NAD T747 a drugi do VP50.

Proszę o opinię osób które posiadają takie urządzenie lub miały z nim styczność.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam,

AndrzejS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nikt nie ma takiego urządzenia i nie posiada żadnej informacji na ten temat ?.

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nikt nie ma takiego urządzenia i nie posiada żadnej informacji na ten temat ?.

AndrzejS.

Takiego jak w temacie nie mam, ale od kilku dni mam nSplittera Pro http://ihdmi.pl/cgibin/shop?info=3nspp2 i mogę go spokojnie polecić - działa dokładnie jak w opisie. To chyba jedyny splitter HDMI, który umożliwia użytkownikowi wybór do którego z połączonych urządzeń mają być dostosowane maksymalne formaty wizji i fonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JackS. w opisie nSplittera Pro jest takie zdanie:

"Gdy źródło koduje dostarczany sygnał protokołem HDCP, nSplitter Pro po regeneracji sygnału deszyfruje go, po czym wysyła osobne strumienie wizji i fonii do każdego z podpiętych odbiorników szyfrując sygnał w locie kluczami HDCP uzgodnionymi z każdym z nich."

Czy to znaczy, że jeśli podpięty odbiornik, np. projektor, nie obsługuje HDCP i nie da się uzgodnić kluczy HDCP to nSplitter nie wyśle sygnału? Czy zadziała jak stripper i wyśle nieszyfrowaną transmisję? Wiem, że to mało prawdopodobne, bo cały świat pisałby o zamienniku dla Spatz'a, ale wolę się upewnić ;)

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JackS.

Możesz coś więcej napisać o tym urządzeniu?.

Nie interesuje mnie zabezpieczenie HDCP bo mój procesor wizyjny omija go.

Natomiast interesuje mnie jakość sygnału z tego rozdzielacza a przede wszystkim jakość wizji.

Jestem "uczulony" na takie innowacje. Już raz się sparzyłem i zmuszony byłem przełącznik zwrócić. Miałem zaszumiony obraz i dźwięk.

AndrzejS.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to znaczy, że jeśli podpięty odbiornik, np. projektor, nie obsługuje HDCP i nie da się uzgodnić kluczy HDCP to nSplitter nie wyśle sygnału? Czy zadziała jak stripper i wyśle nieszyfrowaną transmisję? Wiem, że to mało prawdopodobne, bo cały świat pisałby o zamienniku dla Spatz'a, ale wolę się upewnić :D

Nie mam jak tego sprawdzić - nie mam żadnych sprzętów z HDMI, które nie prowadziłyby obsługi HDCP, ale nie sądzę, aby ten splitter miał jeszcze funkcję strippera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JackS.

Możesz coś więcej napisać o tym urządzeniu?.

Nie interesuje mnie zabezpieczenie HDCP bo mój procesor wizyjny omija go.

Natomiast interesuje mnie jakość sygnału z tego rozdzielacza a przede wszystkim jakość wizji.

Jestem "uczulony" na takie innowacje. Już raz się sparzyłem i zmuszony byłem przełącznik zwrócić. Miałem zaszumiony obraz i dźwięk.

AndrzejS.

Co do jakości obrazu, to zrobiłem eksperyment z najdłuższymi jakie mam kablami. Połączyłem PS3 do nSplittera Pro kablem 10m, a do jego wyjścia Samsunga LE46A756 kablem o długości 20m. Jakość obrazu i dźwięku była dokładnie identyczna jak przy bezpośrednim połączeniu PS3 do tego telewizora kablem 1.8 m. Sprawdzałem w rozdzielczościach 1080i60, 1080p24 i 1080p60.

Gdy zamiast nSplittera łączyłem oba kable (10 + 20m) adapterkiem z gniazdkami HDMI z obu stron, to w 1080i pojawiał się obraz, ale w różnych, losowo zmieniających się miejscach ekranu pojawiały się linie składające się z migotających czarno-białych punkcików. W rozdzielczościach 1080p24 i 1080p60 obrazu w ogóle nie było.

Edytowane przez JackS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu wlasnie na testach splitter www.hqproducts.com 1x2.

Podpiety jednoczesnie pod telewizor jvc i projektor vivitek h1085. Polaczenie przez amplituner Onkyo 905 i HK 355 tez bez najmniejszego problemu.

Telewizja n dziala bez najmniejszego problemu a jest to swego rodzaju hardcore dla polaczen HDMI.

Do urzadzonka podpiety jest jeszcze Popcorn C200 i PC-t z karta ATI 5750 i Asus Xonar HDAV 1.3. Bez najmniejszego problemu wszystkie rodzaje video i audio :-)

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi mam pogląd w tym temacie.

Nie interesowałem się dokładnie takimi rozdzielaczami.

Muszę podłączyć Popcorna C200 do wideo poprzez VP50, który nie posiada HDMI v1.3 i audio do amplitunera NAD T747 z HDMI 1.3.

Początkowo myślałem o zmianie VP50 na procesor obrazu iScan Duo z dwoma wyjściami, audio i wideo, ale chwilowo ze względu na koszt takiego urządzenia muszę się zadowolić czymś prostszym ale skutecznym urządzeniem , czyli splitterem.

Pozdrawiam,

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...