Skocz do zawartości
Bartonek

Odtwarzacz blu-ray z obsługą mkv

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałbym kupić odtwarzacz blu-ray do soniaka 40W5500. Chciałbym jednak żeby spełniał pewne warunki: cena do 1000 zł, DOBRE odtwarzanie plików mkv i najlepiej skalowanie DVD do 1080p. :rolleyes: Znajdzie się coś takiego? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdzie się....

LG BD 390 - w tej chwili najlepszy stosunek jakości do ceny, oraz najlepsza funkcjonalność na rynku jeśli chodzi o odtwarzacze BD.

start w 18sekund !!! obsługa mkv z napisami srt na bardzo dobrym poziomie, do tego bezproblemowo obsługuje dyski twarde w NTFS (więc nie ma ograniczenia wielkości pliku do 4 GB, tak jak to ma miejsce w LG BD370), do tego DLNA, do tego YouTube, do tego dobre skalowanie do 1080p (porównywalne z PS3).

do tego cena w sklepach internetowych około 1000PLN, zdarza się że i za około 970 PLN się da kupić.

polecam....

możesz też wersję zupełnie budżetową okrojoną z YouTube, Wifi, i z wyjść analogowych dźwięku 5.1 ---> wtedy LG BD 350V za około500 - 600 PL (koniecznie model z literką V, ten bez V nie obsługuje mkv choć jest tańszy około 100PLN) N , ale wtedy mkv tylko z płyt DVD lub DVD DL, a wiadomo że to ograniczenie do 8,5 GB.

lub model pośredni BD 370, ale wtedy mkv tylko z płyt jak wyżej w przypadku BD350V

z bluray-ów pliki w kontenerze mkv obsługują jeszcze kilka modeli BD samsunga (ale jest sporo narzekań, że ta obsługa kuleje), cenowo nawet mniej niż LG.

oraz ostatnio wszedł w to PHILIPS, ale nie wiem jak to się sprawdza w praktyce, poza tym cenowo drożej....

poczekaj na styczniowe wyprzedaże...

pzdr

seb

Edytowane przez sabe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajdzie się....

LG BD 390 - w tej chwili najlepszy stosunek jakości do ceny, oraz najlepsza funkcjonalność na rynku jeśli chodzi o odtwarzacze BD.

start w 18sekund !!! obsługa mkv z napisami srt na bardzo dobrym poziomie, do tego bezproblemowo obsługuje dyski twarde w NTFS (więc nie ma ograniczenia wielkości pliku do 4 GB, tak jak to ma miejsce w LG BD370), do tego DLNA, do tego YouTube, do tego dobre skalowanie do 1080p (porównywalne z PS3).

do tego cena w sklepach internetowych około 1000PLN, zdarza się że i za około 970 PLN się da kupić.

polecam....

możesz też wersję zupełnie budżetową okrojoną z YouTube, Wifi, i z wyjść analogowych dźwięku 5.1 ---> wtedy LG BD 350V za około500 - 600 PL (koniecznie model z literką V, ten bez V nie obsługuje mkv choć jest tańszy około 100PLN) N , ale wtedy mkv tylko z płyt DVD lub DVD DL, a wiadomo że to ograniczenie do 8,5 GB.

lub model pośredni BD 370, ale wtedy mkv tylko z płyt jak wyżej w przypadku BD350V

z bluray-ów pliki w kontenerze mkv obsługują jeszcze kilka modeli BD samsunga (ale jest sporo narzekań, że ta obsługa kuleje), cenowo nawet mniej niż LG.

oraz ostatnio wszedł w to PHILIPS, ale nie wiem jak to się sprawdza w praktyce, poza tym cenowo drożej....

poczekaj na styczniowe wyprzedaże...

pzdr

seb

ale wtedy mkv tylko z płyt DVD lub DVD DL, a wiadomo że to ograniczenie do 8,5 GB.

A z BD-R/RE nie?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wtedy mkv tylko z płyt DVD lub DVD DL, a wiadomo że to ograniczenie do 8,5 GB.

A z BD-R/RE nie?

Pozdro

jak najbardziej, ale dodatkowo potrzebna nagrywarka BD....

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja akurat chcialem cos identycznego wiec pozwole sobie podpiac pod temat ;)

jesli chodzi o ten odtwarzacz LG BD 390 to nie ma zadnych problemow z mkv z obrazem w H.264? bo nie widze w specyfikacji tego czy na pewno to obsluguje,a raczej to kluczowe jest do zakupu :) znalazlem tylko takie info: "...Odtwarzanie DivX, XviD, WMA, MPEG4, MP3, JPEG Tak..." a tu nie ma wymienionego najwaznieszego kodeka dla mnie :( wiec pytanie czy dekoduje jak nie to czy jest jakas alternatywa co by ten kodek byl jednak rozpoznawany

pytanie drugie moze nieco glupie jak sie dysk podlacza do tego? bo napisaliscie ze bez problemu orzpoznaje dyski NTFS co cieszy jednak mnie zastanawia jak sie podlacza

dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyobrażasz sobie odtwarzacz BD bez obsługi tego kodeka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie wole spytac no bo po co wymienili tyle kodekow a tego akurat nie w takim razie? skoro nie jest napisane to dla mnie nie obsluguje :) no ale w takim razie dobrze wiedziec bede madrzejszy juz na przyszlosc :) rozumiem ze kazdy odtw. blu-ray automacznie ma zaimplementowane kodeki do h.264 milo nie wiedzialem :)

dobra uzupelnie swoje pytanie zakladajac ze jest podlaczenie dysku przez usb 2.0 zgodnie ze specyfikacja: USB 2.0: 1.5, 12 lub 480 Mbit/s no to pytanie kolejne trywialne sie rodzi czy film sie nie tnie jak jest np 15 Mbit/s laczny bitrate? bo to jaka predkosc jest to cytujac: "Rzeczywista prędkość przesyłu danych zależy od konstrukcji urządzenia" czyli tak na prawde moze byc ponizej 10 Mbit/s

Edytowane przez kampai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajdzie się....

LG BD 390 - w tej chwili najlepszy stosunek jakości do ceny, oraz najlepsza funkcjonalność na rynku jeśli chodzi o odtwarzacze BD.

start w 18sekund !!! obsługa mkv z napisami srt na bardzo dobrym poziomie, do tego bezproblemowo obsługuje dyski twarde w NTFS (więc nie ma ograniczenia wielkości pliku do 4 GB, tak jak to ma miejsce w LG BD370), do tego DLNA, do tego YouTube, do tego dobre skalowanie do 1080p (porównywalne z PS3).

do tego cena w sklepach internetowych około 1000PLN, zdarza się że i za około 970 PLN się da kupić.

polecam....

możesz też wersję zupełnie budżetową okrojoną z YouTube, Wifi, i z wyjść analogowych dźwięku 5.1 ---> wtedy LG BD 350V za około500 - 600 PL (koniecznie model z literką V, ten bez V nie obsługuje mkv choć jest tańszy około 100PLN) N , ale wtedy mkv tylko z płyt DVD lub DVD DL, a wiadomo że to ograniczenie do 8,5 GB.

lub model pośredni BD 370, ale wtedy mkv tylko z płyt jak wyżej w przypadku BD350V

z bluray-ów pliki w kontenerze mkv obsługują jeszcze kilka modeli BD samsunga (ale jest sporo narzekań, że ta obsługa kuleje), cenowo nawet mniej niż LG.

oraz ostatnio wszedł w to PHILIPS, ale nie wiem jak to się sprawdza w praktyce, poza tym cenowo drożej....

poczekaj na styczniowe wyprzedaże...

pzdr

seb

model lg bd350 posiada na stronie lg upgrade firmaware po ktorym obluguje pliki mkv i napisy w formacie txt. tak samo jak w modelu bd 350v

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sobie radzi z upscalowaniem do HD. Mam materiał MKV ale nie jest to HD. Czy ładnie podniesie jakosc do HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem bardzo ciekawy player Momitsu : BDP-799

jest region free i odtwarza mkv. Playerek testowałem jakiś czas temu, bardzo sympatyczny. Odtwarza mkv i ładnie skaluje. Będzie dostępny w Polsce wkrótce- jak sądzę w w cenie kilkuset złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki, z bardzo dobrym upscalingiem, z obsługą mkv (profil 5.1 odtwarza również) za cenę ok. 450 zł JVC BP1.

Jak wyobrażasz sobie odtwarzacz BD bez obsługi tego kodeka

Normalnie, nie każdy odtwarzacz BD ma obsługę mkv. Jak sama nazwa wskazuje odtwarza BD a inne formaty to wola producenta.

Edytowane przez destructor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.

Który z odtwarzaczy BD itp. poza popcornem a-200, c-200 i dune

obsługuje płyty bluray z dysku, z menu itd.

nie same plik m2ts.

a także płyty DVD

no o mkv już nie wspomnę.

Zależy też mi na tym, aby odtwarzacz miał napęd blu-ray i można było odtwarzać oryginalne i samemu nagrane płyty blu-ray, dvd

chciałbym kupić popcorna c-200 ze względu właśnie na to.

ale troszkę drogo jak dla mnie.

a z części funkcji i tak bym nie korzystał, więc po co przepłacać.

jest coś takiego?

Edytowane przez milosnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby było popcorn nie kosztowąłby tyle ile kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...