Skocz do zawartości
eddiemaiden

Uszkodzone klatki w filmie mkv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Posiadam parę filmów mkv, które na komputerze odtwarzane są bez problemu, natomiast poprzez odtwarzacze HD na telewizorze występują błędy - podobne klatkowanie co w telewizji satelitarnej. Czy można je jakoś "napawić " ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny ,że to wina filmu ? jaki to model telewizora?. Jeśli to telewizor sto lub więcej Hz wyłącz funkcję "motion" i poszukaj nowego oprogramowania na stronie producenta. Czasami niektóre mkv mają zbyt wysokie bitrate i krzaczy się wtedy motion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- czekaj na aktualizacje oprogramowania odtwarzacza lub TV /jeżeli przewidziano/

- sprawdz profil pliku - czy jest odpowiedni /4.0-4.1/

- jest mozliwosc ze procesor jest za słaby /jego wydajność jest "na styk"/ - zle napisane oprogramowanie wpływa niekorzystnie na wydajnosc calego modułu odtwarzacza a przez to i na płynnosc odtwarznia co skutkuje przeskakiwaniem klatek- szczegolnie podczas poziomych panoram kiedy cały obraz w kadrze się zmienia. To samo dotyczy Media Tanków

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze same wróżki ;)

Wy oczywiście wiecie na czym oglada-jaki tv, czym odtwarza?

Po jakiego diabła pisać takie bzdury? Przeciez nie wiadomo ani na czym, ani czym to jest odtwarzane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakiego diabła zabierać głos który nie wnosi NIC do dyskusji ?

Nabijamy sobie licznik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzam film za pomocą odtwarzacza Ferguson Ariva 110 a telewizor to Sony 40L4000.

2 pytania:

1. jak zaktualizować oprogramowanie TV - jestem zielony

2. jak sprawdzić profil pliku - czy jest odpowiedni /4.0-4.1/ - też jestem zielony

z góry serdeczne dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. oprogramowania w tv nie musisz zmieniać, bo to nie ma nic do rzeczy.

2. jest taki program "media info" którym sprawdzisz jaki jest profil.

Film jest nagrany na dysku wewnetrznym w odtwarzaczu, czy odtwarzasz "po sieci" ? Jesli to pierwsze, to plik przegrał sie z błedami, jesli to drugie, to nastepuje przekłamanie w srteamingu (gubi klatki).

Po jakiego diabła zabierać głos który nie wnosi NIC do dyskusji ?

Nabijamy sobie licznik ?

No to teraz juz wiem dlaczego masz napisane tyle postów.

Jakbys wczytał sie w moja wypowiedź, to zauważył byś pewnie, ze za jednym zamachem zapytałem sie autora o to co odpowiedział oraz to , że to Wy nabijacie sobie licznik i wasze wypowiedzi sa bezsensowne. Oczywiscie Ty musiałes dodać sobie kolejna cyferke do licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty musiałes miec ekstra informacje a ja od razu napisałem rozwiązanie - to samo tyczy sie bowiem KAZDEGO spsobu odtwarzania MKV - bez wzgledu na to czy sie odtwarza w telefonie, telewizorze czy czymkolwiek innym.

Nie trzeba miec do tego złotej kuli ani byc wróżką-ale może zasób twojej wiedzy na ten temat jest na tyle skromny że przychodzą ci do głowy tylko takie skojarzenia?

BTW jeszcze nigdy plik cyfrowy "nie przegrał mi się z błedami" - a mam już 20 lat doswiadczenia w pracy z komputerami

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy odtwarzane są "po sieci". Co do progamu mediainfo to na dole wyniki - jak je zinterpretować, o które dane chodzi ?

Ogólne

Pełna ścieżka : Shrek.mkv

Format : Matroska

Rozmiar pliku : 4,16 GB

Czas trwania : 1h 30 min.

Całkowita przepływność bitów : 6.616 Kb/s

Zdekodowana data : UTC 2007-11-29 10:34:39

Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.0.2 ('You're My Flame') built on Feb 21 2007 23:40:55

Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo

ID : 2

Format : AVC

Format/Informacja : Advanced Video Codec

Profil formatu : High@L5.1

Ustawienia formatu, CABAC : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy : 11 klatek

Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1

ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC

Czas trwania : 1h 29 min.

Przepływność bitów : 6.036 Kb/s

Nominalna przepływaność : 6.189 Kb/s

Szerokość : 1.920 pikseli

Wysokość : 1.080 pikseli

Proporcje obrazu : 16:9

Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s

Rozdzielczość : 24 bity

Kolorymetria : 4:2:0

Rodzaj skanu : Progresywny

bity/(piksele*ramki) : 0.121

Rozmiar strumienia : 3,79 GB (91%)

Tytuł : H.264

Biblioteka zapisująca : x264 core 54 svn-614M

Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=8 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=hex / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=2 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=6189 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30

Język : Angielski

Audio

ID : 1

Format : AC-3

Format/Informacja : Audio Coding 3

ID kodeka : A_AC3

Czas trwania : 1h 30 min.

Rodzaj przepływności : Stała

Przepływność bitów : 448 Kb/s

Kanały : 6 kanałów

Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE

Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

Rozmiar strumienia : 289 MB (7%)

Tytuł : Polish

Odtwarzanie z dysku USB daje takie same błędy na "po sieci" ;)

Edytowane przez eddiemaiden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz moja pierwsza odpowiedz w temacie i nie szukaj problemów tam gdzie ich nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze o usuniecie tego postu, nie chce mi sie polemizować.

gdybym potrafił rozwiązać swój problem to bym tutaj nikomu głowy nie zawracał a tak to ... sam się usuń

Edytowane przez eddiemaiden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byk pisze Profil formatu : High@L5.1 stąd problem przy odtwarzaniu na playerach. Chyba zaden player nie wspiera profilu 5.1

Proszę wrócić do tematu a nie polemizować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam inne pliki z tym profilem i jest wszystko ok

Przytoczę wypowiedź kolegi @apatch

Profil HP@L.5.1 powinien być standardowo używany przy rozdzielczościach UHDTV rolleyes.gif , natomiast wszystkie oficjalnie dostępne materiały HDTV czy to na nośnikach Blu-ray/ HD DVD czy przekazy satelitarne HD używają kodowania w profilu HP@L.4.1 lub niższym.

Ogólna specyfikacja HP@L.4.1 z pewnymi dodatkowymi ograniczeniami, pozwalająca uzyskać akcelerację sprzętową karty graficznej podczas odtwarzania materiałów x.264 przy uzyciu kodeka Cyberlink H264 Video Decoder, a także zapewniająca sprzętową kompatybilność w stacjonarnych odtwarzaczach typu NMT, takich jak : Popcorn Hour, Dune HD, iStar …

Chociaż wymienione wyżej modele za sprawą najnowszej wersji firmware wspierają także kodowanie o profilu HP@L.5.1 to jeśli mamy do wyboru wybóru kilka wersji re-enkodów bezpieczniej jest wybrać wersję o profilu HP@L.4.1.

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdybym potrafił rozwiązać swój problem to bym tutaj nikomu głowy nie zawracał a tak to ... sam się usuń
to nie było do Ciebie, tylko do moderatora/administratora. To Ich prosiłem o usuniecie mojego postu, a polemizować nie chce mi sie z @moborem.
Jak byk pisze Profil formatu : High@L5.1 stąd problem przy odtwarzaniu na playerach. Chyba zaden player nie wspiera profilu 5.1

ja mam wiele plików o tym profilu (High@L5.1 oraz różne framerate) i wszystkie sa odtwarzane bez problemu na tvix'ie 6500A

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odtwarzasz za pomocą fergusona, to wina jego oprogramowania ,a nowe znajdziesz tutaj: http://www.ferguson-digital.eu/pl/download.html?func=select&id=101 ściągnij firmware ,zainstaluj a wszystko powinno być ok. Napisałeś ,że odtwarzasz po sieci, rozumiem ,że po kablu... bo wifi może być zbyt wolne do hd. Slawko... przegrać z błędami? hehehe nigdy w ciągu moich piętnastu lat walki z komputerami nie przegrało mi się nic z błędami, NO oprócz kaset do Zx spectrum ...dawno się tak nie uśmiałem :lol: . Jeśli już to sam materiał może zawierać błędy powstałe w trakcie kodowania z którymi nie radzi sobie Ferguson, nowe oprogramowanie najpewniej rozwiązuje problem.

Myślałem na początku,że odtwarzasz bezpośrednio na tv, więc z tond mój pierwszy post.W tym wypadku nie trzeba zmieniać oprogramowania w tv choć czasami warto jeśli się pojawia na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slawko... przegrać z błędami? hehehe nigdy w ciągu moich piętnastu lat walki z komputerami nie przegrało mi się nic z błędami,
A mnie sie udało. było to po usb. Przegrywałem film z kompa na tvix'a. Nie wspomnę o przegrywaniu plików na pendrive'a, Zresztą nie tylko ja miałem takie problemy. Inne osoby też(inny komputer, inny pendrive, inny windows, inna osoba). Potrafię nawet ściągnąc plik z sieci który tez ma błedy(np. plik filmowy) niby wszystko ok, system widzi, player widzi, mediainfo widzi, nic nie wskazuje , ze plik zawiera błedy, a jednak podczas odtwarzania albo sie zatrzymuje, alboklatkuje, albo cos innego. Powtórne sciągniecie tego samego pliku, z tego samego źródła sprawę załatwia.

Nie pisałbym takich bzdur w/g was, gdybym sie z tym nie spotkał.

Mozecie się śmiać, doszukiwac innych teorii spiskowych, ale wiem co piszę i wiem z czym sie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze źródła: http://www.fergusonsklep.pl/25848,Ferguson...Player-110.html

Obsługiwane kodeki wideo

..........

H.264

- BP@L3

- MP@L4.0

- HP@L4.0

- HP@L4.1

- częściowo HP@L5.1 (z wyjątkiem wysokich bitratów oraz 16 i więcej referencyjnych ramek)

Hmm.. 6Mbit to wysoki bitrate??

Edytowane przez sirdaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- częściowo HP@L5.1 (z wyjątkiem wysokich bitratów oraz 16 i więcej referencyjnych ramek)

Tak jak wspomniałem wcześniej, chyba żaden player HD nie ma pełnego wsparcia dla profilu HP@L5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co ci pełne wsparcie? Plików w pełnym profilu 5.1 jeszcze długo nie ujzysz. 16 klatek referencyjnych to mało?? Nie wiem tylko co autor miał na myśli z "wyjątkiem wysokich bitratów", ile dla niego to wysoki bitrate..

A może ta specyfikacka z 5.1 to marketingowa ściema. Może chodziło o 16 ref @720 :)

Edytowane przez sirdaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli odtwarzasz za pomocą fergusona, to wina jego oprogramowania ,a nowe znajdziesz tutaj: http://www.ferguson-digital.eu/pl/download.html?func=select&id=101 ściągnij firmware ,zainstaluj a wszystko powinno być ok. Napisałeś ,że odtwarzasz po sieci, rozumiem ,że po kablu... bo wifi może być zbyt wolne do hd. Slawko... przegrać z błędami? hehehe nigdy w ciągu moich piętnastu lat walki z komputerami nie przegrało mi się nic z błędami, NO oprócz kaset do Zx spectrum ...dawno się tak nie uśmiałem :) . Jeśli już to sam materiał może zawierać błędy powstałe w trakcie kodowania z którymi nie radzi sobie Ferguson, nowe oprogramowanie najpewniej rozwiązuje problem.

Myślałem na początku,że odtwarzasz bezpośrednio na tv, więc z tond mój pierwszy post.W tym wypadku nie trzeba zmieniać oprogramowania w tv choć czasami warto jeśli się pojawia na stronie producenta.

Mam wgrane to oprogramowanie do fergusona a problem dotyczy 3 filmów na 30 więc prawdopodobnie są źle zakodowane - myślałem żę możńa to jakoś "poprawić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz więc powiedzieć, że inne filmy 1080p z więcej niz 4 klatkami referencyjnymi chodza bez problemu?

Edytowane przez sirdaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegraj film jeszcze raz ze źródła z którego przegrałeś pierwotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...