Skocz do zawartości
jester1960

Subwoofer Klipsch RSW-10d czy RT-10d?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Szanownych kolegów o radę w wyborze subwoofera,który ograniczył sie do dwóch modeli Klipsch'a; mniejszy RSW-10d i większy RT-10d.Niestety w miejscu gdzie mieszkam nie mam możliwości odsluchu na żywo.Wierzę,ze niektorzy z Kolegów mieli tą przyjemność i mogą podzielić się swoimi uwagami.Osobiście preferowałbym kupno RSW-10d,ktory jest mniejszy i bardziej ustawny ale czy nie warto dołozyc ok 1tys. i kupić mocniejszy o 200W? Mój pokój ma 20m2 i nie mieszkam w bloku,czyli można poszaleć...Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,Janusz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak RSW-10d ale wiem jak gra RT-10d bo mam go osobiście. Mój pokój to 17 m2 i powiem szczerze że chatą trzęsie . Ma niesamowitą moc i głębie basu. Sam chciałem kupić coś do 2 tyś ale jak nadążyła się okazja zakupu rt10d za 2900 zł ze sklepu to go pobrałem. O ile się nie mylę rsw-10d ma Gmeru to coś może się więcej wypowiedzieć który gra lepiej a w zasadzie czy warto dopłacać bo rt10d na pewno gra lepiej. Gmeru słyszał w akcji rt10d więc może je porównać obiektywnie. Nie mniej jednak za 2500 czy nawet 5 tys jak kosztuje nowy rt10d jest wart tych pieniędzy bo wymiata totalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba to bydlaki. Wszystko zależy za ile. Jak pamiętam lipa_ml kupiłeś go w super cenie i nie było nad czym się zastanawiać. Też bym go kupił i miał już na przyszłość do większego lokum. Jednak przy takim metrażu (17 to naprawdę mało jak na taki sub.... ) to zastanawiałbym się nawet nad RSW. Takie suby pokazują moc przy dużych pomieszczaniach. Sam wiem, że nawet do 3/4 go nie kręcę bo przecież to jest masakra ; ) Onkyo mi go automatycznie mocno wyciszył. No i RSW jest mały..... rzadko się zdarza taki sub, tak zbudowany. Bardzo specyficzny. Na podłodze potrafi coś zadrgać w nim dlatego lepiej by na czymś stał.... to chyba jest jakiś minus tej budowy.

Ale fajne jest to, jak gra bas w tych subach. Niski, mocny, mięsisty ; ) Ale to trzeba iść na testy i posłuchać by zrozumieć. Suby warte tej kasy za ile stoją. Drogie ale mocne jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie koło 20. Ale wiem, że jak będę zmianiał to sub zostanie ten sam ; ) bo jak mówię: wiem dobrze, że jest za mocny na takie pomieszczenie ale za to jak gra bas... naprawdę dobry sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno burzy ściany i wywołuje trzęsienia ziemi, w bloku zakazany :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno burzy ściany i wywołuje trzęsienia ziemi, w bloku zakazany :lol:

no tak tylko on nie kosztuje 2,5 tys złotych tylko dwa razy więcej a kolega pytał o suba z ceną do kupienia za 2,5 tys a nie cennikową 5 tyś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym to konkretnie miejscu autor tematu wskazał, że szuka suba w kwocie do 2500 zł ? Jakoś nie mogę znaleźć tego.

O ile dobrze zrozumiałem to autor zastanawia się nad dwoma subami Klipscha - tańszym RSW-10d za ok. 3500 zł. lub większym i droższym RT-10d za ok. 5000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w którym to konkretnie miejscu autor tematu wskazał, że szuka suba w kwocie do 2500 zł ? Jakoś nie mogę znaleźć tego.

O ile dobrze zrozumiałem to autor zastanawia się nad dwoma subami Klipscha - tańszym RSW-10d za ok. 3500 zł. lub większym i droższym RT-10d za ok. 5000 zł.

Dzięki Marl za info o tym klocku ze stajni Paradigm'a.Poczytałem troszkę recenzji;są b.pozytywne.Mimo,ze zaprzestano juz produkcji tego modelu{stąd 50% ceny},jest to niewątpliwie okazja.Gdybym mial większa chatę to ...kto wie.Ale i tak mi namieszałeś oczywiście w pozytywnym słowa tego znaczeniu.Oj, :rolleyes: będę się bardzo głęboko zastanawiał.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej kupowac suba z wieksza membrana w tym wypadku 12 calowa a jak chodzi o te waty to lepiej sprawdzic jaki jest faktyczny pobor mocy Zobacz sobie tego suba rw-12 350/825W i pracuje juz od 24hz czyli tak jak rsw-10d a kosztuje 1k mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w którym to konkretnie miejscu autor tematu wskazał, że szuka suba w kwocie do 2500 zł ? Jakoś nie mogę znaleźć tego.

O ile dobrze zrozumiałem to autor zastanawia się nad dwoma subami Klipscha - tańszym RSW-10d za ok. 3500 zł. lub większym i droższym RT-10d za ok. 5000 zł.

A no widzisz zmienił trochę opis w pierwszym poście bo był link do aukcji gdzie Rt kosztował 2500 zł powystawowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem Servo 15v2,szczerze go polecam.Natomiast bardzo śmieszą mnie recenzje z netu,że niby ten sub jest "burzycielem ścian" itp. oczywiście nie neguję takich recenzji,natomiast chcę sprostować jedno,mianowicie żeby Servo stał się podczas osłuchu "burzycielem ścian"musi być ustawiony dużo za głośno niż powinien być w rzeczywistości,krótko mówiąc prawidłowo ustawiony Paradigm Servo wcale nie jest bezsensownym burzycielem,wręcz przeciwnie potrafi zagrać bardzo wyrafinowanym jak na suba basem,w muzie niby go nie słychać i wydaje się że nie działa ale jest to tylko złudzenie,w filmach podobnie ale tylko do momentu kiedy jest coś nagrane(impuls basowy)w kanale LFE.

Wszystko przy tak ustawionym subie zależy od tego jak została nagrana ścieżka np.filmowa,jeżeli w pewnym momencie ma być odczuwany mocny wstrząs(rzadko)to czuje się go całym sobą,jeżeli ma być słyszalny delikatny pomruk tak też jest odtworzony,nie ma bezsensownego drżenia całego pokoju przy byle zamknięciu np.drzwi od samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem posiadaczem Servo 15v2,szczerze go polecam.Natomiast bardzo śmieszą mnie recenzje z netu,że niby ten sub jest "burzycielem ścian" itp. oczywiście nie neguję takich recenzji,natomiast chcę sprostować jedno,mianowicie żeby Servo stał się podczas osłuchu "burzycielem ścian"musi być ustawiony dużo za głośno niż powinien być w rzeczywistości,krótko mówiąc prawidłowo ustawiony Paradigm Servo wcale nie jest bezsensownym burzycielem,wręcz przeciwnie potrafi zagrać bardzo wyrafinowanym jak na suba basem,w muzie niby go nie słychać i wydaje się że nie działa ale jest to tylko złudzenie,w filmach podobnie ale tylko do momentu kiedy jest coś nagrane(impuls basowy)w kanale LFE.

Wszystko przy tak ustawionym subie zależy od tego jak została nagrana ścieżka np.filmowa,jeżeli w pewnym momencie ma być odczuwany mocny wstrząs(rzadko)to czuje się go całym sobą,jeżeli ma być słyszalny delikatny pomruk tak też jest odtworzony,nie ma bezsensownego drżenia całego pokoju przy byle zamknięciu np.drzwi od samochodu.

Fajnie,żę swoja opinię wyraża użytkownik Paradigm'a.A jaki jest jego pobór prądu z sieci? Nie mogę się tego doszukać.Pozdro. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam sklep, który podałem odnośnie Servo, ma w ofercie również model DSP 3400, razem z przesyłką wychodzi ok 2200 zł. W polsce nowe chodzą po ok 3500 zł. Sam się nad nim zastanawiam. Opinie ma dobre i pewnie nie bierze tyle prądu co Servo, który ma ponad 1000W RMS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Servo pobiera(pewnie w szczycie) z sieci 1500W,a moc jaką posiada(na papierze) to 1200W RMS w szczycie ma dochodzić nawet do 4500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie Szanowni entuzjaści niskich tonów na temat kabli do subwooferów,nie mówie o zasilaniu ale o polączenie ze wzmacniaczem lub procesorem.Czy jakość kabli ma w tym przypadku duże znaczenie?

Tak na marginesie mam możliwośc kupna Tara Labs RSC Sub (RCA 2m) za 160 USD i nie wiem czy to nie przesada...Znacie ten kabelek? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma takie, że jak miałem tani to miałem słyszalne buczenie z saba w stanie spoczynku. Zmieniłem na lepszy (mega hiper super :) ) i już go brak. I chyba głównie o takie rzeczy chodzi.... bo niby co ma być lepsze? Wystarczy, że sam sub jest mega ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skusiłem się na DSP 3400 od sprzedawcy z angielskiego ebaya. Doszedł po 5 dniach. Początkowo grał słabo, ale po kilku godzinach dźwięk zaczął nabierać właściwego brzmienia. Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równiez zdecydowałem się na zakup w Sevenoaks Sound and Vision.Od 2tyg.wygrzewam Servo 15v2.Od strony muzycznej to High-and.Ma niestety jedna wade.Bardzo czuły na śmieci w sieci (słychać trafo).Wymaga b.dobrego okablowania.Znakomicie sprawdza sie w SACD 5.1 i DVD-Audio.

Edytowane przez jester1960

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezły ruch im się zrobił do Polski ;) Też się zastanawiałem nad Servo ale jednak szkoda było mi kasy więc wziąłem dwa razy tańszego DSP 3400, tym bardziej, że głównie oglądam filmy, a jak słucham muzy to raczej mp3. Sub zaczyna się powoli wygrzewać. Odnośnie muzyki to do szybszych kawałków nie bardzo się nadaje, jest zbyt wolny, natomiast wolniejsze utwory np 50 Centa brzmią całkiem nieźle. Ten sub jest raczej stworzony do kina. Jeżeli ktoś nie mieszka w domu to niech się dobrze zastanowi, bas strasznie się roznosi. Mieszkam w bliźniaku, ale na szczęście obok jest rodzina więc zbyt często nie dzwonią bym ściszył :D

Co do ceny to kosztował mnie ok. 2100 z wysyłką więc cena rozsądna. U nas chodzą po ok. 3500 zł. i tyle to on nie jest wart. Wolałbym dopłacić trochę i kupić takie dwa za granicą. Albo jedno Servo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...