Skocz do zawartości
tomalos

XBMC - problemy i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że nie długo składam HTPC sobie zacząłem testować sobie oprogramowanie. Oprogramowanie testuje na lapku HP (1.9 x 2, 2.5GB DDR, 160GB, Ge-force 8400 Gs) system windows7 ultima-te plus aktualizację.

Zainstalowaną mam wersję najnowszą wersję plus skin Media Stream Re dux Mod. Powiem że świetna sprawa z tym oprogramowaniem jest - do oglądania nawet na lapku program jest genialny ;] bo mamy wszystko opisane i pod ręką i pilota sobie przełączam to na co chcę.

Dobra a teraz to co zauważyłem: pierwszą sprawą która jest mi dziwna - zostawienie włączonego samego programu (nic nie odtwarza, nic nie pobiera) i mam 10% obciążenie procesora .... - dziwna sprawa. Czy ktoś ma też tak ? czy może nie zauważyliście ?

Kolejna sprawa

To już chodzi mi o katalogowanie filmów.... SCRAPERY - czemu program samemu nie dołącza tych informacji do filmu (tylko samemu) muszę ich szukać i dodawać... - mimo że skonfigurowałem skąd ma pobierać i określone zostało że to jest katalog z filmami. Z muzyką jest podobnie...

Kolejne moje pytanie: dotyczy dodatków: zainstalowany jest taki dodatek SVN REPO INSTALER dzięki któremu dokładam sobie jakieś tam skypty i pluginy. Dodałem Youtube, tetris .. lecz one nie chcą działać ?

Z dodatków Wideo:

Google Wideo- wyskakuje bład skyptu wideo

Justin.tv - znajduje filmy .. lecz za ich nie otworzy..

NBA - działa i to pięknie ;]

Może ktoś z was na początku obcowania też miał z tym takie problemy ... i może wie jak to teraz konfigurować albo wie gdzie jakieś opusy można normalne znaleźć.

Inną sprawą która mnie bardzo zastanawia - to czy do tego urządzenia mogę doinstalować jakieś inne programy i urządzenia. Np kartę satelitarną która bedzie w HTPC, zainstalować pilota plus konfiguracja przycisków. Albo czy zainstalowanie jakiejś przeglądarki do stron WWW, dodanie ulubionych internetowych stacji radiowych.

PRoszę o jakieś odpowiedzi.. tych osób które mają z tym dłuższą styczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Postaram się odpowiedzieć na kilka Twoich pytań.

1. Program rzeczywiście obciąża procesor nawet po samym włączeniu, więc to nie tylko u Ciebie tak jest.

2. Co do Scraperów, ja u siebie w zakładce VIDEO definiuje jaki typ mediów jest w danym folderze (np Filmy, Seriale), zaznaczam automatyczna aktualizację przy włączeniu i pobiera samo wszystkie informacje. Jeśli tak się nie dzieje za pierwszym razem, to naciskam C na danym folderze i daje Aktualizuj bibliotekę

3. Skrypty mają to do siebie, że czasami działają a czasami nie. Przyczyn może być wiele, być może SKIN którego używasz nie obsługuje danego skryptu. U mnie youtube nie działał np na skórce ALASKA, a na Transparency działał jak należy. PS: Polecam Ci świetny skrypt OpenSubtitles_OSD (pod warunkiem że Twoja skóra go obsługuje, nie wiem bo jej nie używałem). Służy ona do automatycznego pobierania napisów.

4. Co do doinstalowywania innych programów, to jest różnie. Kiedyś chyba był jakiś projekt odnośnie telewizji w XBMC (bądź przez jakiś inny program) ale nie interesowałem się tym.

Co do pilota, to sam używam, takiego od karty tv + program Girder. Działa nawet nieźle, ale inne piloty, np takie z odbiornikiem na USB (np pilot od Microsoftu Media Center) działają bezpośrednio z programem, bez potrzeby instalacji innego softu.

Co do stacji internetowych, to w poprzednich wersjach programu można było dodać linki bezpośrednio w programie, ostatnio coś zmieniono i nie mogę dojść do tego, jak to zrobić. Zamiast tego używam skryptu Navi-X (albo jakoś tak) w którym można odtwarzać masę stacji radiowych z Shoutcasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(mój problem)

Z utęsknieniem czekałem na wersję finalną (9.11) i :

Skasowałem z Pena betę2, a okazało się ze nie mogę teraz wgrać z płyty finalnej.

Dochodzi do punktu instalacji i na tym koniec (nie kopiuje plików na pena).

Zna ktoś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej dlatego że ściągnęliście skopaną wersje, była o tym mowa na stronie głównej projektu. Dziś jest już poprawiona wersja na serwerze, spróbujcie teraz ściągnąć i zainstalować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, właśnie mi pokazuje 47% kopiowania plików.. :)

Jak dodać do Pena USB dyski NTFS (wersja RC1/Beta widziała, a teraz zonk)?

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj

Postaram się odpowiedzieć na kilka Twoich pytań.

1. Program rzeczywiście obciąża procesor nawet po samym włączeniu, więc to nie tylko u Ciebie tak jest.

3. Skrypty mają to do siebie, że czasami działają a czasami nie. Przyczyn może być wiele, być może SKIN którego używasz nie obsługuje danego skryptu. U mnie youtube nie działał np na skórce ALASKA, a na Transparency działał jak należy. PS: Polecam Ci świetny skrypt OpenSubtitles_OSD (pod warunkiem że Twoja skóra go obsługuje, nie wiem bo jej nie używałem). Służy ona do automatycznego pobierania napisów.

1. Sprawdziłem to dokładnie - średnie obciążenie przez XBMC wynosi około 8-9% procesora ... przy gołym nic nie odtwarza ... nic się nie dzieje jest tylko włączone. A co ciekawe włączyłem odcinek Housa i obciążenie średnie wynosi na poziomie 5%.

Czy to może tak pupę dają mu animację pogody ?

3.Zainstalowany mam ten skrypt open ... odnośnie konfiguracji jego już wiem wszystko.

Lecz na stronie jest dostępna 1.44 a ja posiadam 1.3 .. i mimo próby aktualizacji .. przez SVN ... nie znajduje jej może ktoś wie czemu ?

Edytowane przez tomalos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że jestem świeży w uzytkowniu XBMC

Ja mam zintegrowaną nvidie 9400 (MB - GA-E7AUM-DS2H) i mi w idle (czyli np. ekran startowy, ten z menu wyboru FILMY, POGODA, etc) , przy wyświetlaniu na 37' LG LCD zjada prawie 100% procka! Wiec i tak masz mały problem jak jest to tylko 8-9%. (ja rozwiazania swojego szukalem, ale na forach i znalazlem tylko 2 sposoby zeby choc troche zredukowac to obciązenie - mam do 70% w idle w tym momencie). Zaznaczam, że przy puszczonym jakimkolwiek filmie wykorzystanie CPU spada do max.10-15, w zależności od materiału filmowego.

Bluray XBMC obsługuj z moich doświadczeń połowicznie - tzn. bez menu płyty, można sobie przegladanąc katalog STREAM i stamtad odpalić wybrany plik mts. No chyba ze sa jakies wtyczki ktore rozbudowuja XBMC do pelnej obslugi. Ja do BR używam innego softu w każdym razie...

---------------edycja-------------

Okazało się że ratunkiem na 100% w idle była reinstalka XP (przed chwilą wykonana) i zainstalowanie na świeżo wszystkiego. teraz nie dobieja do 10% nawet. Nie polecam instalowanie nowej wersji XBMC na starą plus dodatkow jakieś paczki kodeków - bp to była chyba przyczyna tego obciążanie CPU

Edytowane przez jarekte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mam XBMC już ponad pół roku i większość problemów udało mi się rozwiązać prócz dwóch hmm, trzech ;)

A mianowicie jak zmusić by odtwarzał muzykę zapisaną jako DTS ?

muzę mam albo w osobnych plikach Wav albo w obrazie płyty CD. (tu jest drugi problem) Nie potrafię "zmusić" XBMC by ten obraz zauważył.

1. może ktoś potwierdzić, że DTS u niego działa (przez pass-thru).

2. co zrobić by obrazy były widoczne ? (czy obraz musi mieć .cue ? jeśli tak, jak taki plik wygenerować ?)

3. Scrapper'y czasami się mylą w pobieraniu info o muzyce/filmach - to normalne. Zakładając że wyszła nowsza wersja scrapper'a jak zmusić XBMC, by przeszukał raz jeszcze całą bazę muzyki/filmów i nadpisał poprzednie wersje ? ew. - chyba prostsza akcja: jak wykasować bazę ?

XBMC (camelot) mam postawione na ubuntu (karmic), choć pewnie w/w problemy nie są związane z systemem.

pozdrawiam,

Malin

=============

XBMC na Ubuntu na Atomie

Edytowane przez nilam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nilam

Jak ustawiłeś aby mieć dźwięk na wszystkich głośnikach? Mi jak robiłem test za pomocą pliku xbmc_aac_test.mkv lub xbmc_dts_test.mkv, to gadają tylko przednie głośniki i centralny.

Też mam postawione to na ubuntu i atomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SARACEN,

są dwie możliwości:

1. ustawiam HDMI / HDMI w opcjach audio-out, (ustawiam dźwięk: cyfrowy, a HDMI wpisuję odpowiednio dla pass-thru i muzyki) - wtedy nie możesz stosować cross-fader'a, czyli to musisz wyłączyć (inaczej będziesz miał co drugi dźwięk ;) )

2. tworzysz plik .asoundrc jak w tym przewodniku: WIKI - SPDIF, (wiki jest dla SPDIF, ale dla HDMI też działa) a potem zmieniasz wyjście dźwięku na "custom" i wprowadzasz: "plug:dmixer".

a resztę załatwia Onkyo.

Edytowane przez nilam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zainstalowałem XBMC po raz pierwszy i mam taki problem że nie mam w ogóle obrazu.Ani z dvd ani divix.Mam tez wtyczke Apple movie trailer i też nic.Dźwięk jest ale zamiast obrazu jest biały ekran w panoramie.Pewnie sprawa błacha ale juz wszystkiego próbowałem i nic.

Proszę o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nilam

1. ustawiam HDMI / HDMI w opcjach audio-out, (ustawiam dźwięk: cyfrowy, a HDMI wpisuję odpowiednio dla pass-thru i muzyki) - wtedy nie możesz stosować cross-fader'a, czyli to musisz wyłączyć (inaczej będziesz miał co drugi dźwięk :rolleyes: )

a resztę załatwia Onkyo.

Mam tak ustawione. Gdzie wyłączyć tego croos-fader'a?

I tak kontrolnie zapytam się, czy Onkyo popranie interpretuje dźwięk. Jak puszczam dźwięk DTS 5.1 to Onkyo pokazuje mi "Neo:6", a jak AC3 5.1 to "PLIIx Movie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crossfader'a możesz wyłącvzyć w Ustawienia/Muzyka/Odtwarzanie -> nakładanie utworów.

Onkyo (mój model) rozpoznaje i pamięta ustawienia dla różnych wejść audio. i ja mam np. dla mp3 (w filmach jak i w muzie) -> all ch. stereo, zaś dla DolbyDigital 5.1 -> THX cinema. czyli analog sobie leci w stereo, zaś pass-thru w THX. przy czym przy DD5.1 wyświetla mi się na onkyo: [][]digital na czerwono

Te Twoje tryby to działają tylko w analogu - na pewno nie świeci Ci się przy nich [][]digital na czerwono. Konkluzja -> albo nie masz prawidłowego DD5.1 w filmie, albo onkyo dostaje to już zdekodowane.

aha - sprawdź jeszcze, jeśli masz ubuntu a nie wersję Live!, czy masz wyjście dźwięku (w systemie) ustawione na digital, czy na jakiś analog. Pamiętam kiedyś, że gdy było w systemie "digital" wtedy były problemy z XBMC i digitalem (pewnie system blokował). Powinno być na analog.

@Nilam

Mam tak ustawione. Gdzie wyłączyć tego croos-fader'a?

I tak kontrolnie zapytam się, czy Onkyo popranie interpretuje dźwięk. Jak puszczam dźwięk DTS 5.1 to Onkyo pokazuje mi "Neo:6", a jak AC3 5.1 to "PLIIx Movie".

Edytowane przez nilam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XBMC ma zainstalowane z wersji XBMCLive 9.11. Jest czerwony znaczek [][]D jak puszczam dźwięk DTS, a dodatkowo jak przełączę na Neo:6 Chan to świeci się czerwona ikona dts.

Crossfader mam wyłączony. Dźwięk przestrzenny już jest jak puszczam próbkę xbmc_dts_test.mkv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym może tkwić problem.

Posiadam ZOTAC IONITX-A-E czyli atom 330 gforce 9400 2gb ram i dysk sata

Zainstalowałem Camelot/xbmc-9.11-live-repack.zip na dysku i wszystko śmiga pięknie obraz ściągniętego Bluray do testu 40GB chodzi rewelacyjnie bez przycięć itp mkv i inne formaty, brakowało mi jedynie jakiejś przeglądarki www, torrent clienta i jdownloadera.

Wrzuciłem Windowsa XP na niego zainstalowałem Camelot xbmc 9.11 wersję pod windowsa, pościągało przy instalacji Directx SDK cały proces przebiegł poprawnie, wszystko działa lecz nie do końca płynnie, obraz bluray filmu tnie strasznie, w mkv widać moim zdaniem co jakiś czas przyspieszenia postaci.

Czy muszę posiadać jakieś kodeki w systemie windows xp? i wtedy odpalona spod XP aplikacja XBMC będzie działać prawidłowo bez przycięć czy całkiem gdzieś indziej tkwi problem. Gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy można ustawić XBMC tak żeby pobierał okładkę do filmu z folderu ? np: mamy folder C:\Filmy\Animacja\ i tu --> Auta.mkv i Auta.jpg

chodzi mi o to że pobieranie okładek mam ustawione z filmweb.pl ale okładki które program pobiera są w niskiej rozdzielczości a na tej stronie filmweb.pl są również w wysokiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej_27

Dla okładki, plik nazwij: folder.tbn

Dla tła: fanart.jpg

@Bzyku211

XBMC w systemie windows nie ma akceleracji sprzętowej dla odtwarzania

filmów HD. Będzie ona dostępna od następnej wersji.

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jest w takim razie może wiecie jak ustawić XBMC żeby pobierał okładki z filmweb.pl w dużej rozdzielczości

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
XBMC ma wspomaganie sprzętowe dla filmów HD

kompilacja Pan Tiben20 - http://passion-xbmc.org/gros_fichiers/xbmcdsplayer/index.php

Ok, oficjalnie będzie obsługiwała od następnego stabilnego wydania.

Nieoficjalne kompilacje umożliwiają to wcześniej :)

Co do filmweb.pl, to chyba byś musiał się zwrócić do twórcy scrapera:

http://xbmc.org/forum/showthread.php?t=248...ghlight=filmweb

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że wersja XBMCSetup-Rev27307-dx.exe która ukazała się 31.01.2010 będzie dawała radę zainstalowałem ale obraz bluray tnie pod windą XP nadal ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...