Skocz do zawartości
Trafaret

Pomoc w doborze sprzętu wysokiej jakości.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

jak wielu z nas stwierdziło - "całe szczeście, że trafiłem na to forum". Chciałbym zwrócić się z pomocą do maniaków telewizji HD :P. Mianowicie w przeciągu najbliższych 3 miesięcy, prawdopodobnie na gwiazdkę, zamierzam kupić bardzo nowoczesny telewizor wraz z odtwarzaczem. Będąc przezornym zacząłem interesować się tym już jakiś czas temu. Żeby nie utrudniać Wam zadania powiem tak:
- nie mam żadnych konkretnych modeli telewizorów na uwadze aczkolwiek oglądałem nową serię Sony X.
- ze względów mieszkaniowych wielkość TV powinna oscylować w granicach 40''
- w przyszłości zamierzam kupić kamerę HD i oglądać nagrane na niej filmy na nowym telewizorze
- budżet jaki przeznaczam na TV i odtwarzacz powinien zamknąć się kwotę ok 18.000 PLN

Liczę na profesjonalną pomoc i z góry bardzo serdecznie dziękuję. Czekam na posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż tu można na chwilę obecną doradzić ? :P

LCD 46``SHARP XD1E + HD DVD Toshiby HD-XE1

3.200 + 800 EURO = 4 000 , więc zostanie jeszcze na parę filmików ! :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie. Jaki format będzie następcą DVD? Czy będzie to HD DVD czy też Blue-Ray i czy są odtwarzacze, które odtworzą oba te formaty? W co zainwestować?

I jeszcze a'propos telewizorów - czy obraz wyświetlany z normalnej anteny dachowej będzie dobrej jakości? Słyszałem, że większość telewizorów LCD wyświetla tzw. kaszanę ze źródła jakim jest antena analogowa.

Szczerze mówiąc nigdy nie miałem styczności z marką Sharp, a mam takiego "focha", że lubię mieć sprzęt w domu jednej firmy. Czy posiadacie informacje, że w przeciągu najbliższych 3 miesięcy półki sklepowe wypełni jakiś godny konkurent dla Sharpa ze stajni Toshiby, Samsunga czy też Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Twojej odpowiedzi jest mnóstwo niekonsekwencji.
skoro mówisz, że się nie znasz i prosisz o poradę, BoDeX podał Ci najlepszą opcję, a Ty mówisz, że moż jednak Sony, Samsung......

To po co pytasz?

Odpowiadam:

1) następcami DVD są właśnie te formaty : Blu-ray i HD-DVD.
Nie będzie raczej tak, że jeden, albo drugi, tylko oba na raz.
To tak samo jak z DVD-Audio i SACD, obydwa cały czas funkcjonują równolegle.

2) Sygnał z anteny dachowej naziemnej wcale nie musi być zawsze zły. Wszystko zależy od tego jak daleko jest nadajnik od Ciebie. Może się okazać, że nie będzie różnicy między naziemną a z satelity z tunera cyfrowego w PALu.
Natomiast faktem jest, że sygnał w PAL, niezależnie od tego czy z anteny naziemnej czy z satelity, ekrany LCD wyświetlają najgorzej. Plazmy radzą sobie lepiej, a tradycyjne CRT najlepiej.

3) W ciągu 3 miesięcy nie będzie godnego konkurenta dla Sharpa. Sharp odsadził konkurencję baaaaardzo daleko.
Poza tym 46XD1 będzie znacznie tańszy niż Sony, czy Samsung i z kontrastem 2000:1 oraz czasem reakcji matrycy 4 ms nie ma konkurencji.
No ale to Ty wybierasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam a gdzie miejsce na część audio?? Przeciez lepiej kupic TV za 5000 zl /np. KDF Sony 50"/ i porządne audio! Kolumny, subwoofer, amplituner, kable... Samo DVD i TV? To chyba jakiś żart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli interesuje cię TV o b.dobrym obrazie dla SD i HD to polecam wizję lokalna z 37PF9731.Dodatkowe zalety to czytnik kart 7w1 ,USB z którego możesz odtwarzać .jpg /zdjęcia z Canon 350D wyglądają super/,pliki video .avi.Jest także wbudowany port Ethernet poprzez który możesz robić streming z PC.Dzięki ClaerLCD sygnał SD w PAL telewizor wyświetla 120HZ a NTSC 75HZ .Popularny i fascynujący parametr jakim jest czas reakcji matrycy to 3 ms .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]AreckiW[/b] - z pomocy BoDeX`a jestem bardzo wdzięczny i za to dziękuję. Ale oboje wiemy, że każdy ma inne doświadczenia zatem staram się z lekka ukierunkować wypowiedzi. Wydatek tak poważnej kwoty czasem lepiej odłożyć o 2-3 miesiące i kupić coś dużo lepszego. Stąd moje pytanie odnoście ewentualnych konkurentów Sharpa np. Samsunga M71, który wymieniany był na forum, Toshiby bądź Sony. Po prostu szukam swoistego złotego środka. Z kolei plus/minus tysiąc złotych przy wydatku blisko 20 000 złotych nie robi różnicy.

[b]dominikm[/b] - jak zauważyłeś szukam telewizora i odtwarzacza bardzo wysokiej jakości. Na sprzęt audio przyjdzie jeszcze czas. Nie wszystko można mieć na raz :D

Jeszcze jedna gorąca prośba: czy moglibyście podać mi typy flagowych modeli LCD TV do 46'' Samsunga i Toshiby? Dzięki!

Edytowane przez Trafaret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro zamierzasz kupowac powoli to przemyśl opcję - teraz dźwięk i później wizja - za jakis czas twój telewizor i odtwarzacz bedą warte mniej niz połowę ceny którą wydasz. Na sprzęcie audio 'stracisz' o wiele mniej, a najmniej na kolumnach.

Albo kup plazme Panasonica 37'' lub 42'' za 5000zl (na gwiazdke pewnie bedzie jeszcze tansza) i DVD za 1000zl i tak filmów na hddvd cy bluraya teraz nawet nie ma, a przez najblizszy rok bedzie jak na lekarstwo.

Ale jak chcesz wydac 18000zl zeby obejrzec kilkanascie filmow to twoja sprawa :D


pozdro fitrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='fitrus' date='20.09.2006, 00:58 ']- za jakis czas twój telewizor i odtwarzacz bedą warte mniej niz połowę ceny którą wydasz. Na sprzęcie audio 'stracisz' o wiele mniej, a najmniej na kolumnach.[/quote]


Oooo , a tutaj to wtrącę swoje 3 grosze ! Na swoim przykładzie mogę śmiało odpwiedzieć , że nie ma takiej reguły !
Posiadam wzmacniacz Denona AVC-A1SR , który kosztował 24 000 , a do chwili obecnej nie znalazł się nabywca za "symboliczne" 8 000 !!! :) A głośniki ? Posiadam zestaw THX Ultra 7.2 zakupiony za 14 000 i jakimś dziwnym trafem nie może znaleźć się nabywca za 5 000 ! :) Może to niefart , ale jeśli umiesz sprzedać drożej , to kup to ode mnie i zarób sobie ! :)

Niestety , elektronika tanieje , a sprzęt z najwyższych półek robi to dosyć szybko , poza tym społeczeństwo niezbyt zamożne - stąd taka popularność Mant itp...

Ale jak zauważyłeś , człowiek szuka rozwiązania w miarę "bezkompromisowego" więc nie przeszkadzajmy mu w tym , a pomóżmy !

46`` to nie będzie za wiele - przekona się szybko. Konkurencją mogłaby być plazma PIONKA , ale to raz , że 50`` , a dwa , że dwa razy droższa .... :)
Ten LCD to najlepszy ( i w miarę tani ) wybór spośród konkurencji , no chyba , że coś przeoczyłem !

A napęd ... hmmm ... Toshibę A1 można kupić poniżej 400 $ - więc nie dużo więcej niż za śednie DVD , ale jeśli to ma być TOP , to należaloby poczekać
chwilke i nabyć XA 2 - to będzie referencyjny zestawik . Skalowanie DVD do 1080p spokojnie wynagrodzi niewielki jeszcze zasób płyt HD DVD .

To tak by było na tyle .:)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Trafaret' date='19.09.2006, 10:30 ']I jeszcze a'propos telewizorów - czy obraz wyświetlany z normalnej anteny dachowej będzie dobrej jakości? Słyszałem, że większość telewizorów LCD wyświetla tzw. kaszanę ze źródła jakim jest antena analogowa.[/quote]

Jakosc sygnalu na wejsciu ma niewatpliwie najwazniejsze znaczenie. Jesli podasz sygnal zaszumiony , to aby go wyswietlic na sprzecie cyfrowym , elektronika bedzie go musiala zprobkowac do postaci cyfrowej. Nowoczesny sprzet ma systemy poprawiajace jakosc obrazu, zwiekszajacy ostrosc i szczegolowosc. Jesli te uklady beda dzialac na szumie wprowadzanym przez slaby sygnal , to ostrosci i szczegolowosci nabierze wlasnie zaszumienie obrazu o co przeciez nam nie chodzi.

Jesli z anteny dachowej masz obraz doskonalej jakosci to nie masz sie co zabardzo bac.

W przypadku LCD/plazm dochodzi jeszcze skalowanie obrazu PAL do wyzszej rozdzielczosci wyswietlacza. Jesli 1 punkt obrazu trzeba wyswietlic na np. 1,33 pixela ekranu to niestety wynik bedzie zafalszowany w porownaniu do oryginalu.
Tu pomocne powinny byc wyswietlacze full HD gdzyz pozwola pokazac kazdy punkt z obrazu PAL na 4 pixelach wyswietlacza - czyli bez znieksztalcen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakby ustawić obok siebie Sharpa LC-42 XD1E (LCD) i Pioneera PDP-427XD (plazma)? Który z nich wyszedłby obronną ręką i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Trafaret' date='20.09.2006, 19:09 ']A jakby ustawić obok siebie Sharpa LC-42 XD1E (LCD) i Pioneera PDP-427XD (plazma)? Który z nich wyszedłby obronną ręką i dlaczego?
[right][post="11184"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


no takiego testu jeszcze nie było, bo oba telewizory jeszcze nie są dostępne.
Trudno powiedzieć cokolwiek, ale sądząc z 3 razy lepszej rozdzielczości XD1, wynik pewnie będzie łatwy do przewidzenia.
Chociaż obraz w ruchu można by porównać, ale sam ruch to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='11062' date='19.09.2006, 20:19 ']
następcami DVD są właśnie te formaty : Blu-ray i HD-DVD.
Nie będzie raczej tak, że jeden, albo drugi, tylko oba na raz.
To tak samo jak z DVD-Audio i SACD, obydwa cały czas funkcjonują równolegle.
[/quote]
Jedynie wówczas, jeżeli będzie względna równowaga dwóch formatów na rynku. Jeżeli któryś zdobędzie zdecydowaną przewagę ( nie będzie to z pewnością zależało od walorów technicznych tylko od intensywności i jakości działań marketingowych), wtedy drugi system powędruje do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...