Skocz do zawartości
Rafal111

jak rozprowadzić tv w domu

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy dom, przy budowie rozprowadzilem kable antenowe i sieci komputerowej do każdego pomieszczenia. Teraz szukam rozwiązania aby tv mogła być w kilku pokojach. Czytałem troche ale mało sie znam na tym a zakyp jakiegos Dremboxa za 2000 to chyba bez sensu - lepiej kupic 4 pakiety Cyfry :)

Zwykła antena kierunkowa plus wzmacniacz to tez 270zł i tylko 1,2,tvn i polsat. Zwróci sie po 2 latach a nie wiadomo co bedzie dalej z tv naziemną.

Kiedys miałem cyfre i jakies kody wklepywalem ale to znowu pewnie drogie dekodery trzeba kupowac.

Jest jakies w miare tanie , sensowne rozwiązanie?

Co to jest np spliter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy dom, przy budowie rozprowadzilem kable antenowe i sieci komputerowej do każdego pomieszczenia. Teraz szukam rozwiązania aby tv mogła być w kilku pokojach. Czytałem troche ale mało sie znam na tym a zakyp jakiegos Dremboxa za 2000 to chyba bez sensu - lepiej kupic 4 pakiety Cyfry :)

Zwykła antena kierunkowa plus wzmacniacz to tez 270zł i tylko 1,2,tvn i polsat. Zwróci sie po 2 latach a nie wiadomo co bedzie dalej z tv naziemną.

Kiedys miałem cyfre i jakies kody wklepywalem ale to znowu pewnie drogie dekodery trzeba kupowac.

Jest jakies w miare tanie , sensowne rozwiązanie?

Co to jest np spliter?

przerabialem to wlasnie niedawno i tak:

na dach antena z konwerterem quad oraz antena na naziemna cyfrowa (u mnie tylko na HB)

to wszystko leci do multiswitcha (u mnie 5wejsc/4wyjsc)

z niego do kazdego pokoju kabel sat i kabel do kompa

w kazdym pokoju tuner cyferki, u mnie jeden pvr i dwa fergusony Ariva 200

do tego spliter przewodowy, dzielacy karte C+ i do kazdego dekodera wlasnie takim kablem komputerowym (w kazdym tunerze karta ze splitera)

wszystko smiga az milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...