Jump to content
Sign in to follow this  
darien

AMOI Elite LC32T1E vs. SAMSUNG LE-32R71B

Recommended Posts

Witam Kolegów!
Rozważam aktualnie zakup nowego TV LCD. Zdecydowałem się na w.w. Samsunga, ale poczytałem trochę o odbiornikach firmy AMOI na tym Forum i zainteresowały mnie. Niestety o tym modelu nic nie znalazłem, bo tematy dotyczą większych przekątnych. Doradźcie mi w co zainwestować.
Z góry dziekuję!

...nie skromnie napiszę, że znam i jeden i drugi b.dobrze,
napiszę tak, np zmiana kanału z pilota z TVP1 na TVP2, czyli załadowanie matrycy trwa w czasie, a różnica pomiędzy amoi a samsungiem dochodzi do 1,5s, amoi jest szybszy, w tej technice do krok do przodu jak nie dwa, to tylko przykład , który potwierdza zdecydowanie wyższe zaawansowanie techniczne amoi, a jakość sygnału SD zdedycowanie lepsza na amoi, samsung dzięki dodatkowym filtrom jest przekontrastowany...
pozostaje roztrzygnąć: markowy czy lepszy niszowy produkt

[quote name='darien' date='18.09.2006, 19:01 ']Czy jeszcze ktoś mógłby wtrącić swoje 3 grosze??
[right][post="10936"][/post][/right][/quote]

a ja zadam troszeczke inaczej co lepsze? powyzszy AMOI czy nowy samsung le32n71b, a moze le32m71b?:P

[quote name='rozdam' date='18.09.2006, 19:41 ']a ja zadam troszeczke inaczej co lepsze? powyzszy AMOI czy nowy samsung le32n71b, a moze le32m71b?:)
[right][post="10941"][/post][/right][/quote]

Teraz mi zamieszałeś :P Sprawdziłem wersję le32n71b i ma to co mnie szczególnie interesuje - Złącza: HDMI x2. Jedno pod ITI, drugie pod DVD SAMSUNG HD 950 HDMI. Mogę wydać max. 5000 PLN, więc wersja m nie wchodzi w grę.

[quote name='darien' date='18.09.2006, 20:35 ']Teraz mi zamieszałeś :P  Sprawdziłem wersję  le32n71b i ma to co mnie szczególnie interesuje - Złącza: HDMI x2. Jedno pod ITI, drugie pod DVD SAMSUNG HD 950 HDMI. Mogę wydać max. 5000 PLN, więc wersja m nie wchodzi w grę.
[right][post="10948"][/post][/right][/quote]

no to chyba dobrze:) jak juz sie zdecydujesz to daj znac bo ja mam ten sam dylemat:) szukam tv do 5K w 32":) toshiba tez ma 2xhdmi 32wl66 juz za 3899:0

[quote name='rozdam' date='18.09.2006, 22:49 ']no to chyba dobrze:) jak juz sie zdecydujesz to daj znac bo ja mam ten sam dylemat:) szukam tv do 5K w 32":) toshiba tez ma 2xhdmi 32wl66 juz za 3899:0
[right][post="10962"][/post][/right][/quote]

aha no i sharp ma 2 * hdmi lc32bv9e widzialem go za 5029 i jest tansza wersja bv8e, ale nie wiem iule ma hdmi:) a w amoi advence masz do 5k 2*tuner tv (to chyba przydatne do pip), a hdmi zawsze mozna rozdzielic z pojedynczego na podwojne :P

[quote name='rozdam' date='18.09.2006, 22:54 ']hdmi zawsze mozna rozdzielic z pojedynczego na podwojne :)
[right][post="10963"][/post][/right][/quote]

Czy ktoś z Was może dać mi jakiś link na tego typu rozdzielacz? I czy wtedy nie ucierpi jakość?

[quote name='darien' date='21.09.2006, 16:48 ']Czy ktoś z Was może dać mi jakiś link na tego typu rozdzielacz? I czy wtedy nie ucierpi jakość?
[right][post="11243"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
wg mnie zawsze wszelkiego rodzaju rozgałęziacze pogarszają jakość
pytanie pozostaje tylko takie - czy będzie to widoczna różnica - a to już chyba zależy od paru czynników /np.sygnału,kabli i oczywiście jakości rozdzielacza/

pozd