Skocz do zawartości
  • 0
ms-trex

TV LCD w natywnej rozdzielczości

Pytanie

Witam,

mam telewizor Toshiba AV635DG który podłączam do kompa przez HDMI do karty graficznej Radeon 4670. W Catalyst Control Center przełączam sobie z czego chcę aktualnie korzystać czy z TV czy z monitora LG 20". Jednak po przełączeniu obrazu na TV pracuje on w dziwnej rozdzielczości to 1900 coś na 1000 coś, tymczasem mój TV to HD Ready i powinien chyba pracować w 1300 coś na 700 coś. Mogę oczywiście zmniejszyć rozdzielczość ale potem jak przełączę się na monitor to na monitorze potem mam też taką zmniejszoną rozdzielczość, czyli jak zmienie na telewizorze to potem jest zmieniona też na monitorze. Poza tym obraz na telewizorze w takiej czy innej rozdzielczości jest brzydki, niewyraźny, czcionki są prawie nieczytelne, dlaczego tak się dzieje. Dlaczego po przełączeniu obrazu na tv obraz nie jest wyświetlany w natywnej rozdzielczości tv? Poza tym przy krawędziach ekranu mam 2cm czarne pasy. Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie ustawiaj klonowania, tylko rozszerzony pulpit. Wtedy możesz mieć 2 różne rozdzielczości. Pasy wyregulujesz overscanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy ja ustawiam jakieś klonowanie, bo nigdzie takiej opcji nie widziałem. Jak ustawiam "Rozszerz" to na jednym ekranie mam ikony pulpitu a na drugim okna. A co to jest ten overscreen? Windows pokazuje mi że ten monitor Toshiba ma natywną rozdzielczość 1920x1080, dlaczego? Dlaczego nie 1366x768 skoro jest hd raedy? To nawet jeśli 1920x1080 jest natywną rozdzielczością mojego telewizora to dlaczego wszystkie tak paskudnie widac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Nie wiem czy ja ustawiam jakieś klonowanie, bo nigdzie takiej opcji nie widziałem. Jak ustawiam "Rozszerz" to na jednym ekranie mam ikony pulpitu a na drugim okna. A co to jest ten overscreen? Windows pokazuje mi że ten monitor Toshiba ma natywną rozdzielczość 1920x1080, dlaczego? Dlaczego nie 1366x768 skoro jest hd raedy? To nawet jeśli 1920x1080 jest natywną rozdzielczością mojego telewizora to dlaczego wszystkie tak paskudnie widac?

HD Ready oznacza właśnie, że TV potrafi przyjąć sygnał 1080p mimo, że matryca ma inną rozdzielczość. Dlatego komputer widzi telewizor jako urządzenie 1080p i taką też rozdzielczość wysyła, telewizor skaluje to w dół do natywnej rozdzielczości matrycy. Krótko mówiąc z 4 pikseli robi jeden, więc jeśli to obraz z komputera to efektem jest kaszanka na ekranie. Grafa musi działać w trybie rozszerzonego pulpitu (Extended) z ustawieniem prawidłowej natywnej rozdzielczości na telewizorze. Overscan to relikt z czasów CRT, reguluje szerokość cięcia krawędzi obrazu, w wypadku LCD ustawiasz overscan na 0 bo ekran ma wyświetlać obraz piksel_w_piksel tak jak jest wysyłany z karty graficznej, bez żadnego cięcia krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
HD Ready oznacza właśnie, że TV potrafi przyjąć sygnał 1080p mimo, że matryca ma inną rozdzielczość.

Ale która matryca? Telewizor przecież ma natywną 1920x1080, chyba że to komputer źle podaje?

Dlatego komputer widzi telewizor jako urządzenie 1080p i taką też rozdzielczość wysyła, telewizor skaluje to w dół do natywnej rozdzielczości matrycy

Czyli do 1366x768? Ale taka rozdzielczość nie jest widoczna na telewizorze, jest to napewno 1920x1080, bo pulpit jest ogromny, więc gdzie to skalowanie w dół?

Grafa musi działać w trybie rozszerzonego pulpitu (Extended) z ustawieniem prawidłowej natywnej rozdzielczości na telewizorze.

To w takim razie jaka może być ta natywna rozdzielczość mojego TV, 1920x1080 taka jaką pokazuje windows czy 1366x768?

Overscan to relikt z czasów CRT, reguluje szerokość cięcia krawędzi obrazu, w wypadku LCD ustawiasz overscan na 0 bo ekran ma wyświetlać obraz piksel_w_piksel tak jak jest wysyłany z karty graficznej, bez żadnego cięcia krawędzi.

Ale gdzie znajdę ten overscan? W menu tv nic takiego nie ma, w panelu catalyst control center też nie widzę.

Dziękuje za wsparcie i zdaje sobie sprawę że moje pytanie mogą być głupie, no ale ciężko mi to ogarnąć, jestem w tym zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ale która matryca? Telewizor przecież ma natywną 1920x1080, chyba że to komputer źle podaje?

Czyli do 1366x768? Ale taka rozdzielczość nie jest widoczna na telewizorze, jest to napewno 1920x1080, bo pulpit jest ogromny, więc gdzie to skalowanie w dół?

To w takim razie jaka może być ta natywna rozdzielczość mojego TV, 1920x1080 taka jaką pokazuje windows czy 1366x768?

Ale gdzie znajdę ten overscan? W menu tv nic takiego nie ma, w panelu catalyst control center też nie widzę.

Dziękuje za wsparcie i zdaje sobie sprawę że moje pytanie mogą być głupie, no ale ciężko mi to ogarnąć, jestem w tym zielony.

Po pierwsze: Twój TV ma natywną rozdzielczość full HD, czyli 1920x1080 pikseli. Żeby był na nim dobrze wyświetlony obraz, należy taką właśnie rozdzielczość ustawić we właściwościach ekranu dla tego wyświetlacza.

Po drugie: przy obsłudze więcej niż jednego wyświetlacza przez grafikę można poszczególne ekrany ustawić albo jako wyświetlające oba to samo (czyli klonowanie-clone), albo jeden staje się przedłużeniem drugiego - tzw. extended - czyli wskaźnik myszki przesunięty w prawo poza granicę wyświetlacza nr 1 przejdzie na wyświetlacz nr 2. Wtedy też (w drugim przypadku) można sobie ustawić na każdym wyświetlaczu inną rozdzielczość i na przykład odpalić na pierwszym (monitor) odtwarzacz DVD i przesunąć okno z nim na drugi (większy, telewizor), a na pierwszym robić co innego.

Po trzecie: Catalyst Control Center (CCC) ma zakładkę Desktops & Displays, gdzie wybierasz sobie poszczególne monitory do konfiguracji, tam możesz zidentyfikować, który jest który i wyłączyć overscan, jeśli jest włączony.

Po czwarte: pamiętaj, że także w TV (przede wszystkim) musisz wyłączyć overscan funkcją sterowania rozmiarem ekranu (może się to różnie nazywać, ale przełączane powoduje ustawianie różnych proporcji ekranu: 4x3, 16x9, rozszerzony itp).

(ewentualnie rzuć okiem tutaj - znalezione "na szybko")

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ms-trex jaki dokładnie masz model? 42,37,32 cale? I jak podłączony, przez gniazdo PC (D-SUB) czy PC/HDMI? Zobacz w specyfikacji na stronie toshiba.pl :

42AV635DG - Łączność z PC

Max. rozdz. dla PC in: 1360x768@60Hz

Tryb PC dla HDMI™: 1920x1080@60Hz

37AV635DG

Łączność z PC

Max. rozdz. dla PC in: 1360x768@60Hz

Tryb PC dla HDMI™: 1360x768@60Hz

Problem z Toshibami był tu nieraz poruszany, to jakiś szajs dziwaczny, że telewizory Toshiby z matrycą FullHD przyjmują sygnał z komputera tylko 1360x768@60Hz.

Jeśli ktoś ma Ci pomóc, to musisz pisać dokładnie jaki telewizor, jak podłączony, jakie sterowniki, jaki Windows.

Overscan ustawiasz w sterowniku ATI:

a34d878e62e9333am.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zatem podaję parametry:

- telewizor Toshiba 32AV635DG http://www.toshiba-av.pl/TV/LCD/AV6/146/32AV635DG no i pisze że rozdzielczość to 1366x768. To teraz już całkiem nie rozumiem bo w CCC nie ma takiej rozdziałki jest jedynie 1360x768.

- PC z telewizorem podłączam kablem HDMI Belkin 5m. W karcie graficznej ATI 4670 mam HDMI.

- Windows 7 64bit

Overscan ustawiasz w sterowniku ATI:

Dziękuję bardzo. Zatem pozbyłem się czarnej ramki. Ale nie ustawiłem overscan na 0% gdyż wtedy obraz rozciąga się poza widok . Zostawiłem na powyżej 0%, tak aby idealnie pasował obraz.

Twój TV ma natywną rozdzielczość full HD, czyli 1920x1080 pikseli

Ale mój tv to hd ready.

Po drugie: przy obsłudze więcej niż jednego wyświetlacza przez grafikę można poszczególne ekrany ustawić albo jako wyświetlające oba to samo (czyli klonowanie-clone), albo jeden staje się przedłużeniem drugiego - tzw. extended - czyli wskaźnik myszki przesunięty w prawo poza granicę wyświetlacza nr 1 przejdzie na wyświetlacz nr 2. Wtedy też (w drugim przypadku) można sobie ustawić na każdym wyświetlaczu inną rozdzielczość i na przykład odpalić na pierwszym (monitor) odtwarzacz DVD i przesunąć okno z nim na drugi (większy, telewizor), a na pierwszym robić co innego.

Aha to teraz rozumiem na czym polega to rozszerzanie. Szkoda tylko że nadal na monitorze mam obraz żyleta a na tv paskudztwo.

Po czwarte: pamiętaj, że także w TV (przede wszystkim) musisz wyłączyć overscan funkcją sterowania rozmiarem ekranu (może się to różnie nazywać, ale przełączane powoduje ustawianie różnych proporcji ekranu: 4x3, 16x9, rozszerzony itp).

Znalazłem w opcjach telewizora opcję "Rozmiar obrazu" i ustawiłem ją na "Tryb natywny". Dzięki temu overscreen w CCC mogę ustawić na 0% wcześniej jak tu ustawiałem to obraz był wypełniony po brzegi ale overscan nie był na 0%, gdy wtedy ustawiłem na 0% obraz wychodził poza widok. Teraz jest ok, przynajmniej jeśli chodzi o ten cały overscan i czarną ramke.

Aha w CCC jest taka opcja "Skalowanie obrazu", domyślnie ustawione mam na "Skaluj obraz do rozmiaru ekranu". Gdy wybiorę "Użyj synchronizacji centrującej" to robi się niewielki obraz na środku ekranu z ogromną czarną ramką do okoła.

Jestem już zrezygnowany. Obraz nadal jest nieostry, czcionki słabo czytelne. Wszystko to wygląda tak jakbym na normalnym monitorze ustawił nienatywną rozdzielczość matrycy, taki właśnie mam efekt na telewizorze, tylko że jaką bym na nim nie ustawił rozdzielczość to zawsze wygląda brzydko.

Dziękuje bardzo wszystkim za fachową pomoc. Miło mi że tyle osób świadczy mi swoje fachowe rady.

Po zgłębieniu tematu doszedłem do wniosku że telewizor w ruskiej rozdzielczości 1366x768 nie nadaje się do podłączania komputera!

Edytowane przez ms-trex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ale mój tv to hd ready.

Fakt, moja pomyłka, spojrzałem na większy model z tej samej rodziny. W takim razie musisz mieć oczywiście ustawioną rozdzielczość 1360x768 (bo na taką, jak widzę, sterownik pozwala). Czy tak masz ustawione we właściwościach pulpitu dla telewizora?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Czy tak masz ustawione we właściwościach pulpitu dla telewizora?

Oczywiście że tak. Ale czy to możliwe żeby przez 6 pikseli w poziomie obraz był taki paskudny? A nie da się jakoś zrobić żeby obraz był wyświetlany w 1366x768 a te 6 pikseli po prostu było czarnym pasem z boku?

Edytowane przez ms-trex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W opisie Twojego telewizora stoi:

Łączność z PC

Max. rozdz. dla PC in 1360x768@60Hz

Tryb PC dla HDMI™ 1360x768@60Hz

Jeżeli w catalystach masz tryb rozszerzony, overscan na 0 i rozdziałkę 1360x768 to tu już nic więcej raczej nie wymyślimy. Może w Twoim telewizorze któreś wejście HDMI jest dedykowane dla połączenia z PC?

Np. w Samungach jest tak, że masz dedykowany port HDMI dla PC. Do tego portu synchronizowane jest również analogowe wejście audio z karty dźwiękowej, dzięki czemu nie ma opóźnień jeśli dźwięk z PC wysyłasz do telewizora analogiem a nie przez HDMI. Ponadto jeśli podłączysz komputer do tego dedykowanego portu, to w ustawieniach telewizora wybierasz jako źródło dla tego portu "DVI PC". Wtedy telewizor wyłącza dla tego portu wszelką obróbkę obrazu, sygnał z PC omija procesor obrazu i TV pracuje w trybie monitora. Dzięki temu masz obraz kryształ tak jak przychodzi z karty graficznej piksel_w_piksel.

Zerknij w instrukcję swojego telewizora, może również należy PC podłączyć do dedykowanego wejścia HDMI i nadać mu konkretną nazwę np. PC i dopiero wtedy TV wyłączy wszelkie polepszacze siekające obraz?

Dziękuje bardzo wszystkim za fachową pomoc. Miło mi że tyle osób świadczy mi swoje fachowe rady.

Średnio fachowe jeśli nadal nie działa jak powinno ;)

Jak się już uporasz z tym bałaganem to podzielisz się rozwiązaniem z następnym zainteresowanym, tak się kręci ten interes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chyba mój dziadowski TV nie posiada takiego cuda jak dedykowany port HDMI dla PC. Jedynie co w instrukcji pisze to połączenie TV z PC za pomocą DSUB oraz HDMI-DVI gdzie przy tym drugim pisze że podłączenie PC do gniazda HDMI telewizora wymaga użycia przewodu przejściowego HDMI-DVI (z wtyczką typu A) oraz analogowego przewodu przesyłającego dźwięk.

Nic w instrukcji nie pisze o podłączaniu TV z PC poprzez HDMI-HDMI. Dlaczego, skoro takie połączenie jest możliwe i działa?

Jest w windowsie taka opcja dostosowywania czcionek, odpala się wizard który na początku wywala ostrzeżenie że monitor nie pracuje w natywnej rozdzielczości i że może go przełączyć do natywnej czyli 1920x1080? No to o co tu chodzi, jak tv jest hd ready no i w opisach pisze ze tryb pracy dla hdmi to 1360x768 to dlaczego windows pokazuje że natywna rozdzielczość to 1920x1080?

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko podziekować serdecznie za pomoc wszystkim. Poddaje się. Przy wyborze tv sugerowałem się jakością obrazu, gdzie wszędzie pisało że poniżej 42 cali nie warto brać full hd, ale nie brałem pod uwagę jakości odbioru po podłączeniu PC. Zatem nigdy nikomu nie polecę już tv hd ready z idiotycznymi rozdzielczościami.

Także efekt końcowy jest taki, że czcionki na tv są nie wyraźne, lecz obraz z materiału video czy gier wydaje się być dobry. Może ja za dużo wymagam, może nie da się osiągnąć na takim telewizorze takiej jakości obrazu jak na monitorze LCD? Chociaż byłem u kumpla który ma tv full hd i u niego czcionki są wyraźniejsze nawet przy rozdzielczości 1360x768.

A jeszcze tak sobie myślę, może kabel 5m jest za długi? A może bym podłączył telewizor przez DSUB-DSUB?

Edytowane przez ms-trex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Nic w instrukcji nie pisze o podłączaniu TV z PC poprzez HDMI-HDMI. Dlaczego, skoro takie połączenie jest możliwe i działa?

DVI jest zgodny z HDMI, przejściówka to tylko kwestia innej wtyczki więc nie ma znaczenia czy masz połączenie DVI/HDMI czy bezpośrednio HDMI, to jest jedno i to samo. W instrukcji opisali DVI bo to najczęściej występujący interfejs w karcie graficznej (jest darmowy a za port HDMI producent musi wnosić opłatę licencyjną).

Jest w windowsie taka opcja dostosowywania czcionek, odpala się wizard który na początku wywala ostrzeżenie że monitor nie pracuje w natywnej rozdzielczości i że może go przełączyć do natywnej czyli 1920x1080? No to o co tu chodzi, jak tv jest hd ready no i w opisach pisze ze tryb pracy dla hdmi to 1360x768 to dlaczego windows pokazuje że natywna rozdzielczość to 1920x1080?

Tak jak wyżej pisałem, HD READY oznacza "GOTOWY NA HD", czyli telewizor potrafi przyjąć sygnał 1080p i przeskalować go do natywnej rozdzielczości matrycy czyli 1366x768. To dotyczy źródeł takich jak odtwarzacze Blu-ray, tunery HD itd. Dlatego karta graficzna odbiera telewizor jako urządzenie 1080p, bo ten zgłasza się jako urządzenie zgodne z taką rozdzielczością, jest HD Ready.

Jeśli podłączysz do TV np. odtwarzacz Blu-ray i puścisz film 1920x1080 to telewizor przyjmie ten sygnał, procesor obrazu go przeskaluje w dół do natywnej rozdzielczości matrycy, wygładzi krawędzie, usunie artefakty i w takiej postaci wyświetli. I film po takiej obróbce będzie wyglądał super. Ale czcionki z PC po takiej obróbce to już porażka, dlatego sygnał PC musi być od razu dostarczony w natywnej rozdzielczości 1360x768. I jakoś telewizor musi wiedzieć, że to z PC, że nie ma być obróbki sygnału, że ma wyświetlić piksel dokładnie tak jak karta graficzna go wysłała. Samsung wie to stąd, że podłączasz PC pod dedykowany port i nadajesz mu nazwę DVI PC. U Ciebie też jakoś to musi być możliwe do ustawienia, nie wyobrażam sobie, żeby TV traktował obraz z PC identycznie jak z każdego innego źródła i poddawał go obróbce przez procesor obrazu. No chyba, że jednak tak jest, wtedy pełna dyskwalifikacja tego odbiornika.

A jeszcze tak sobie myślę, może kabel 5m jest za długi? A może bym podłączył telewizor przez DSUB-DSUB?

Ja mam podłączony kablem 10m za 62zł i nie ma żadnego problemu. Przez D-SUB jasne, że warto spróbować, pewno będzie elegancka jakość. Dźwięk można puścić po analogu.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, zauwazylem ten watek i widze ze nie tylko ja borykam sie z problemem podlaczenia komputera pod TV.

na poczatek dane:

TV: SAMSUNG UE46B7000

PC: VAIO VGN-FW31ZJ - karta Radeon Mobility 3650 - wyjscie HDMI

PC: HTPC 785G - HD4200

Problem: brak mozliwosci uzyskania obrazu PIXEL w PIXEL w natywnej rozdzielczosci telewizora.

Obraz z kompa wyglada po prostu zle, tak jakby TV zawsze chcialo obraz przez HDMI przeskalowac sobie troszke i nigdy nie jest pixel w pixel. Z tego wzgledu napisy sa nieostre, krawedzie zawsze troche rozmazane.

Obraz ma niefajne kolory.

Jest gigantyczna roznica w jakosci gdy film (MKV) dekodowany jest natywnie przez TV (poprzez siec) - super jakosc, a gdy ten sam film puszczam z komputera podpietego pod HDMI to jakosc jest marna - bardzo duze kontrasty, gradacja, widac skalowanie i pixele.

Zrobilem test. Narysowalem obrazek: 1920x1080 Czarne tlo, 2 pikselowy bialy margines a gdzies w srodku obrazu pole - siateczka - szachownica pikseli 1x1 czarnych i bialych.

I tutaj powinienem chyba wskoczyc w jakis watek o ATI i CCC ale w sumie na wszystkich forach radza jedno. Nalezy ustawic w TV opcje pixel 1:1 - aby obraz z komputera byl poprawnie wyswietlany - w Samsungu czegos takiego nie ma lub nie wiem gdzie jest.

Obraz z komputeraz zawsze jest lekko przycinany z gory i z dolu i zostawione jest nieco miejsca po bokach tak okolo 5 pixeli z kazdej strony.

I moze dla 99% ludzi to nie ma znaczenia, jednak zasadniczo obraz z kompa przez te wszystkie skalowania i przycinania wyglada zle, po prostu zle. Mam wrazenie ze TV nie pokazuje w ogole swoich mozliwosci gdy wyswietlamy obraz z karty graficznej.

Czy ktos robil doktorat z podlaczania komputera do TV tak aby uzyskac obraz w rozdzielczosci natywnej 1920x1080

Chcialbym uzyskac taka jakosc obrazu na TV LED 1920x1080 jak na monitorze LCD 1920x1080 - czy to w ogole mozliwe ?

Pozdrawiam

L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podłączyłem telewizor poprzez DSUB i wyrazistość czcionek jest zauważalna. Po podłączeniu telewizora w ten sposób w menu telewizora miałem opcję piksel w piksel, takowa nie pojawia się gdy podłączam tv poprzez HDMI. Dziękuje Ghrom za jeszcze lepsze zobrazowanie "GOTOWY NA HD".

Spróbuje jeszcze kupić inny kabel HDMI 1,8m i podłącze telewizor bezpośrednio do karty graficznej jako główny monitor.

Edytowane przez ms-trex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Czy ktos robil doktorat z podlaczania komputera do TV tak aby uzyskac obraz w rozdzielczosci natywnej 1920x1080

Chcialbym uzyskac taka jakosc obrazu na TV LED 1920x1080 jak na monitorze LCD 1920x1080 - czy to w ogole mozliwe ?

Kurcze ja chyba nie umiem pomóc, bo sam nigdy nie miałem z tym żadnych problemów. W przypadku Samsunga (40B650) wszystko sprowadziło się do wpięcia kabla HDMI do gniazda HDMI3/DVI i wybrania jako nazwy tego źródła DVI PC.

Tak jak na fotce poniżej (sorry za jakość ale mam tylko telefon pod ręką do robienia zdjęć)

581eae92ca9b13femed.jpg

A tu pstryknąłem tak blisko, że widać pojedyncze piksele telewizora, więc można zobaczyć czcionki menu jakiegoś programu o szerokości jednego piksela, dokładnie piksel_w_piksel. Widać też kawałki siatki rastrowej z plansz kalibracyjnych Burosch 1920x1080.

Obraz z PC na TV jest dokładnie taki sam jak na monitorze, żadnych rozmyć, artefaktów itd., każdy piksel na planszach testowych jest takiego koloru i w tym miejscu gdzie powinien, absolutna ostrość co do jednego piksela. Z chrominancją i luminancją też nie ma żadnego problemu, pełen zakres tonalny, cała gradacja odcieni szarości, biel-czerń/kolory - wszystkie kwadraciki na planszach kalibracyjnych z gradacją do następnego. Oczywiście aparat w telefonie jest tak marny, że sam wprowadza rozmycia, ale w miarę widać o co chodzi.

c28cad02b7501b5fmed.jpg

(kliknij obrazek by powiększyć)

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A tu pstryknąłem tak blisko, że widać pojedyncze piksele telewizora, więc można zobaczyć czcionki menu jakiegoś programu o szerokości jednego piksela, dokładnie piksel_w_piksel. Obraz z PC na TV jest dokładnie taki sam jak na monitorze, żadnych rozmyć, artefaktów itd., każdy piksel na planszach testowych jest takiego koloru i w tym miejscu gdzie powinien, absolutna ostrość co do jednego piksela.

Własnie o taki efekt mi chodzi - pixel w pixel ... bo zaczynam sobie juz wlosy wyrywac...

Czy mozesz napisac:

a) jaka karte graficzna masz w komputerze

;) jakiej wersji sterownikow uzywasz

c) jakim kablem laczysz komputer z TV

Kurcze, to chyba nie filozofia :) a jednak wielu osobom a takze i mi ten problem spedza sen z powiek - juz chyba wszystkie kombinacje "przelecialem",

pocieszajace jest to, ze Tobie sie udalo uzyskac efekt pixel w pixel ...

Dzieki wielkie ze zechciales zalaczyc fotki - szczegolnie ze zblizeniem na pixele. To mi daje powera do dalszych prob.

Pozdrawiam

L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1920x1080 pixel w pixel 1:1

1920x1080 natywna rozdzielczosc z komputera na LED Samsung UE46B7000.

Rozwiazanie problemu czarnej ramki na kartach ATI.

Uwaga borykalem sie dosc dlugo z problemem czarnej ramki i braku obrazu piksel w piksel po HDMI i oto rozwiazanie, bo sie UDAŁO !!!

1. Komputer HDMI -> HDMI TV - tak nalezy podlaczyc sprzet, do podlaczen w SAMSUNGACH jedno z gniazd HDMI ma oznaczenie HDMI / DVI - pod to wejscie nalezy podlaczyc komputer kablem HDMI.

2. W menu ustawienia obrazu POJAWI sie wtedy nowa opcja ktorej wczesniej NIE BYLO - Dopasuj do ekranu (z mozliwoscia przesuwu w gore i w dol o okolo 2 px)

3. Po stronie komputera wczytujemu nowe sterowniki ATI (9.12 - 20.12.2009). (...) I ustawiamy skalowanie obrazu na 0%.

I mamy obraz idealny piksel w piksel z komputera na TV bez zadnych ramek.

Caly problem w tym ze trzeba wiedziec pod jakie gniazdo w TV sie podpiac (HDMI/DVI) i wpasc na ten szalony pomysl ze a noz moze pojawi sie nowe MENU - bo faktycznie sie pojawia.

Pozostawiam Wam czy wolicie 60Hz czy 50Hz czy 24 Hz - ja wybralem tryb 24Hz bo komputer to HTPC i bedzie sluzyl w 99% przypadkow do ogladania filmow. A TV dziala wtedy na 120Hz 5x24Hz.

(...) to co pominąłem to walka z CCC ATI. Nalezy wybrac Displays & Desktops i na dole prawym przyciskiem myszy zaznaczyc nasz TV z menu wybrac Configure ...

Skrotowo teraz .... Centered Setting i Skalowanie 0% kazdy powinien sie w tym polapac ;)

Pozdrawiam

L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

karta: Radeon 4850

sterownik: catalysty 9.10

os: Windows 7

połączenie: kabel HDMI długości 10 metrów, z wpiętą przejściówką DVI->HDMI dołączaną do karty graficznej. Kabel żaden firmowy, najzwyklejszy kupiony w sklepie za rogiem za 62zł.

Nie mam pojęcia co może u Ciebie powodować problem, rozumiem, że masz PC podłączony pod port hdmi3/dvi i ustawioną nazwę źródła DVI PC? Tu na forum sporo ludzi ma Samsungi serii B i chyba nikt nie sygnalizował problemów (albo ja się nie natknąłem na takie wątki). Jedyne co się często przewija to standardowe pytanie: obraz z kompa jest na środku a wokół czarna ramka, co robić?. Po wyjaśnieniu, że trzeba suwak overscanu przesunąć na 0, wszystko gra. Musi zagrać i u Ciebie ;)

EDIT: no, i widzę, że zagrało :)

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...