Skocz do zawartości
takidzikgadzik

Problemy TV (DVI) <--> DVD (HDMI)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukałem na forum odpowiedzi na mój problem ale nie znalazłem :/

Mój problem wygląda nastepująco:
Mam TV LCD 32'' z wyjściem DVI (z HDCP i jesli sie nie myle to jest to DVI-D), kupiłem DVD z HDMI. Stosując okablowanie typu Euro-Euro działało. Kiedy kupiłem kabel DVI-HDMI... nie działa. Dźwięk jest, natomiast obrazu nie ma! Nie moge nawet wywołać menu z DVD :/

i co teraz? ma ktoś jakąś radę?

przejściówka DVI-HDMI coś da?
kabel wadliwy?
niekompatybilne połączenie?

proszę o pomoc! Edytowane przez takidzikgadzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj model DVD i TV.
Czy jesteś absolutnie pewny, że TV ma HDCP?
Sprawdź kabel w sklepie czy jest sprawny.
Menu DVD wywołuj sobie po przełączeniu na złącze EURO.
Więcej nie umiem ci pomóc bo nie podałeś modeli i marek sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz uzupełniam informacje:

TV-> LCD Grundig VISION II 32 LXW 82-9620

DVD-> ONKYO DV-SP404E

w kwestii HDCP jestem pewien ten model ma złącze DVI z protokołem HDCP

jade sprawdzić kabel, ale jakby ktos miał jeszcze jakieś wskazówki/rady beda mile widziane!

z góry dzięki! Edytowane przez takidzikgadzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czytałeś instrukcję do Onkyo?
2. Więc podłącz DVD kablem EURO/EURO i jednocześnie kablem HDMI/DVI.
Przełącz TV na wejście EURO, wejdź w menu initial settings Onkyo (na 42 stronie jest napisane jak wejść do tego menu) i ustaw czy ma wychodzić dźwięk na HDMI oraz w jakim formacie wychodzi obraz. Na stronie 44 jest tabelka i w 2 ostatnich blokach wierszy są ustawienia dla obrazu po złączu HDMI. Twój TV obsługuje rozdzielczość do 1366 x 768. Więc jak Onkyo wysyła 1080i to TV tego NIE wyświetli bo nie potrafi. Dlatego ustaw format obrazu w tym menu na 1280x720. Zatwierdź zmiany i przełącz TV na wejście DVI. Oczom Twoim powinien ukazać się obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
super dzięki!! działa!

ALE (zawsze musi być to jedno ALE :/ )
zauważyłem taką przypadłość (i wydaje mi sie że raczej nie prawidłową). kiedy włącze odtwarzacz DVD włoze płyte przeskocze na kanał DVI w TV następnie w trakcie oglądania filmu przeskocze na dosłownie sekunde na zwykła telewizję, np na TVN24 to po powrocie na DVI nie ma obrazu są tylko te kolorowe mrówki (snieżek).

Resetowanie rozdzielczości nic nie pomaga. Na Euro i YUV moge bez problemu skakać DVD-kanał TV (np. Polsat)-DVD...

ma ktoś jakąś radę? czyzby to wina tego ze TV ma DVI a DVD ma HDMI i nie współgra to ze sobą? czy jakbym zaopatrzył sie w przejściówke DVI-HDMI i kabel HDMI-HDMI to będzie działało bez zarzutu? chyba ze opisana przezemnie przypadłość to standard (ale jakoś niechce mi się w to wierzyć).

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to już nie jest normalny objaw.
1. Czy wyjęcie i włożenie kabla HDMI powoduje pojawienie się obrazu?
2. Czy jak wyłaczysz i właczysz DVD pojawia się obraz?
3. Czy jak wyjmiesz płytę i włożysz pojawia się obraz?
4. Weź płytę, na której NAPEWNO nie ma żadnych zabezpieczeń przed kopiowaniem/odtwarzaniem i czy dla tej płyty tez są "mrówki"?
5. Czy jak wyłączysz TV będący na DVI, a następnie włączysz czy jest obraz czy są "mrówki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]1. Czy wyjęcie i włożenie kabla HDMI powoduje pojawienie się obrazu?
2. Czy jak wyłaczysz i właczysz DVD pojawia się obraz?[/quote]

TAK

[quote]3. Czy jak wyjmiesz płytę i włożysz pojawia się obraz?[/quote]

NIE

[quote]4. Weź płytę, na której NAPEWNO nie ma żadnych zabezpieczeń przed kopiowaniem/odtwarzaniem i czy dla tej płyty tez są "mrówki"?[/quote]
jeśli wykonam operacje opisane w Twoim punkcie numer 1 i 2 to jest obraz, w przypadku gdy wykonam operacje które opisałem w swoim ostatnim poście to dalej są "mrówki"

[quote]5. Czy jak wyłączysz TV będący na DVI, a następnie włączysz czy jest obraz czy są "mrówki"?[/quote]

sprawdze w domu bo akurat jestem w pracy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie Onkyo zbyt restrykcyjnie obsługuje HDMI i po zniknięciu, na chwilę TV, odcina sygnał na HDMI. Nawet jak wymienisz na inny egzemplarz to będzie to samo :). Jest to częściowa wina TV bo nie potrzymuje komunikacji n DVI po przełączeniu na inne źródło sygnału.
Winnych brak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za pomoc i wyczerpujące informacje !!

szkoda ze nie wspomniał mi tego sprzedawca kiedy kupowałem TV i kino :/ powiedzial mi ze wszystko bedzie grało bez najmniejszego problemu! wystarczy ino kabel DVI-HDMI :/

raz jeszcze dzięki pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...