Skocz do zawartości
tomek130488

Odtwarznie DTS HD MA za pomocą komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam skonfigurowane kodeki i programy według tego opisu.Wideo ustawione bez akceleracji DXVA dla uzyskania jak najlepszej jakości obrazu a Audio skonfigurowane na połączenie 6 kanałowe tyle że po analogu.Wszystko działa elegancko bez zarzutu ale przejdźmy do sedna.Mam koncert Tiesto z kopenhagi 2008 o takich parametrach

e4bb2bff43e4fcea.jpg

Tutaj drugi screen zrobiony przy odtwarzaniu

f6d37b601c5513fd.jpg

Jak widać bitrate audio jest chyba w DTS HD MA bo jest na poziomie ~5000 kbps

I teraz moje pytanie jak to jest moja czy karta dzwiękowa dekoduje w tym momencie dźwięk DTS HD MA (co jest według mnie mało prawdopodobne może się mylę) lub moja karta to odtwarza to ale downscaluje dzwięk do tzw DTS core czyli maks bitrate zwykłego DTS-u 1536 kbps chociaż na ekranie jest co innego ? Czekam na wypowiedzi speców.

Edytowane przez tomek130488

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli użyjesz filtrów : Cyberlinka, ffdshow lub arcsoftu to przecież możesz zdekodować ten dźwięk :

1. Po analogu do jego "prawie" pełnowartościowej wersji - 48hz/16bit, choć po analog tych wartości nie ma jak sprawdzić, sam napisałeś że z tej opcji właśnie korzystasz :)

2. Po SPDIF do DTS 1536 kbps jako bitstream

3. A po HDMI z właściwym sprzętem i softem (Auzen/Xonar/HD5xxx + AMP z dekoderami , PDVD/TMT) do pełnowartościowego DTS-HD MA

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli użyjesz filtrów : Cyberlinka, ffdshow lub arcsoftu to przecież możesz zdekodować ten dźwięk :

1. Po analogu do jego "prawie" pełnowartościowej wersji - 48hz/16bit, choć po analog tych wartości nie ma jak sprawdzić, sam napisałeś że z tej opcji właśnie korzystasz :)

2. Po SPDIF do DTS 1536 kbps jako bitstream

3. A po HDMI z właściwym sprzętem i softem (Auzen/Xonar/HD5xxx + AMP z dekoderami , PDVD/TMT) do pełnowartościowego DTS-HD MA

Pozdrawiam

Ad1.Mam TMT 3 ,to czyli jak w nim odtwarzam to wtedy program dekoduje do DTS HD MA i na ampli idzie wtedy już gotowy zdekodowany dźwięk to wszystko oczywiście na połączeniu analogowym ?

Ad2.Po SPDIF też podłączałem ale grało wtedy niezaciekawie w porównaniu do analogu choć powinno być lepiej to było gorzej może dlatego że ampli zdekoduje ten DTS tylko 1536 kbps.

Ad3.Po HDMI to by było najlepsze połączenie tyle że nie mam odpowiedniego amplitunerta do tego

Pozdro

Edytowane przez tomek130488

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja takze mam pytanie w jaki sposob wypuscic true hd lub dts hd z kompa ?? posiadam toshibe a 300 z wyjsciem hdmi czy jest to mozliwe do uzyskania za pomoca zewnetrznej karty dzwiekowej czy tylko po hdmi??

Edytowane przez bociek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli użyjesz filtrów : Cyberlinka, ffdshow lub arcsoftu to przecież możesz zdekodować ten dźwięk :

1. Po analogu do jego "prawie" pełnowartościowej wersji - 48hz/16bit, choć po analog tych wartości nie ma jak sprawdzić, sam napisałeś że z tej opcji właśnie korzystasz ;)

2. Po SPDIF do DTS 1536 kbps jako bitstream

3. A po HDMI z właściwym sprzętem i softem (Auzen/Xonar/HD5xxx + AMP z dekoderami , PDVD/TMT) do pełnowartościowego DTS-HD MA

Pozdrawiam

ad3. A może jakiś ala-poradnik? Mamy już kartę muz. Asusa , mamy już Ati HD 5xxxx. Napiszcie spece od HD dźwięku, jakie macie osiągnięcia w walce z zapalaniem lampek na amplitunerze (tych cieszących ucho).

Na prawdę poza tematami w stylu "jaki telewizor" , "jaki ampli" itp. nic się już nie dzieje na tym forum.

:D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ad3. A może jakiś ala-poradnik? Mamy już kartę muz. Asusa , mamy już Ati HD 5xxxx. Napiszcie spece od HD dźwięku, jakie macie osiągnięcia w walce z zapalaniem lampek na amplitunerze (tych cieszących ucho).

Na prawdę poza tematami w stylu "jaki telewizor" , "jaki ampli" itp. nic się już nie dzieje na tym forum.

;) Pozdrawiam

http://85.230.118.136/showthread.php?t=151151&page=21 .Bitsreaming działa także z Audio Renderer "Direct show" w MPC HC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja takze mam pytanie w jaki sposob wypuscic true hd lub dts hd z kompa ?? posiadam toshibe a 300 z wyjsciem hdmi czy jest to mozliwe do uzyskania za pomoca zewnetrznej karty dzwiekowej czy tylko po hdmi??

Seria HD 3xxx może tylko wysłac PCM przez hdmi. Jeśli już bardzo chcesz wypuszczać HD audio to dodatkowa karta dźwiękowa która to potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli przez hdmi nie uda mi sie uslyszec na harman kardon avr 255 ktory ma kodeki hd dzieku w hd?? a jaka karta zewnetrzna to potrafi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Wideo ustawione bez akceleracji DXVA dla uzyskania jak najlepszej jakości obrazu...

przepraszam ze ciut nie na temat ale zainteresowalo mnie to ;)

co znacyz dla jak najlepszej jakoscu obrazu? z tego co testowalem to i z DXVA i z dekodowania softowego jest taka sama jakosc obrazu ( o ile dxva poprawnie dekoduje wideo, bo jak jakis einstein enkoduje wideo to czasem nie dziala). chyba ze masz na mysli mozliwosc uzywanie dodatkowych filtrow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ze ciut nie na temat ale zainteresowalo mnie to :)

co znacyz dla jak najlepszej jakoscu obrazu? z tego co testowalem to i z DXVA i z dekodowania softowego jest taka sama jakosc obrazu ( o ile dxva poprawnie dekoduje wideo, bo jak jakis einstein enkoduje wideo to czasem nie dziala). chyba ze masz na mysli mozliwosc uzywanie dodatkowych filtrow?

Powiem ci tak kiedyś gdy używałem sprzętowej akceleracji video miałem gorszą jakość obrazu coś jakby poświata, mgiełka a w tle obrazu po twoim poście sprawdziłem czy jest tak samo(robiłem nie dawno update kodeków i programów) i problem zniknął jakość jest taka sama jak bez akceleracji.W sumie mam i tak mam wystarczający procesor żeby odtwarzać filmy bez akceleracji więc dla mnie to obojętne.

Edytowane przez tomek130488

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://85.230.118.136/showthread.php?t=151151&page=21 .Bitsreaming działa także z Audio Renderer "Direct show" w MPC HC.

Niby wszystko bez problemu wystarczy odpowiednia wersja MP-Hc i FFDSHOW.

Panowie, a jak jest z tym na waszym sprzęcie. Radeon HD-5750 jest w granicach 500 zł. W takim przypadku zakup karty muz. Asusa w wersji Slim jest bezcelowy. Od

Ati dostajemy pełne HDMI 1.3.

Może ktoś zechciał by zamieścić jakiś teścik typu Ati HD-5xxxx a HTPC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby wszystko bez problemu wystarczy odpowiednia wersja MP-Hc i FFDSHOW.

Panowie, a jak jest z tym na waszym sprzęcie. Radeon HD-5750 jest w granicach 500 zł. W takim przypadku zakup karty muz. Asusa w wersji Slim jest bezcelowy. Od

Ati dostajemy pełne HDMI 1.3.

Może ktoś zechciał by zamieścić jakiś teścik typu Ati HD-5xxxx a HTPC?

A co chcesz żeby w tym teście było ? Mały pobór pradu mi 5770 bierze od ok 60-120 wat maksymalnie cały komp , cicha praca można spokojnie do filmów na 20% wentyl ustawić i nic nie słychać , po hdmi wypuszcza DD,DTS,DD Truehd , DTS HD master również 7.1 z powerdvd . Czegóż chcieć więcej ? Na ta chwilę najlepsza opcja do HTPC jesli ma ktoś ampa z hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lipa_ml

, DTS HD master również 7.1 z powerdvd

a jak z Total Media Theather ?

jest tak samo?

HTPC / INTEL E5200,2GB,1TB + 500GB + 750GB eSata ,ATI HD5670,BLU-RAY/RW LG BH08LS20,NOX+PILOT,CORSAIR 450W Vista Ultimate + Win7 Ultimate

a jaka płytę główną masz w tym htpc.

ile wyniósł cię ten cały htpc?

w sumie nie wiedziałem, że karty ati radeon serii 5xxx obsługują dźwięk hd.

tylko to mnie hamowało przez złożeniem/kupieniem własnego htpc

Co to za obudowa?

http://lh5.ggpht.com/_zL-TH-kP2uE/R67RwqpQ...40/DSC01967.JPG

Oprócz windowsa, powerdvd używasz może jeszcze xmbc lub czegoś innego?

i jak pilot?

można bez problemu obsługiwać nim cały komputer. uruchamiać programy itp? w takim samym stopniu jak myszką?

Co to w ogóle za pilot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze za na allegro sa kart HD5450 za ok 150 zeta.. tez sie nadaja do wyslania dts-HD i DtHD do ampli?

uzywam kompa tylko do filow... (mediaportal rulez :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze za na allegro sa kart HD5450 za ok 150 zeta.. tez sie nadaja do wyslania dts-HD i DtHD do ampli?

uzywam kompa tylko do filow... (mediaportal rulez :D )

Nadają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kart graficzne lub zintegrowane z płytą główną z wyjściem HDMI w wersji 1.3

Pozdrawiam,

Andrzejs@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy wszystkie karty zintegrowane z płytą?NIE WSZYSTKIE... tylko najnowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy wszystkie karty zintegrowane z płytą?NIE WSZYSTKIE... tylko najnowsze

Kolega Andsie1 wyraźnie napisał, cytuję:"zintegrowane z płytą główną z wyjściem HDMI w wersji 1.3"

Podkreślony fragment, jest tożsamy z Twoim "najnowsze", chyba że znasz jakąś starszą kartę zintegrowaną i z obsługą HDMI o szerszym paśmie, czyli w wersji 1.3, że usiłujesz wyprostować proste drzewo :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...