Skocz do zawartości
HD_nowicjusz1985

Kilka satelitów na jednej antenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Na pczatku witam wszystkich Forumowiczów.Jest to moja pierwsza wypowiedź na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.Mam taki mały problem...Jakis czas temu(koniec listopada) postanowiłem zakupić sobie zestaw satelitarny pod mój nowy telewizor Sony KDL-40Z5500.Zaięgałem opini znajomych(szkoda,że wtedy nie rafiłem na to forum..) i zdecydowałem się na N + cyfre+ i cyfrowy polsat.Jako że potrzebowałem miejsca na te platformy zakupiłem fergusona Arivę TT HD PVR.Antenę mam zamontowaną Triax TD78(ale w razie koniecznści mogę wymienić na inną) z konwerterem Monoblock Quad Maximum V-24.Wszystko to sprawuje się dobrze,ale teraz zdałem sobie sprawe,że chciałbym mieć dostęp nie tylko do kanałów z astry+Hot Birda, ale także do satelity eurobird 9A(są tam nadawane kanały, do kórych chcę mieć dostęp).I teraz moje pytanie. Jak najlepiej mogę zmodyfikować instalacje antenową aby móc odbierać kanały z Hotbirda,astry i eurobirda(zdaje sobie sprawe,że muszę kupić 2 dekoder i poprowadzić 2 kolejne kable od anteny,ale to nie problem).Czy wystarczy jakoś dołożyć 2 konwerter Twin do anteny??Jakie są Wasze sugestie, bo ja się trochę w tym wszystkim pogubiłem.

Z gory dzięki za odpowiedź i pozdrawiam HD_nowicjusz1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się chyba decydował właśnie na kolejny konwerter w uchwycie multifeed. Możesz więcej poczytać m.in. TU.

Problem z E(u)roBirdem 9 a jest taki, że konwertery muszą być blisko siebie. Więc możesz też zastanowić się nad obrotnicą/siłownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&a...=24&id=1259

Tego typu TWIN'y będą bardzo dobre - czyli z wąskimi promiennikami

http

://www.hollex.pl/index.php?page=prod&a...43&id=1264

I jak go zestawisz z tym uchwytem będzie bardzo OK.

Proponowany przez Ciebie uchwyt dedykowany do Triax'ów też powinien być OK.

Ja jednak sam bym się zastanawiał poważnie nad samodzielnym montażem. Chyba zleciłbym to instalatorowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź, sprzęcik super.W poniedziałek zamawiam.

A co do instalacji, to ja chyba właśnie skorzystam z usług montera(zawsze lepiej że fachowiec to zrobi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę, się, że mogłem pomóc.

Zresztą osobiście wstrzymałbym się z zakupem do konsultacji z dobrym instalatorem - taka instalacja +Eurobird 9 a jest dość popularna i prawdopodobnie nie raz taki monter ją robił - będzie wiedział z czego skorzystać :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wavefrontier, poszukaj na google, toroidka i nie ma bata :unsure:

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...