Skocz do zawartości
kaktus.123

Formatowanie nowego dysku wew. do TViX 6500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem nowy wew. dysk twardy Seagate 1,5 TB do mojego TViX-a 6500.

Jednak, żeby to wszystko działało, to trzeba jakoś przygotować, sformatować ten dysk.

Możecie mi pomóc, w jaki sposób mam to wykonać, bo nie mam na ten temat zielonego pojęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zakupiłem nowy wew. dysk twardy Seagate 1,5 TB do mojego TViX-a 6500.

Jednak, żeby to wszystko działało, to trzeba jakoś przygotować, sformatować ten dysk.

Możecie mi pomóc, w jaki sposób mam to wykonać, bo nie mam na ten temat zielonego pojęcia?

Najprościej pisząc bez zagłębiania w szczegóły, wstaw do Tvix,podepnij kable,odpal,na ekranie TV będziesz widział jak Tvix Cię zapyta o format ,pokieruje, itd,itd.

Edytowane przez Jado?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, to TViX formatuje w trybie szybkim, a pierwsze formatowanie dysku warto zrobić w trybie normalnym.

Edytowane przez mp_lasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5 TB w trybie pełnym ?

Trzeba by komp na noc chyba zostawic

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Przejrzałem tą instrukcję formatowania dysku, ale jest kilka rzeczy których nadal nie rozumiem.

1. krok to wybranie odpowiedniego typu utworzenia partycji (partycja podstawowa lub partcja rozszerzona)

2. krok to ustawienie rozmiaru partcji na tym dysku.

Bardzo proszę o pomoc osoby, które mają wiedze na ten temat, bo ja nie mam pojęcia co wybrać i jaki ustawić rozmiar partycji.

Przypominam, że dysk który chcę sformatować ma pojemność 1,5 TB.

prezentacja1.png

Edytowane przez kaktus.123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz jak sformatować dysk w Windowsie, to zrób to co napisał Jado?

Najprościej pisząc bez zagłębiania w szczegóły, wstaw do Tvix,podepnij kable,odpal,na ekranie TV będziesz widział jak Tvix Cię zapyta o format ,pokieruje, itd,itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, włożyłem dysk do TViX-a, podłączyłem do TV i włączyłem. Od razu po załączeniu pojawiła się wiadomość czy chcę sformatować dysk twardy.

Zatwierdziłem i po ok 1 min. dysk został sformatowany. Wygląda na to, że chyba jest ok, więc dzięki wielkie wszystkim, którzy pomogli mi w tej sprawie :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...