Skocz do zawartości
cadet

IPBox 910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeżym użytkownikiem IPBoxa 910, jak na razie udało mi się zainstalować oprogramowanie nlb11102 tak aby chodziła karta cyfry i wszystko jestok. Teraz postanowiłem pobawić się w zmianę skina ( chodzi konkretnie o deepblue) tyle że nie wiem jak. Wiem że muszę użyć do tego programu total commander, na forum znalazłem coś takiego:

Inne NLB; AB-COM

1. połączyć się przez ftp z tunerem

2. nadpisać pliki skina w /var/skin/pliki_skina plikami z załączonego

3. nadpisać pliki w /var/skin/pliki_skina plikami z załączonego archiwum z katalogu skin

4. nadpisać font /var/font fontem załączonego archiwum

5. reboot

pliki_skina to katalog w którym znajduje się aktualny skin.

ale nie wiem co znaczy nadpisać plik???? Wchodzę do ipboxa do /var/skin/ a w drugim okienku mam pliki skina deepblue i prubuję przenieść plik do ipboxa ale nie mogę...pokazuje się że przesyłanie nie powiodło się... Proszę o jakieś proste wytłumaczenie jak wgrać skina deepblue.

Widzę że nie ma chętnych do pomocy....i ruch na forum też widzę coraz mniejszy....cóż...

Edytowane przez cadet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem świeżym użytkownikiem IPBoxa 910, jak na razie udało mi się zainstalować oprogramowanie nlb11102 tak aby chodziła karta cyfry i wszystko jestok. Teraz postanowiłem pobawić się w zmianę skina ( chodzi konkretnie o deepblue) tyle że nie wiem jak. Wiem że muszę użyć do tego programu total commander, na forum znalazłem coś takiego:

Inne NLB; AB-COM

1. połączyć się przez ftp z tunerem

2. nadpisać pliki skina w /var/skin/pliki_skina plikami z załączonego

3. nadpisać pliki w /var/skin/pliki_skina plikami z załączonego archiwum z katalogu skin

4. nadpisać font /var/font fontem załączonego archiwum

5. reboot

pliki_skina to katalog w którym znajduje się aktualny skin.

ale nie wiem co znaczy nadpisać plik???? Wchodzę do ipboxa do /var/skin/ a w drugim okienku mam pliki skina deepblue i prubuję przenieść plik do ipboxa ale nie mogę...pokazuje się że przesyłanie nie powiodło się... Proszę o jakieś proste wytłumaczenie jak wgrać skina deepblue.

Widzę że nie ma chętnych do pomocy....i ruch na forum też widzę coraz mniejszy....cóż...

Niestety to forum, a przynajmniej ten dzial zamiera niestety.

Jezeli chodzi o nadpisanie plikow to znaczy to ze masz je zamienic/zastapic.

Najprawdopodobniej nie mozesz tego zrobic poniewaz:

1. Nie masz uprawnien do pliku => poczytaj o prawach dostepu do plikow w linuksie => polecenie chmod

lub

2. Pliki sa aktualnie uzywane przez inny proces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jakoś sobie poradziłem, po prostu ściągam skiny(jako pliczki .tar), zmieniam nazwę na addons.tar i dodaje przez total commandera do ipboxa i po kłopocie. Potem instaluje go z panelu i jest ok.

Edytowane przez cadet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...