Skocz do zawartości
kufcio

c200 niby wszystko odtwarza a jednak..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z dzwiekiem w filmie, polski film pod tytulem "bajzel po polsku" :) plik AVI we wlasciwościach 128kb/s lame mp3. co za diabeł?

druga sprawa to napisy... wiem ze txt nie czyta, wiec subtitel workshopem zkonwetrowałem do wszystkich obslugiwanych formatow, oczywiscie zapisane z odpowiednim rozszerzeniem, pojedynczo w katalogu z filmem jak i wszystkie na raz.. niestety zadnego nie rusza... cos jeszcze trzeba wykonac?

trzecia sprawa to hałasujący dysk... ma ktos na to sposob? znalazlem plugin ktory go wylącza w trybie standby, instalacja OK jednak nie wylacza dysku:)

Jak Wy sobie z tymi problemami radzicie?

pozdrawiam

Edytowane przez kufcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mam problem z dzwiekiem w filmie, polski film pod tytulem "bajzel po polsku" :) plik AVI we wlasciwościach 128kb/s lame mp3. co za diabeł?

Też miałem takie pliki avi w których nie było dźwięku. Powodem są prawdopodobnie "śmieci" w kontenerze AVI. Pomaga ponowny 'remux' np. VirtualDubem. Jak to zrobić opisane jest tutaj

trzecia sprawa to hałasujący dysk... ma ktos na to sposob? znalazlem plugin ktory go wylącza w trybie standby, instalacja OK jednak nie wylacza dysku:)

Ten plugin, to jest chyba do tego, żeby dysk się właśnie nie wyłączał... ;)

Mój dysk 3,5" też hałasował. Ja poradziłem sobie tak, że zrobiłem 4 małe kostki z pianki (takiej samej w jaką pakują popcorna) i na nich położyłem dysk, luzem w obudowie, zaraz za napędem. Teraz dysku w ogóle nie słychać, tylko nie wiem czy nie będzie się przegrzewał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłupiałem... z pluginem sie nie wylącza, bez pluginu też pracuje non stop.

W tej chwili wylaczam calkowicie popcorna ale cała moja idea dysku sieciowego pada.

Nie wkurza was pracujacy dysk? czemu nie ma opcji oszczedzania energii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam C200 (02-01-091113) od wczoraj i dopiero go rozgryzam.

Wrzuciłem na razie kilka filmów w formatach .mpg, .avi (mpeg1 i divx3).

Wyświetlają się tylko te .mpg.

Miał może ktoś odobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś ten popcorn nie teges

miałem nosa i wziałem sprzet konkurencji. Jak narazie mieli wszystko jak należy

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal walcze z napisami.. jak włączacie wyswietlanie napisów? podczas oglądania wciskam subtitel, opcje ustawiania, wielkosci barwy itd są ale napisaów nie wyświetla...

Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadal walcze z napisami.. jak włączacie wyswietlanie napisów? podczas oglądania wciskam subtitel, opcje ustawiania, wielkosci barwy itd są ale napisaów nie wyświetla...

Co jest grane?

Może włącz również napisy w SETUPie i zmień nazwę pliku srt na taką samą jak ma film.

Ja napisy zmieniam SUB-Edit Playerem i jeszcze się nie zdażyło, żeby nie wyświetlało.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, cos nie tak z tym workshopem mialem.... jeden problem mniej:)

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyrabiam... jak juz udalo mi sie odpalic napisy okazuje sie ze nie odtwarza mi polskich znakow a slowa z brakami ciezko sie czyta...

pomału mam dosc tego odtwarzacza...

Jak Wy sobie z tym radzicie?

Szlag mnie trafia, nic mi nie wychodzi z tym urzadzeniem.

1. Dysk wiruje jak szalony 24h nie mozna go wylaczyc.

2. napisy to wielka loteria...

3. pilot po LANie miał działać nie działa.

ogólnie tyle niby fukcji, tyle serwisow a tak na prawde nic ciekawego po za okrojonym google maps nie ma. W święta chcialem rodzinie wyswietlic kabaret ze strony.. lipa.

W sumie zachwalacie sie tym popcornem ale mnie juz dosc nerwów napsół.

Po mału ide z nim na allegro.

PS a na serio starałem sie, poświeciłem mu sporo mojego wolnego czasu.

Edytowane przez kufcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba tragizujesz -_-

1.Dysk się wyłącza bez problemu (wystarczy przytrzymać czerwony przycisk na pilocie, aż zacznie mrugać przycisk włączania na

tunerze i zmieni kolor na czerwony)

2.Napisy zawsze chodzą i z polskimi znakami (już Ci radziłem, włącz napisy w tunerze, zmień nazwę napisów na taką samą jak film)

3.co oznacza pilot po Lanie?

a jakie masz łącze internetowe? a jakie serwisy Cię interesują? a co Ci jeszcze nie działa co działa w innych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Dysk się wyłącza bez problemu (wystarczy przytrzymać czerwony przycisk na pilocie, aż zacznie mrugać przycisk włączania na

tunerze i zmieni kolor na czerwony)

Tak w ten sposób sie wyłącza ale wtedy nie ma dostepu po FTP... idea dysku sieciowego pada.

2.Napisy zawsze chodzą i z polskimi znakami (już Ci radziłem, włącz napisy w tunerze, zmień nazwę napisów na taką samą jak film)

Napisy są pod taką samą nazwą, popcorn widzi je jednak polskich znakow albo nie wyswietla albo są krzaki, tak czy tak nie idzie czytac tego.

3.co oznacza pilot po Lanie?

Przeczytaj: http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=18912

Łącze mam 1mbit moze nie rewelacja ale i tak zaden z dostepnych serwisów nie jest po polsku takze nie korzystam.

może spróbuj zmienić kodowanie na centralną europę

W programie konwertującym? bo w pocornie nie znalazłem takiej opcji

PS do jakiego formatu konwertujecie napisy? ja to robie do SRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach C200 w zakładce "Napisy" ustaw "Polska" i wszystko będzie OK,

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma ustawione tak napisy (mówiłem o tym ze 5 postów wyżej - SETUP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proszę sprawdzić na komputerze czy poprawnie są wyświetlane napisy.

AndrzejS.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W programie konwertującym? bo w pocornie nie znalazłem takiej opcji

PS do jakiego formatu konwertujecie napisy? ja to robie do SRT

Jest taka opcja w popcornie.

W czasie odtwarzania filmu przycisk na pilocie SUBTITLE i strzałkami na dół a w prawo lewo zmieniasz wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz normalnie udostępnić dysk Popcorna w lokalnej sieci poprzez sambę, mam właśnie w taki sposób podłączony dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest taka opcja w popcornie.

W czasie odtwarzania filmu przycisk na pilocie SUBTITLE i strzałkami na dół a w prawo lewo zmieniasz wybór.

Tak ustawiałem na różne sposoby.. udało sie dopiero po zgraniu w zarówno popcornie jak i bestplayerze, którym konwertuje - "central europe"

Nie miałem czasu na ogladanie filmów jednak wczoraj wypracowanym sposobem zkonwertowalem kolejne napisy, moj sposob to: bestplayer, odpalam film z popcorna, po chwili sciagaja sie napisy, ciskam menu NAPISY na samym dole EKSPORTUJ DO FORMATU wybieram SRT, wyskakuje okno ciskam ZAPISZ i po wszystkim.

Do tej pory to działało.. wczoraj zrobilem tak dla 3 filmow a popcorn nie wyświetla napisów. 2 dni temu tak zrobilem, bylo ok - wczoraj/dziś robie i nie czyta.

Notatnikiem otworzyłem plik z napisami który popcorn czyta, ma taka samą postac jak ten ktorego nie czyta.. Atrybutu maja takie same (archiwum).

Zauwżyłem ze na filmie gdzie nie wyswietla napisow pod menu subtitels moge zmieniac kodowanie (central europe itd) czego nie mozna gdy skasuje z danego folderu plik z napisami.

Wyglada to tak jakby popcorn widzial napisy ale nie pokazywal na TV. Oczywiscie pozycje, rozmiar i kolory przestawiałem.

Co za diabeł? ma ktoś pomysł?

Zerknijcie do tematu o DVD bo nadal walcze

pozdrawiam

Edytowane przez kufcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...