Skocz do zawartości
janek_pl

The Boxee Box by D-Link

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się zapowiedź nowego playera HD.

Puki co niewiele wiadomo.

* HDMI – one inexpensive HDMI cable to connect The Boxee Box to your TV

* SPDIF – hi-definition digital audio that will pass through Dolby 5.1 Surround Sound and DTS to your A/V Receiver

* Composite Audio – red & white cables from the 80’s, 90’s and today

* 2 x USB ports – add devices like external hard drives and more

* Wireless 802.11n & Wired Ethernet – Cords if you got ‘em, wireless if you don’t

* RF Remote Control – control playback from anywhere

Front-SMALL.jpg

Back-SMALL.jpg

IMG_3755-300x225.jpg

Jeśli to rzeczywiście będzie tak wyglądać to.....chyba przybędzie kolejny pilot,haha

boxee-screenshot.png

mamy nawet polski akcent na screenie po lewej stronie :)

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol ale wygląda. :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@janek_pl: Ten player bazuje na Linuxie oraz XBMC. Boxee dostępny jest od dawna jako samodzielny program, swego czasu sprawdzałem go pod MacOS X, jest to po prostu XBMC z autorskim skinem Boxee plus trochę zmian w samej aplikacji. XBMC wiadomo, że to kombajn i zapewni obsługę wszelkiej maści formatów. Wygląda na to, że w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i wykorzysta istniejące moim zdaniem najlepsze oprogramowanie do domowego centrum rozrywki w dedykowanym urządzeniu.

http://www.boxee.tv/

Edytowane przez FUSiON244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jest soft to wiem. Zastanawia mnie to, czy będzie to PC-miniaturka, a player będzie na ION, czy może szarpną się i zrobią to na innej platformie, a soft będzie np w jakimś flashu. Gdyby jednak była jednak platforma ala SIGMA, Realtek, to raczej trudno byłoby uzyskać takie efekty (SKINY) jak na XBMC bez wsparcia OpenGL.

Czekamy więc na kolejne info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie wierzysz w to, że będą portować XBMC pod natywny kod jakiegoś dedykowanego układu. Myślę, że to będzie ION - skoro jest gotowe rozwiązanie, które spokojnie wystarcza na potrzeby hd + istniejące oprogramowanie (do tego skrojony na potrzeby Linux) to wystarczy to sprzedać w nowej, własnej obudowie i tyle (na marginesie obudowę Boxee zaprojektowana została przez Astro Studios mające na koncie min. obudowę Xboxa 360). Po prostu stawiam, że będzie to urządzenie jakie dziś można już nabyć czyli wszelkie "jonowe" wynalazki pod telewizor.

To, że jest soft to wiem. Zastanawia mnie to, czy będzie to PC-miniaturka, a player będzie na ION, czy może szarpną się i zrobią to na innej platformie, a soft będzie np w jakimś flashu. Gdyby jednak była jednak platforma ala SIGMA, Realtek, to raczej trudno byłoby uzyskać takie efekty (SKINY) jak na XBMC bez wsparcia OpenGL.

Czekamy więc na kolejne info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzyć , nie wierzyć...pomarzyć można :)

Skoro platformą będzie Linux to jak rozwiążą sprawę obsługi BD, która podobno ma być.

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxe ujawniło więcej szczegółów na temat odtwarzacza no i mamy spore zaskoczenie, Boxee bazuje na najnowszej platformie NVIDII - Tegra 2, prawdopodobnie będzie pierwszym dostępnym urządzeniem na tej platformie.

- procesor ARM Cortex A9

- układ RF, brak irdy więc pilot radiowy oraz obsługa innych pilotów dostępnych na rynku

- WiFi n

- brak wewnętrznego dysku twardego

Tegra 2 + Cortex A9 oznacza bardzo bardzo niskie zużycie prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będzie możliwość instalacji XBMC bo Boxee jakoś do mnie nie przemawia a jedynym jego plusem jest ściąganie napisów do filmów. Jak dla mnie jest to "Must Have" w 2010r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ja właśnie jestem na etapie poszukiwania jakiegoś playera HD, a tu proszę bardzo. Jedyne co mnie w tej chwili interesuje to cena i oby nie ostudziła mojego zapału. Jak coś tylko będzie wiadomo to bardzo proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc ma odtwarzac:

Video: Adobe Flash 10.1, H.264 (MKV, MOV), VC-1, WMV, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, AVI, Xvid, Divx, PCM/LPCM, VOB

Audio: MP3, WMA, WAV, AIFF, FLAC, AAC, DTS, Dolby Digital, Ogg Vorbis

PHOTO: JPEG, TIFF, BMP, PNG

Cena prawdopodobnie 200$ ( znajac zycie u nas 200 E ).

http://ces.cnet.com/8301-31045_1-10429585-269.html

A ponizej ciekawostka. Tak wyglada pilot:

http://www.boxee.tv/htdocs/images/logged_o...-box-remote.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że będzie możliwość instalacji XBMC bo Boxee jakoś do mnie nie przemawia a jedynym jego plusem jest ściąganie napisów do filmów. Jak dla mnie jest to "Must Have" w 2010r.

Instalacji XBMC??? To jest XBMC tyle, że z ich własnym skinem (i brakiem możliwości zmiany) oraz koniecznością logowania do serwisu Boxee.

Beta wersja dla Win/Linuxa/OSX do pobrania z http://www.boxee.tv/

Edytowane przez FUSiON244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxee to zmodyfikowane XBMC tylko że tak jak napisałem wolę oryginał. Jak dla mnie ten "skin" jest za bardzo internetowy a ja z tego nie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znana jest oficjalna data premiery? Kiedy można spodziewać się w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do Twojego pytania - jakieś informacje n/t premiery na świecie i w PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być przełom, ale kilka rzeczy mnie martwi:

1. Gdzie jest port eSATA?

2. Czy będzie można zainstalować "normalny" XBMC?

3. Odtwarzanie ISO (DVD, BD) + podkładanie pod ISO swoich zewnętrznych napisów?

4. Przesyłanie dźwięku HD?

5. Czy można Boxee Box'a "wykorzystać" do ściągania plików przez torrent, czy RapidShare zamiast PC?

Jeżeli przynajmniej podpunkty 3, 4 oraz 5 będą na TAK będę 1-wszy w kolejce!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przydał by się ale wolał bym miejsce na wewnątrzy dysk.

2. Jestem tego pewien na 99%. Oczywiście nieoficjalnie.

3. Mam DVD-ISO i działa w 100%. Niestety ale nie mam dostępu do BD-ISO.

4. W tej chwili XBMC rozpoznaje dźwięk 7.1 więc myślę że nie powinien mieć z tym problemu.

5. Na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości i raczej się na to nie zapowiada.

Osobiście na co dzień korzystam ze skryptu OpenSubtitles oraz pluginu xnapi. Oczywiście każdy domyśla się do czego służą.

Edytowane przez martig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej fotek:

http://www.engadget.com/photos/boxee-beta/#2514528

ale na forum avs [http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1204222&page=4 ]

ktos napisał coś takiego:

Anandtech already reports that the 1080p decode offered by this chipset will support only low bitrate H264 videos in order to keep with the low power requirement.

czyli że będzie obsługiwał filmy z niskim bitrate... dobrze to zrozumiałem ?

Edytowane przez _kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jak już pewnie wiesz czekam na tą zabawkę...Mimo, że z ph-200 jestem zadowolony to interfejsu na poziomie xbmc nigdy się nie doczekamy. W tej kostce jedyna nadzieja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten soft od boxee jest super :) mam go w swoim media center od jakiegos czasu i jestem super zadowolony. Jest intuicyjny i wszystko dziala sprawnie ;) Zastanawiam sie nad zakupem tego playerka- zeby tylko sie jakies testy pokazaly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie preferuję "czysty" XBMC i pierwszą rzeczą jaką zrobię to będzie jego instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...