Skocz do zawartości
radosuaf

Blu-ray pod choinkę

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dla siebie odtwarzacza pod choinkę. Czego szukam:

a/ BARDZO dobre odtwarzanie DVD

b/ odtwarzanie DivX z USB

NIE są mi potrzebne złącza analogowe, na razie będę używał DD/DTS, a może za czas jakiś szarpnę się na nowy amplituner. Mam plazmę Panasonica, więc załączyłem go do listy, ale jest chyba średnio polecany... W LG trochę mnie odrzuca dość słabe podobno odtwarzanie DVD, z kolei wg recenzji te nowe Samsungi bez Reona to już nie to samo. Mam aktualnie Onkyo DV-SP405 i nie chciałbym, aby DVD wyglądały gorzej. A byłoby miło, gdyby wyglądały lepiej :).

Z góry dzięki za pomoc. Chwilowo skłaniam się ku Samsungowi.

W BD-P2500 chyba już nie ma sensu się pchać? Bo znalazłem w Euro za 890 zł...

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyłączę się do pytania. Mam dylemat, czy wybrać BR370 czy BD60. Zależy mi na dobrym skalowaniu płyt DVD i jak najlepszej jakości z płyt BR. Dobrze by było, żeby dźwięk też był chociaż przyzwoity.

@ radosuaf

Dlaczego wybrałeś akurat panasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się, że nie do końca wszystko w tych LG chodzi, a o tym, że DVD wyświetla gorzej mówiło kilka recenzji. Co do wyświetlania BD w zasadzie nie ma znaczenia, co się wybierze, chociaż podobno ten Panas ma jakiś mega układ do 1080i, których ma być na rynku coraz więcej (koncerty itp.).

Z kolei o Samsungu czytałem opinie, że plastiki trzeszczą i ogólnie wykonane są średnio. Lubią się sypać.

Ostatecznie uznałem, że wolę coś renomowanej firmy, które może nie odtwarza wszystkiego, co tylko możliwe, ale za to to co robi, robi dobrze.

Odtwarza DVD prawdopodobnie Samsung BD-P2500 (Reon na pokładzie), ale nie ma DivX z USB, co jest dla mnie zasadniczą wadą. Jeśli Ci się nie spieszy, możesz też poczekać na Toshibę BDX2000 (Toshiba robi bardzo dobre DVD), ale ja chciałem mieć sprzęt pod choinką.

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A jak wygląda jakość dźwięku z tego Panasa w Twojej ocenie: jakość dźwięku w filmach - scena dźwiękowa, separacja kanałów itp oraz jak jakość muzyki z CD. Mam "stary" amplituner bez HDMI, więc będę korzystał z wyjścia optycznego (filmy, muzyka) lub wyjść analogowych audio do muzyki. Nie jestem audiofilem, wielkich wymagań nie mam, ale w recenzji w Audio Video zjechali trochę tor audio w Panasie, za to chwalili w LG. Z kolei LG rzeczywiście gorzej wypadło pod względem skalowania z DVD. Testowałeś dźwięk przez wyjście optyczne oraz analogowe? Priorytetem jest dla mnie obraz, więc jestem prawie zdecydowany na BD60, byle tylko dźwięk nie był zupełnie kaszaniasty. A tak swoją drogą, to ciekawe, na ile różnicę w dźwięku między BD370 a BD60 faktycznie słychać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BD60 i BD370 nie ma wyjść analogowych, więc jeśli puścisz dźwięk cyfrowo, różnicy nie powinno być żadnej. Z kolei BD60 ma DTS Essential, a LG podobno nie:

"DTS-HD Master Audio Essential differs from standard DTS-HD Master Audio in that it lacks decoding for a few legacy DTS DVD soundtracks formats such as DTS 96/24, ES, ES Matrix, and Neo:6. It still decodes all the high-resolution Blu-ray DTS soundtracks"

więc jeśli Twój amplituner obsługuje te standardy, możesz mieć nieco lepszy dźwięk niż z Panasonika (w zasadzie chodzi tylko o DTS 96/24, bo pozostałe to dołożenie 6 głośnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Co do wyjść analogowych chodziło mi o wyjście stereo (chodzi mi o wrażenia przy słuchaniu muzyki z płyt CD), nie o wyjścia wielokanałowe, bo tych oczywiście oba modele nie posiadają. Różnica w DTS Master audio ma dla mnie małe znaczenie, bo przez złącze optyczne lub koaksjalne (nie mam HDMI) pójdzie i tak tylko rdzeń DTS. Dzięki jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dźwięk CD też możesz wysłać cyfrowo do amplitunera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że mogę :) , ale chodzi mi nie o same możliwości połączeń, tylko jak ten odtwarzacz wg Ciebie brzmi. Jak możesz, napisz jak oceniasz dźwięk filmy/muzyka i rodzaj stosowanego przez Ciebie połączenia z amplitunerem. Z resztą i tak go kupię :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli CD puścisz cyfrowo, to za brzmienie będzie odpowiadał i tak wzmacniacz...

Dźwięk ocenię po 24 grudnia, bo BD znajdę pod choinką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...