Skocz do zawartości
Qubus

Odtwarzacz blu-ray narazie głównie do AVCHD i DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadszedł czas zmiany wysłużonego KISS DP-508, ponieważ obecnie chyba raczej już nie ma sensu kupować dedykowanego DVD, szukam czegoś co spełniłoby kilka moich założeń (w kolejności wg. wagi ):

- cena do 800-900 zl

- pełna obsługa AVCHD z kamer Panasonic'a, mam HDC-SD200 i chciałbym móc bez większych kombinacji wyświetlać materiał. Im więcej źródeł z których mógłbym odtwarzać AVCHD tym lepiej (np. usb/ czytnik kart/ hdd/sieci lokalna).

- 7.1 -> 5.1 po optycznym bo w moim klocku Yamaha RX-V461 mam już tylko wolny jeden "optyk".

- odtwarzanie oryginalnych DVD bez żadnego problemu. Mam kolekcję swoich ulubionych filmów nie chciałbym się z nimi żegnać. Do tego jeżeli można byłoby je trochę "podrasować" na ekranie telewizora (sensowny skaler) byłoby mi bardzo przyjemnie.

- dobrze żeby urządzenie nie było zbyt wybredne jeżeli chodzi o nośniki do nagrywania, nie chciałbym biegać po sklepach w poszukiwaniu konkretnego DVD-R/DL czy DVD+R/DL.

- odtwarzacz kupuję na powiedzmy 4 lata, nie wiem czy od tego typu urządzeń można wymagać jakieś "rozwojowości" czy to że Panasonic BD-60 nie ma wbudowanej wewnętrznie pamięci (tak jak ma LG czy Samsung) tylko karta SD będzie mnie bardzo ograniczać w przyszłości.

- obsługa sieci i korzystanie z sieciowych dysków, ewentualnie po usb byłby przyjemnym dodatkiem ale zdaje sobie sprawę że w tym przedziale cenowym nie mam na co zbyt dużo liczyć.

Dodatkowe informacje:

- na mkv i divx'ach mi niezależy bo mam Popcorn A-100.

- na YouTube i innych tego typu wynalazkach też mi nie zależy.

- obecnie mam klocka Yamahę RX-V461 więc na 7.1 po analogu mi nie zależy.

- nie zależy mi na Wifi, RJ45 mi starczy.

- na specjalnym super pilocie też mi nie zależy bo mam Logitech'a Harmony.

Zastanawiam się nad :

Panasonic DMB- DB60

Sony BDP-P360

Samsung BD-P1600

Samsung BD-P3600

LG BD370

Sony i Panasonic powinny chyba oferować 100% zgodność z AVCHD tylko odnoszę wrażenie iż są "okrojone" w porównaniu do pozostałych - pytanie czy to okrojenie może w jakiś sposób mi "obrzydzić" oglądanie filmów wydanych na blue-ray w przyszłości ? Do tego dochodzi wybredność jeżeli chodzi o nośniki przy DB60.

Z drugiej strony Samsung P3600 wydaje mi się najbardziej "wyposażonym" tylko że znalazłem informacje że jest dosyć wybredny jeżeli chodzi o nośniki no i nie znalazłem jednoznaczniej informacji jak wygląda sprawa z AVCHD. Niby w instrukcji jest że obsługuje ale producent jakoś się z tym nie eksponuje.

A może dać sobie spokój z wszystkimi wymienionymi wcześniej i szukać starszego Samsunga BD-P2500 z HQV ?

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panas lub sony w zaleznosci od tv posiadanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor Toshiba więc "chyba to lotto" i tak z Logitech będzie obsługiwać. Zastanawiam się jeszcze nad Sony BDP-P350 - pytanie tylko czy nie jest zbyt "stary" bo znalazłem w promocji w Euro z dwoma filmami.

ps. Do obrabiania AVCHD używam PowerDirectory 8 ultra a nie dodawanego do Panasonic'ów HD Writer'a i teraz pytanie czy mogą być przez to jakieś problemy ? W teście AudioVideo 6/2009 gdzie porównywano BD-P1600, DMB- DB60 i BD370 znalazłem zapis o BD370 że nie widział płytek przygotowanych oprogramowaniem od kamery Sony, z płytkami przygotowanymi przez Canon'a i Panasonic'a też były jakieś problemy. Czyli jak rozumiem AVCHD nie ma ustalonego standardu i jest to loteria czy akurat LG jest jakiś ułomny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telewizor Toshiba więc "chyba to lotto" i tak z Logitech będzie obsługiwać. Zastanawiam się jeszcze nad Sony BDP-P350 - pytanie tylko czy nie jest zbyt "stary" bo znalazłem w promocji w Euro z dwoma filmami.

ps. Do obrabiania AVCHD używam PowerDirectory 8 ultra a nie dodawanego do Panasonic'ów HD Writer'a i teraz pytanie czy mogą być przez to jakieś problemy ? W teście AudioVideo 6/2009 gdzie porównywano BD-P1600, DMB- DB60 i BD370 znalazłem zapis o BD370 że nie widział płytek przygotowanych oprogramowaniem od kamery Sony, z płytkami przygotowanymi przez Canon'a i Panasonic'a też były jakieś problemy. Czyli jak rozumiem AVCHD nie ma ustalonego standardu i jest to loteria czy akurat LG jest jakiś ułomny ?

zerknij do nowej gazetki Saturna jest tam sony 360 z 4 filmami moze to Ci spasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. Do obrabiania AVCHD używam PowerDirectory 8 ultra a nie dodawanego do Panasonic'ów HD Writer'a i teraz pytanie czy mogą być przez to jakieś problemy ? W teście AudioVideo 6/2009 gdzie porównywano BD-P1600, DMB- DB60 i BD370 znalazłem zapis o BD370 że nie widział płytek przygotowanych oprogramowaniem od kamery Sony, z płytkami przygotowanymi przez Canon'a i Panasonic'a też były jakieś problemy. Czyli jak rozumiem AVCHD nie ma ustalonego standardu i jest to loteria czy akurat LG jest jakiś ułomny ?

Na pewno nie ma takich problemów dla samsunga 1400 i pionka 51fd, dla kamer sony. AVCHD przygotowywałem programem Multi_AVCHD (jeszcze stara wersja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia.

Właśnie nabyłem w zaprzyjaźnionym sklepie Sony BDP-S360 za 520 zł - bez filmów jak w Saturnie ale tam "rzucili" po kilka szt. i trzeba by było po Warszawie się uganiać. Do tego z 4 płyt z filmami zrobiło się tak naprawdę 2 filmy plus 2 płyty jakieś urywki z meczów ect (gdyby było to F1 albo WRC to co innego :) ). Koniec końców paliwo (80 km do Saturna) plus "promocyjny zestaw" wyszedłby tak samo jak na miejscu "goła" 360 plus dwa filmy jakie sobie kupię, a mogłem w spokoju przed zakupem po testować na własnych płytach kilka odtwarzaczy.

Co mnie skłoniło do zakupu - uwaga przemyślenia laika :) :

- w ferworze "walki" szukania najlepszego kwota poszybowała do 1200 zł,zacząłem brać pod uwagę LG 390 czy Panasonica DB80. Jeszcze trochę i zbliżyłbym się do ceny Popcorna C200 a przecież szukałem prostego DVD/BR z bezproblemową obsługą AVCHD.

Ku potomności, materiał nagrany na kamerze Panasonic HDC-SD200 i przygotowany za pomocą programu PowerDirectory 8 Ultra (struktura plus menu i przejścia między rozdziałami) na DVD-R Verbatim jest poprawnie wyświetlany, działają wszystkie przyciski menu.

- nie mam jakiegoś specjalnie dobrego zestawu więc i tak z dobrodziejstw 7.1 w najbliższej przyszłości nie skorzystam.

- ponieważ mam małe dziecko odtwarzacz pewnie będzie już niedługo katowany na różnego rodzaju bajkach - prostota obsługi (w porównaniu np. do Panasonica DB60) też będzie się liczyć szczególnie dla babci która będzie musiała odpalić dvd z Teletubisiami, Bob'em Budowniczym czy innymi cudakami :).

- cena, uważam że 500 zł jest w miarę adekwatna do tego co oferuje to urządzenie patrząc po testach na tym forum i po zachodnich stronach. Postęp w elektronice jest nieubłagany, sam widzę to po KISS DP-508 który 4 lata temu kosztował 2,5 tys a obecnie urządzenia po 300-400 zł mają podobną funkcjonalność. Kwota zakupu za 2-3 lata nie będzie powodowała u mnie wyrzutów jeżeli okaże się iż trzeba zmienić/wyrzucić bo coś nowego wymyślili :). Poza tym mniej będę rwał włosów z głowy jeżeli dziecko mi zapakuje tabliczkę czekolady do napędu za 500 zł a nie 1500 zł - wszystkiego przecież się nie da przewidzieć szczególnie jeżeli chodzi o dzieci :).

Kilka uwag po oględzinach w sklepie - najbardziej solidnie wyglądały Panasonic'ki DP60 i DP80, za to menu przypominało mi Grundliga DVD z przez 6-7 lat. Zupełną porażką dla mnie był Samsung BD-P3600 - plastikowy, o trzeszczącej obudowie lekkie naciśnięcie góry (tam gdzie znajdują się przyciski dotykowe) powodowało nieprzyjemne trzaski. Testowa płytka Verbatim DVD-R hałasowało strasznie gdzie przy Panasonicu czy Sony była kompletna cisza - być może była to wina egzemplarza pokazowego "wymacanego" przez klientów ale Sony i Panasonic też były "macane" i nie wykazywały takich przypadłości. Pomimo że BD-P3600 mógłbym mieć w cenie około 800 zł nie zdecydowałem się po tym co zobaczyłem. Co do Sony BDP-S360 miałem możliwość porównania z wystawowym S350 i osobiście uważam że 350 była lepiej wykonana szczególnie front i przyciski.

ps. Szczególnie chciałbym podziękować koledze autorus'owi za dodatkowe uwagi na pw - dzięki nim nie wydałem x2 więcej na coś co i tak bym nie wykorzystywał :).

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zakup, nie bedzie problemow z avchd.

Mam S-350 i problemow z tego typu plikami brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...