Skocz do zawartości
mario__s

40W4500 - czy to napewno dobry pomysł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Posiadam obecnie 40W4500 ale ostatnio chodzi mi po głowie plazma Panasonic TX-P42S10E lub TX-P42G10E. Wszystko to za sprawą kilku wątków tutaj na forum i tego co widziałem w sklepie.

Czy to jest dobry pomysł, żeby zmieniać odbiornik, czy sobie napewno dużo polepszę, czy napewno warto ?

Sygnał mam mocny, cyfrowa kablówka a najwięcej u mnie ogląda się telewizji, głównie dziecko bajki na minimini :)

Jak wygląda sprawa zużycia energii pomiędzy tymi dwoma odbiornikami lcd sony i plazmą Panasonic'a, czy odczuje to jakoś znacznie w rachunkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wygląda sprawa zużycia energii pomiędzy tymi dwoma odbiornikami lcd sony i plazmą Panasonic'a, czy odczuje to jakoś znacznie w rachunkach ?

Pobór energii, przy założeniu że oglądamy na nastawach komfortowych, będzie mnie więcej 2 razy większy w plaźmie HD Ready.

110W różnicy x 5 godzin dziennie x 30 dni = 16,5kW x 0,62zł = 10,23zł miesięcznie. Przy 8 godzinach dziennie wychodzi 16,37zł. Zaznaczam jeszcze raz, to są kwoty dotyczące różnicy w poborze energii między tymi telewizorami, a nie kwota za pobór energii przez dane medium. To przy założeniu telewizora plazmowego HD Ready.

Przy Full HD, czyli takich jakie rozważasz, kwoty te wynoszą odpowiednio: 19,53zł i 31,25zł miesięcznie.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy Full HD, czyli takich jakie rozważasz, kwoty te wynoszą odpowiednio: 19,53zł i 31,25zł miesięcznie.

Nie spodziewałem się tak dokładnej odpowiedzi na to pytanie :) Dzięki.

Czy ktoś wypowie się na temat jakości obrazu tych dwóch odbiorników ?

Który z tych tv lepiej sobie radzi z SD ? Większość to właśnie materiał w tej rozdzielczości, niechciałbym bym sobie pogorszyć a Bravia w tej kwesti mnie zadawala.

Edytowane przez mario__s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...