Skocz do zawartości
Rakerek

MKV na PS3 bez konwertowania

Rekomendowane odpowiedzi

ANo trwa, u mnie średnio to 3h czasem 4 na jeden film. Przerabianie w innych formatach też trwa. Była gdzieś opisana jakaś szybka metoda ale u mnie też o dziwo to nie działało prawidłowo. Można przejrzeć jeszcze ten wątek http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7867&st=0 może coś akurat będzie działało u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeobiłem wszystko wg sikora a wszystko ładnie pięknie śmiga tylko mam jeden problem mianowicie dźwięk mi idzie szybciej od obrazu cóż począć ?? z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo prosta. Pytałem kiedyś tutaj jak mogę to zrobić i niestety nie otrzymałem informacji. Większość teoretyzowała.

Tak więc metodami prób i błędów sam się tego nauczyłem i teraz odtwarzam filmy na ps3 albo na typowym blueray.

Potrzebujesz program TSMUXREGUI oraz do wypalenia np Nero

W tsmuxer w zakładce INPUT (górna część) dodajesz plik mkv oraz napisy dopasowane do filmu (można też dodać audio - lektor pl).

Napisy w formacie *.srt

Następnie niżej zaznaczasz opcję "Create Blue-ray disk" - wybierasz też folder w którym ma się utworzyć struktura blue-ray (oczywiście to będzie avchd).

Dalej przechodzisz do zakładki "subtitle", wybierasz czcionkę "Tahoma" oraz wybierasz jej wielkość oraz położenie:

- dla filmu 720p wielkość czcionki to 50, położenie: bottom offset 64

- dla filmu 1080p wielkość czcionki to 72, bottom offset 94

Im wyższa wartość bottom offset, tym wyżej napisy

Resztę opcji pozostawiasz tak jak są ustawione, wciskasz START MUXING i za 5-10 minut masz avchd w strukturze blu-ray - bez reencodowania ! ;)

Teraz pora na wypalenie, tak, żeby to było widoczne przez konsolę.

Odpalasz Nero, wybierasz projekt "DVD-ROM (UDF)" (ale jeszcze go nie otwierasz, tylko podświetlasz), przechodzisz do zakładki UDF,

w opcjach zmieniasz na "ustawienia ręczne (tylko użytkownicy zaawansowani)" i zmieniasz "Wersja syst. plików" na "UDF 2.50"

Teraz już możesz otworzyć ten projekt klikając "Utwórz"

Przeciągasz dwa utworzone foldery struktury blue-ray i wypalasz.

Zrobiłem sobie około 150 filmów i NIGDY nie było tak, żeby coś nie wyszło opisanym sposobem.

Z praktycznych uwag proponuję szukać filmów BD9 lub BD5 (w nazwie to widać) - mieszczą się na zwykłe dvd jedno i dwuwarstwowe.

Może tak być, że Twój film nie wejdzie na płytę dwuwarstwową, jeśli nie jest BD5 czy BD9 (najczęściej tak bywa).

Wtedy trzeba go przycinać, trochę początek i napisy końcowe (w tsmuxer zakładka "split & cutting", zaznaczasz "enable cutting"

i wpisujesz od której sekundy ma film się zacząć i w której kończyć - kalkulatorem przeliczasz na sekundy)

Do Kolegi, który tak poucza o wyszukiwarce i jak to on błyskotliwie znalazł link.

Nie zadałeś sobie trudu, żeby przeczytać co jest pod linkiem który wkleiłeś.

Wszyscy tam piszą, że im nie wychodzi, każdy się pyta jak przerobić, nikt nic nie wie.

Pomyśl zanim napiszesz, chyba jednak nie pomogłeś (jak sam piszesz)

[/quot

Witam!

Dlaczego czasami pojawiają sie czarne pasy? Mam nagrywarke blu-ray i nagrywam na płyty BD.Pliki maja czasami wielkośc do 20gb .Ktoś rozwiązał ten problem? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam , mam tsMuxeR GUI 1.8.4 i już na początku mam problem ;) , jak dodaję film /mkv/ wyskakuje komunikat

komunikat 1

po kliknięciu OK drugi

komunikat 2

Proszę o poradę . Pozdro .

OK pobrałem wersję 1.10.6 jest lepiej , program zaczyna swoją pracę

SmartLabs tsMuxeR. Version 1.10.6 http://www.smlabs.net

Decoding H264 stream (track 1): Profile: High@4.1 Resolution: 1280:688p Frame rate: 23.976

H.264 stream does not contain fps field. Muxing fps=23.976

H264 bitstream changed: insert nal unit delimiters

H264 bitstream changed: insert pict timing and buffering period SEI units

Decoding AC3 stream (track 2): Bitrate: 384Kbps Sample Rate: 48KHz Channels: 6

B-pyramid level 1 detected. Shift DTS to 2 frames

H264 bitstream changed: insert SPS/PPS units

progress 71,1% i error

Reading buffer overflow. Possible container streams are not syncronized. Please, verify stream fps. File name: E:\Filmy\District9.mkv

J/W proszę o poradę , pozdro .

Edytowane przez ratlesnake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ominęła mnie jakaś informacja na temat zabezpieczenia filmów?. Jak zwykle przerobiłem sobie filmy z mkv z dtsem programem mkv2vob. Do tej pory wszystko działało super a dzisiaj mam tylko szum i pokazuje mi, że film jest w stereo a nie w dts. Ostatnio oglądałem tydzień temu film i było ok. Pamiętam, że w ostatnio była jakaś aktualizacja ale nie pamiętam czy przed oglądaniem ostatniego filmu czy już po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozprawiłem się z filmem według powyższej instrukcji. Płyta odpala pod ps3 ale brak dźwięku. Co zrobiłem nie tak ?

Edit:

Po części właśnie sam odpowiem sobie na powyższe pytanie - DTS...

Czy istnieje możliwość zastosowania tsmuxera do plików ze ścieżką audio w DTS, czy jest to możliwe tylko za pomocą mkv2vob`a ?

Edytowane przez azooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz dźwięku to znaczy, że twój sprzęt na to nie pozwala. Wtedy jak to już napisałeś musisz przerobić dts na ac3. Na pewno są tez zewnętrzne programy, wyciągasz przerabiasz i wrzucasz na nowo do filmu albo od razu ściągaj z ac3 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie masz dźwięku to znaczy, że twój sprzęt na to nie pozwala. Wtedy jak to już napisałeś musisz przerobić dts na ac3. Na pewno są tez zewnętrzne programy, wyciągasz przerabiasz i wrzucasz na nowo do filmu albo od razu ściągaj z ac3 :).

No chyba nie całkiem tak jest. Ostatnio dla zabawy zamieniałem mkv z DTS'em na m2ts'y i wypalałem płyty na PS3 i faktycznie była cisza, PS3 wogóle nie widział strumienia DTS a nic z nim nie robiłem w TSMuxer. Z lenistwa zamieniłem z pomocą eac3 na DD i wszystko grało ale bitrate musiało spaść o ponad połowę.

Dodam tylko że ampli oczywiście DTS obsługuje. Ciekawe czy TSMuxer coś kaszani z tym DTS'em.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sorki u mnie zawsze gra dts ale u innych jak nie mają aplika to jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wygląda identycznie jak u kolegi priem'a. Amp z pełną obsługą wszelkich formatów, komp odtwarza z dzwiękiem a na ps3 cisza.

Poradziłem sobie ostatecznie mkv2vob'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim zdaniem najlepszym sposobem oglądania filmów z PC na PS3 jest pakiet "Nero Media Home 4". Filmy w formacie avi. takie jak Dvdrip, BRRip do ok.2GB które są na komputerze mogę oglądać na telewizorze HD po przez PS3 i router. Jeśli chodzi o filmy mkv. to najprostszym sposobem jest konwersacja programem "mkv2vob", tak zrobiłem z Avatarem 720p BRRiP i świetnie wszystko wyglądało na TV. Ale jak chcę obejrzeć film 1080p który zajmuje ponad 4GB, to już nie ma takiej możliwości ponieważ strasznie się tnie. Dodam jeszcze że te filmy nie zrzucam na dysk PS3, tylko bezpośrednio oglądam film na PS3 z PC poprzez router. Jak zrobić że by te filmy powyżej 4GB można było oglądać bez zacinania???

Internet mam 6MB, więc raczej to nie wina wolnego łącza.

Edytowane przez Cezarbjj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam tsMuxeR GUI 1.8.4 i już na początku mam problem ;) , jak dodaję film /mkv/ wyskakuje komunikat

komunikat 1

po kliknięciu OK drugi

komunikat 2

Proszę o poradę . Pozdro .

OK pobrałem wersję 1.10.6 jest lepiej , program zaczyna swoją pracę

SmartLabs tsMuxeR. Version 1.10.6 http://www.smlabs.net

Decoding H264 stream (track 1): Profile: High@4.1 Resolution: 1280:688p Frame rate: 23.976

H.264 stream does not contain fps field. Muxing fps=23.976

H264 bitstream changed: insert nal unit delimiters

H264 bitstream changed: insert pict timing and buffering period SEI units

Decoding AC3 stream (track 2): Bitrate: 384Kbps Sample Rate: 48KHz Channels: 6

B-pyramid level 1 detected. Shift DTS to 2 frames

H264 bitstream changed: insert SPS/PPS units

progress 71,1% i error

Reading buffer overflow. Possible container streams are not syncronized. Please, verify stream fps. File name: E:\Filmy\District9.mkv

J/W proszę o poradę , pozdro .

ma ktoś na to radę ja mam ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sposób podany jest wyżej

Nie ma sensu zawracać rzeki kijem. Dedykowane playerki kosztują od 150zł w górę. Problem z głowy

Przez pół roku wasz komp zezre wiecej prądu na konwersjach niz wynosi cena najtanszego NMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...