Skocz do zawartości
danteusz

Problem z dziwnym odtwarzaniem dzwieku w filmach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem, że w większosci filmow dzwiek w dialogach mam wyciszony w stosunku do efektow specjalnych. Na poczatku myslalem, ze tylko tak jest w filmach z dźwiękiem w 5.1 u mnie na stereso pianocrafta. Otóz ostatnio włączyłem sobie 2 nowe filmy, zwykłe .avi dvdripy i okazało się, że ten problem występuje nie tylko w plikach hd..

Wymieniłem nawet kabel czinch i nic to nie dało. Włączyłem równolegle ten sam film z płyty w dvd yamahy e810 i Wd'ka, zmieniałem tylko pokrętłem źródło z dvd na aux i z wieży był sporo głosniejszy i jak troche przewinałem to zobaczyłem, że komfort oglądania tekiego filmu jest dużo lepszy na wiezy..

Nie ma czegoś takiego jak wyciszone dialogi.

Nie wszystkie filmy są tak odtwarzane na wdki. Praktycznie wszystkie seriale w 720p działają normalnie, niektóre filmy też jak np Crank.2006.720p.BD5.x264-BDFLiX z dźwiękiem w AC3.

Co w takiej sytuacji powinienem zrobić? Może coś jest nie tak z playerem i powienienem oddać go na gware?

Licze na pomoc bo strasznie mnie to dobija jak w nocy muszę siedzieć z pilotem z dloni i na dialogach robić głośniej a jak są sceny strzelanin robic dużo ciszej..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho to nie jest wina sprzetu a raczej pozycjonowania zrodel dzwiekow w filmie. Miewalem podobnie gdy swoje hdki odpalalem na laptopie z 2 glosniczkami. przy defaultowych ustawieniach tez dialogi mialem ciszej niz resztę i musialem grzebac w opcjach kodeków, zeby podglosnic dialogi wzgledem reszty. czy w obrębie jednego filmu dialogi przez caly film są tak samo cicho czy czasami sa glosniej a czasami ciszej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez caly czas sa cicho

dzis odpalilem The.Lord.Of.The.Rings.The.Fellowship.Of.The.Ring.2001.720p.HDTV.x264-THOR z dzwiekiem w ac3 i przez caly film bylo wszystko ok, dialogi byly wyrazne a efekty na takim samym poziomie glosnosci.. nie mam pojecia dlaczego w 1 filmie jest dobrze a w innych nie

dzis zrzucilem troche muzyki na hdd i sluchalem na sluchawkach i okazalo sie, ze niektore kawalki byly odgrywane wyraznie ciszej niz inne..

jutro zrobie reset fw, wgram ponownie i moze oddam wdka na gwarancje

ps. da sie jakos wylaczyc swiecenie w dysku my passport?dobija mnie jak w nocy oswietla mi polowe pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...