Skocz do zawartości
  • 0
Gość kaszi33

Sony Bravia - połączenie z internetem przez komputer

Pytanie

Gość kaszi33

Witam !

Ostatnio zakupiłem tv Sony BRAVIA KDL-37W5720. Z racji tego, że ma w tv gniazdo do internetu, chciałem go połączyć. W instrukcji napisano, że musi być podłączone do routera, lecz nei chce przewiercać się przez ścianę. Pomyślałem o połączeniu się z internetem za pomocą laptopa i kabla sieciowego. Czyli połączenie powinno wyglądać mniej więcej tak: TV -> (kabel sieciowy) -> laptop -> WiFi -> router -> modem i internet. Pojawia się jednak kłopot w konfiguracji tego połączenia. Gdy podłączam tv za pomocą kabla sieciowego, komputer wykrywa to jako połączenie lokalne. Fajnie, ale (no własnie, ale...) telewizor nie chce uzyskać połączenia z komputerem (serwerem). Nie ściąga ani muzyki, filmów, zdjęć. Internet również nie działa. Mam system windows vista. Z góry dzięki za pomoc ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A powyłączałeś wszystko co może blokować? Firewall etc? I druga sprawa, wifi jest fajne, ale tylko jeśli myślisz o odtwarzaniu w ten sposób sd, przy filmach w wysokiej rozdzielczości może najzwyczajniej w świecie nie wyrabiać tym bardziej jak będzie sporo przeszkód po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość kaszi33

oł oł.. a to trzeba wszystkie zabezpieczające powyłączać ?Wczoraj mi odnalazło komputer jako serwer, tzn windowsa media playera, ale potem coś pogrzebałem i już nei chciało go pokazać... Chciałbym mieć internet na tv przez komputer (komputer jako serwer), bo filmy odtwarzam przez hdmi z kompa. Ktoś może się spytać "no to po cholerę Ci ten internet w tv skoro masz kabel hdmi?", a po to, abym mógł oprogramowanie aktualizować no i sama chęć zobaczenia jak on wygląda w tv ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...